Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Do trzech razy sztuka. Będzie przebudowana ulica Górna


To dobra wiadomość dla mieszkańców ulicy Górnej. O ich problemach pisaliśmy już kilkukrotnie. Głównie wiążą się one z zalewaniem posesji i domów przez spływające wody opadowe. W tym roku jednak ulica zostanie przebudowana, zyskując nie tylko nową nawierzchnię, ale również kolektor deszczowy, chodniki i ścieżkę rowerową.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


W przypadku tej inwestycji sprawdziło się stare porzekadło – „do trzech razy sztuka”. Ratusz bowiem dwukrotnie bezskutecznie starał się pozyskać środki zewnętrzne na tę inwestycję. W ubiegłych latach na tę drogę planowano łącznie wydać ok. 5 mln zł., ale w tegorocznym budżecie miejscy radni zapisali kwotę 2 mln. zł.  Sam zapis inwestycji w budżecie nie oznacza, że musi być ona zrealizowana, gdyż budżet w ciągu roku zmieniany jest wielokrotnie i dostosowywany do aktualnych możliwości i potrzeb. Jednak jest nadzieja, że ulica Górna będzie w tym roku zbudowana. Miasto bowiem już ogłosiło przetarg i szuka wykonawcy robót. Termin składania ofert upływa z końcem stycznia br. Według założeń wszystkie prace budowlane miałyby zakończyć się do końca września tego roku.

Zakres inwestycji obejmuje przebudowę istniejących sieci gazowej, elektroenergetycznej i telekomunikacyjnej. Przebudowana również zostanie sieć wodociągowa, a kanalizacja sanitarna powstanie w ramach budowy sieci kanalizacji na terenie aglomeracji Mława. Zbudowana i dobudowana będzie sieć kanalizacji deszczowej w ulicy Górnej i przyległych.

Projektowana jezdnia z nawierzchnią bitumiczną ma mieć szer. 6 m. Po obu stronach jezdni zlokalizowany zostanie:  chodnik o szerokości 2,0 m przy krawędzi jezdni na odcinku od skrzyżowania ulicy Dobrskiej i 20 Dywizji Piechoty Wojska Polskiego do skrzyżowania z ulicami Altera i Ciechanowską , ścieżka rowerowa o szerokości 2,0 m po wschodniej stronie jezdni przy chodniku na odcinku jak wyżej, chodnik o szerokości 1,5 m po wschodniej stronie projektowanej ulicy Górnej oddzielony od jezdni pasem zieleni, ścieżka rowerowa o szerokości 2,0 m i przyległy do niej chodnik o szerokości 1,5 m po stronie zachodniej. Zachowany będzie dotychczasowy przejazd kolejowy w ciągu linii wąskotorowej Mławskiej Kolei Dojazdowej.

Planowana inwestycja oprócz rozwiązania problemów mieszkańców ma na celu poprawę systemu  komunikacyjnego i bezpieczeństwa ruchu w mieście.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
kierowca
kierowca
4 lata temu

jaka poprawa bezpieczeństwa. Kto jeździ ulica Górna na odcinku od Npoleońskiej do ulicy Dobrskiej, wie jak jest niebezpiecznie. to jest bardzo uczęszczana trasa i to ta część górnej powinna w pierwszej kolejności być przebudowana Znów zabrakło rozsądku i wyobraźni..

Mieszkanka Mławy
Mieszkanka Mławy
4 lata temu

A od Podgórnej do Napoleońskiej przejść się nie da. Brak słów. Osoba odpowiedzialna za ten projekt już nie powinna dostawać wypłaty.

miki
miki
4 lata temu

witam
napiszcie, że przebudowany będzie odcinek ulicy Górnej-od ul. Dobrskiej do ul. Marszałkowskiej, a nie cała ulica Górna!!!!!!!!!!!
jak zwykle popelina UM Mława.
Pozdrawiam

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x