Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Trzy mławskie szkoły w corocznych rankingach Fundacji Edukacyjnej Perspektywy


I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w ogólnopolskim rankingu liceów znalazło się na 394 miejscu (na 500 sklasyfikowanych). Natomiast w ogólnopolskim rankingu techników mniej więcej w połowie stawki znalazły się Technikum nr 4 w Zespole Szkół nr 4 (114 miejsce) i Technikum nr 3 w Zespole Szkół nr 3 (169 miejsce na 300 klasyfikowanych).

To już 19 edycja prowadzonych przez Fundację Edukacyjną Perspektywy rankingów dla najlepszych liceów i techników. podkreślił, że finał Rankingu jest corocznym świętem edukacji:Rankingi mogą irytować, ale nie można ich ignorować – powiedział Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. Słowa te padły 10 stycznia w Auli Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie nastąpiło ogłoszenie wyników rankingu.

Licea ogólnokształcące są oceniane według trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

W przypadku techników obowiązują cztery kryteria oceny: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, oraz wyniki egzaminu zawodowego.

W ubiegłorocznej edycji rankingów Perspektyw jedyną mławską szkołą tam ujętą było Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. M.K. Sarbiewskiego.

Warto tu jednak pamiętać, że ranking szkół jest kategorią tylko statystyczną. Każda szkoła w danym roku może wypaść lepiej lub gorzej, pracować z mniej lub bardziej zdolnymi uczniami, nie mierzy więc wzrostu wiedzy i umiejętności, a jedynie uzyskane wyniki.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x