Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zgłupieć można widząc takie oznakowanie


Przy okazji dyskusji o  bezpieczeństwie na naszych ulicach i drogach często padają twierdzenia, że kierowcy nie stosują się do obowiązujących przepisów drogowych.

Nie twierdzę tu, że nie jest to w jakimś stopniu prawdą, ale czasami kierowcy widząc oznakowanie są naprawdę zaskoczeni i nie wiedzą jak prawidłowo mają się zachować. Niedawno pisaliśmy o niewłaściwym oznakowaniu nowego ronda na ulicy Dzierzgowskiej. Ten fakt również zgłaszali kierowcy i tu  na szczęście już się to zmieniło. Inny przykład z oznakowania w tym rejonie miasta zgłosił jeden z czytelników.

– Mam pytanie – ciekawostkę. Co prawda prawo jazdy posiadam zaledwie od kilku lat ale nie wiem jak powinienem zachować się jako kierowca, widząc znak „zakaz wjazdu” a obok niego „ustąp pierwszeństwa”. Taka sytuacja jest na ul. Polnej przed „7” – pisze czytelnik. Akurat w tym miejscu jest to dość istotne. Jak dobrze wiemy natężenie ruchu na dk 7 jest naprawdę duże i gdyby zdarzył się w tym miejscu wypadek pewne kłopoty mogłoby sprawić ustalenie winnego.

Więc jak? Nie jedziemy, czy tylko ustępujemy pierwszeństwa przejazdu?

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
22 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
śnieżynka
śnieżynka
4 lata temu

Też zauważyłam, że są osoby, które „podszywają” się pod czyjeś wymyślone nicki. Nie jest to ani zabawne, ani fair. O ironio! Same potem wpadają w błędne koło i wydaje im się, że wszyscy wkoło się podszywają… Być może brakuje im inwencji na wymyślenie swojego pseudonimu? Prawda jest taka, że nie nick a styl wypowiedzi zwykle zdradza, kto może być autorem. Pozdrawiam wszystkich, a szczególnie tych, którzy występują/starają się (choć czasem to naprawdę trudne, gdy nie można zastrzec nazwy) występować pod swoimi stałymi pseudonimami.

Mławiak
Mławiak
4 lata temu

Projektanci dróg większość przypadków projektują bez sensu np ul. Padlewskiego ścieżka rowerowa po prawej stronie drogi i kończy się przy wlocie na E7 a wystarczyło zrobić ją po lewej stronie i połączyć z ścieżką rowerową z ul. Marszałkowską i to by miało sens

XY..
XY..
4 lata temu
Reply to  Mławiak

Ale po co?
Był sukces to mamy sie cieszyć i składać ukłony BMM i urzedasom oraz przyjaznym radnym

Mobil
Mobil
4 lata temu

Idealny temat do programu „Absurdy Drogowe”

marianopulo
marianopulo
4 lata temu

Policja ma zawsze racje, mandat zawsze dostaniesz w tym miejscu. 😉

ramzes
ramzes
4 lata temu

Takie rzeczy tylko w Mławie. 🙂 Jeszcze tam wysłać patrol policji do pilnowania 😀

blow
blow
4 lata temu
Reply to  ramzes

Ramzes, nie pisz, że takie rzeczy tylko w Mławie. Jeśli oglądasz absurdy drogowe, to wiesz, ile jest takich i gorszych przykładów. A jeśli nie oglądasz, to obejrzyj. Nie rób z Mławy zbiorowiska wszystkiego co najgorsze.

Ktoś...
Ktoś...
4 lata temu
Reply to  blow

blow – jak Ci nie pasuje to nie komentuj i nie zaglądaj tu. jednego „eksperta” mniej będzie.

JFK
JFK
4 lata temu
Reply to  Ktoś...

B.Job czy jak to sie tam nazywa może i sa gorsze ale te sa z naszych podatkow, co to nie macie w urzedzie MM nikogo kto sie na tym zna to w jakim celu tam siedzicie

blow
blow
4 lata temu
Reply to  Ktoś...

Ktosiu, właśnie jak cos mi nie pasuje to właśnie komentuję, jesli nie zgadzam się z Ramzesem to piszę. To może Ty nie zaglądaj tu. będzie mniej jednego….no właśnie kogo? Czy Ty zrozumiałeś co napisałeś? Jesteś niezadowolony, że skomentowałem czyjś wpis? A może jessteś jednym z autorów niektórych artykułów z nie jednym błędem, które nie raz poprawiam. Nie zgadzam się, że takie rzeczy tylko w Mławie, bo to po prostu nieprawda. Zakładam, że jesteś jedną z tych osób, które nie przyznają się, że mieszkają w naszy mieście. Załosny ktoś…..I proszę, nie ośmieszaj się więcej.

Ktoś...
Ktoś...
4 lata temu
Reply to  Ktoś...

Do podszywacza Ktosia…
To jeśli Tobie coś nie pasuje to nie wcinaj się między futrynę a drzwi!
Nie lubię jak ktoś nieuczciwie używa nicku, który sobie wybrałe/am dawno temu. Wróć do swojego ramzes i będzie ok.

ramzes
ramzes
4 lata temu
Reply to  Ktoś...

Ktoś… – ode mnie to się lepiej odczep. Nie mam z Twoim nickiem nic wspólnego. Średnio mnie rajcuje posługiwanie się innym nickiem a jeśli ktoś go używa oprócz Ciebie to jest już tylko Twój problem.

blow
blow
4 lata temu
Reply to  Ktoś...

Ramzes przypomina mi z konkurencyjnego postalu „niepoprawną” vel „kasandrę” …. też ma kilka nicków. Tam go wyśmiewano, to przeniósł się tutaj…

ramzes
ramzes
4 lata temu
Reply to  blow

Nie muszę posługiwać się innymi nickami 🙂 Skoro masz obsesje na tym punkcie i zmieniasz nick na „Ktoś…” czy jakiś tam inny to Twój problem 🙂 To że Ty tak robisz to jeszcze nie znaczy przyjacielu że inni również 😉 Chociaż z jednej strony Cię rozumiem.. Też bym czasem chciał wrócić do dzieciństwa, choć nie w Twój sposób.

blow
blow
4 lata temu
Reply to  ramzes

Ta odpowiedź świadczy o Twej słabości ☺ Jak ja się cieszę, że się nie znamy….

ramzes
ramzes
4 lata temu
Reply to  blow

Owszem, mam słabość do tłumaczenia komuś jak za przeproszeniem krowie na miedzy że nie mam z czymś nic wspólnego ale krowie trudno niestety wytłumaczyć tak żeby zrozumiała cokolwiek 😉

Trudi
Trudi
4 lata temu
Reply to  ramzes

Sam jesteś takową krową, ramzes i masz też chyba jakąś obsesję na swoim punkcie. Jak się do czegoś przyczepisz to nie możesz odpuścić dopóki nie stanie na Twoim. Ty nie tłumaczysz, Ty jątrzysz.

ramzes
ramzes
4 lata temu
Reply to  Trudi

Ciekawe ile jeszcze nicków wymyślisz Panie zajebisty 🙂 coraz ciekawiej się robi.

do blowa sroła czy jak mu tam
do blowa sroła czy jak mu tam
4 lata temu
Reply to  blow

Żałosny jestes .

XY..
XY..
4 lata temu

Nie żałosny tylko pracownik UMM. albo radny a idzie nowa ordynacja wyborcza i strach sie zaczyna wiec reagują agresją to sie chyba teorią wyparcia nazywa

Ralf
Ralf
4 lata temu

Teraz postawili tam barierę i nie mozna wogule wjechać na ul polna z 7 od strony Warszawy. Ani wyjechać z ulicy polnej w kierunku Gdańska dla mnie chory pomysł. Brawa dla projektanta tej drogi.

bart
bart
4 lata temu

Już sobie tamtą drogą nie pojedziesz przyjacielu, bo postawili barierkę na końcu ulicy Polnej. Czy to nie jest chore, że wylali nowy asfalt na odcinku 300m tylko po to żeby postawić tam barierkę?

22
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x