Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Poloneza czas zacząć… studniówka w I LO


159 maturzystów z sześciu maturalnych klas wraz z osobami towarzyszącymi, nauczycielami i gośćmi  bawili się w sobotę 21. stycznia na balu maturalnym w I Liceum Ogólnokształcącym w Mławie.

Jak nakazuje tradycja, bal rozpoczął się świetnie wyćwiczonym polonezem, zatańczonym aż przez osiemdziesięciu uczniów. W tańcu wykorzystano  melodie z filmu „Pan Tadeusz” i „Czas honoru”. Kończąc  poloneza, tancerze przedstawili się wszystkim widzom, po czym przyszedł czas na pierwszy walc, do którego uczniowie poprosili swoich nauczycieli i obecnych na sali gości.  Zanim życzenia maturzystom złożyła dyrekcja i oficjalni goście, uczniowie wręczyli kwiaty i podziękowali dyrekcji szkoły, wychowawcom i rodzicom.

– Zawsze przy okazji rozpoczynania tak wielkiego balu mamy obowiązek, a tak naprawdę ogromną przyjemność życzyć naszym – już za kilka miesięcy – absolwentom wszystkiego najlepszego w ich dorosłym życiu. Pochylamy się nad wami, waszą przyszłością i mamy nadzieję, że niczego z naszych rad nie zapomnicie. Bo wszystkie płynęły z serca i przekonania, że są potrzebne, przyczynią się do uczynienia waszego życia lepszym, wartościowszym  – życzył maturzystom dyrektor Przemysław Kubiński. Życzenia do maturzystów skierowali również przemawiający goście i rodzice.

W tym roku w I LO naukę zakończą uczniowie sześciu klas maturalnych:

III a Sofokles – wychowawczyni –  Agnieszka Rymarz

III b Pitagoras – wychowawczyni –  Edyta Dobiesz – Jąderko

III c Pitagoras – wychowawca –  Michał Rzepliński

III d Ksenofont – wychowawca –  Przemysław Bieniak

III e Hipokrates- wychowawczyni –  Małgorzata Bielska

III f Hipokrates – wychowawczyni – Benedykta Sasiak.

W balowej scenerii klasy zrobiły sobie jeszcze pamiątkowe zdjęcia z dyrekcją i wychowawcami, a także we własnym gronie, gdzie maturzystki czasem nawet prezentowały do zdjęcia obowiązkowo czerwone podwiązki.Ten pierwszy w dorosłym życiu bal na długo pozostanie w pamięci i wspomnieniach tegorocznych maturzystów.

JK

« 1 z 12 »

Zapisz

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x