Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Helena Grącka i jej wiersze w „ekonomiku”


18  stycznia br. po raz kolejny nasza szkoła gościła Panią Helenę Grącką miejscową poetkę, autorkę wspaniałych wierszy o  różnorodnej tematyce,  inspirowanej przeżyciami pisarki.


W pierwszym spotkaniu uczestniczyła młodzież z klasy I F, a w drugim uczniowie klasy II TH.

Wizyta Pani Heleny Grąckiej miała na celu promocję wydanego zbioru wierszy pt. „Mława nas pozna. Wiersze wybrane” jak również przekonanie młodzieży do rozwijania własnych pasji i zainteresowań. Nakłonić i zachęcić uczniów, że warto odnaleźć w sobie często skrywane od dawna hobby i próbować je uzewnętrznić.

Pisarka dokonała prezentacji autorów wierszy zamieszczonych w powyższym zbiorze, odtworzyła z płyty swoje wiersze czytane przez córkę Adę Gostkowską opowiedziała wiele anegdot i swoich wewnętrznych przeżyć towarzyszących jej przy tworzeniu poezji, odpowiadała na pytania uczniów oraz wspólnie z uczniem Kamilem Mackiewiczem i klasą II TH śpiewała. Oba spotkania przebiegły w przyjaznej miłej, ciepłej i wyjątkowej atmosferze dzięki gościowi.

Inicjatorami i organizatorami spotkania byli –  Elżbieta Kwiatkowska i Arkadiusz Burchacki  – nauczyciele Zespołu Szkół Nr 4 w Mławie.

źródło:ZS nr 4

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x