Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Sezon lekkoatletyczny roku 2016 należy uznać za bardzo udany


od lewej: Krzysztof Koziatek, Adam Szymański, Justyna Zembrzuska i Janusz S. Żbikowski.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Sezon lekkoatletyczny roku 2016 należy uznać za bardzo udany. Wychowankowie zdobywali medale na imprezach wojewódzkich oraz regionalnych i pobili dużo rekordów życiowych.

W dniu 12 stycznia 2017 roku, odbyła się noworoczna Narada Sztabu Szkoleniowo-Organizacyjnego Akademii/Klubu Lekkiej Atletyki MAL-MKLA Mława. Dużą uwagę poświecono systematycznemu uczestnictwu w zajęciach szkoleniowych, sporządzając zestawienie najpilniej trenujących wychowanków w grupie młodzików. Wśród najpilniejszych znaleźli się: Alan Sadolewski 94,5% obecności (4 opuszczone treningi), Dawid Ostrowski 93,2% obecności (5 opuszczonych treningów), Natalia Zawadzka 89% obecności (8 opuszczonych treningów), Daria Podowska 87,7% obecności (9 opuszczonych treningów),  Jarosław Chrostowski 83,6% obecności (12 opuszczonych treningów).

Omówiono także zatwierdzony przez Polski Związek Lekkiej Atletyki; Program Organizacyjno-Użytkowy Skoczni do Skoku o Tyczce na Stadionie Miejskim w Mławie, która w swoim założeniu ma być jedna z najlepszych w Polsce. Będą dwa rozbiegi z najlepszymi nawierzchniami syntetycznymi, obecnie trwa opracowanie dokumentacji budowy  skoczni. .

Zaplanowano również kalendarz lekkoatletyczny na nadchodzący rok wraz z reorganizacją szkoleniowa. Docelowo: szkolenie początkowe dla dzieci (10-13 lat) poprowadzi  instr. Krzysztof Koziatek. Szkolenie specjalistyczne skoku o tyczce dla młodzików (14-15 lat) – tren. Adam Szymański, a sprintu i skoków długich dla tej kategorii  – instr. Justyna Zembrzuska.

Do grup „młodzikowskich”; w najbliższym czasie będą skautingowo kwalifikowani (15 dziewcząt i 5 chłopców), bardzo wybitnie utalentowani lekkoatletycznie, absolwenci szkół podstawowych z 8 województw Polski Środkowo-Północno-Wschodniej. Za sztafety odpowiadają wszyscy szkoleniowcy, pod kierownictwem tren. Janusza S. Żbikowskiego.

źródło: MAL-MKLA Mława

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x