Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

23.stycznia wybory do Mławskiej Rady Seniorów


W najbliższy poniedziałek 23 . stycznia od godz. 17 – tej w sali kina odbędą się wybory piętnastu członków Mławskiej Rady Seniorów. Mieszkańcy Mławy wyboru dokonają spośród szesnastu zgłoszonych w wymaganym terminie kandydatów. 

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


W wyborach brać udział mogą mieszkańcy miasta, którzy posiadają czynne prawo wyborcze w wyborach powszechnych.

Wyborca, który przyjdzie głosować musi posiadać przy sobie dowód osobisty. Od komisji otrzyma urzędową kartę do głosowania z nazwiskami kandydatów. Na jednej karcie można przysługuje nam prawo wybrania maksymalnie pięciu kandydatów. Gdy wybierzemy więcej nazwisk nasz głos będzie nieważny.

O oto lista osób kandydujących do Mławskiej Rady Seniorów w kolejności alfabetycznej:

Barbara Bartkowska
Współpracuje z Klubem Seniora „Milonga” działającym przy Miejskim Domu Kultury.

Bogusław Bartkowski
Od 9 lat należy do organizacji związanych z działalnością Seniorów (kluby, sekcje seniorów w Miejskim Domu Kultury). Obecnie w grupie doradczej przy klubie – sekcji Seniorów w MDK.

Rafał Marcin Chmielewski
Jest Prezesem Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS, organizacji działającej na terenie Północnego Mazowsza, zrzeszającej Seniorów z regionu. Jest zaangażowany w prace na rzecz seniorów, animator i propagator społecznego ruchu Seniorów. Prowadzi stowarzyszenie w partnerstwie z wieloma instytucjami, organizacjami, wypracowując poczucie społecznej odpowiedzialności za Seniorów.

Edwarda Chocholska
Uczestniczy w zajęciach Klubu Milonga działającym przy Miejskim Domu Kultury.

Jan Ciecierski
W latach młodzieńczych – harcerz, zawsze czuły by pomóc osobom starszym i chorym. Będąc w Radzie Seniorów chciałby być tzw. głosem doradczym w realizowaniu planów na rzecz rozwoju Miasta Mława.

Barbara Florysiak
Należy do Klubu Seniora „Pogodny Uśmiech”, Związku Emerytów i Rencistów. Na spotkaniach poruszane są tematy związane z problemami i potrzebami ludzi w wieku 60+ – spędzanie wolnego czasu, dostępność architektoniczna, bezpieczeństwo w mieście. Brała udział w Rządowym Programie na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych, brała udział w pracach grupy inicjatywnej na rzecz Seniorów i mieszkańców Mławy.

Helena Grącka
Jest członkiem Związku Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz członkiem Klubu Seniora „Pogodny Uśmiech”. Od 12 lat przebywa na emeryturze. Jak twierdzi – kocha swoje miasto.

Jerzy Grzebski
Jest opiekunem Klubu Seniora „Milonga” działającego przy Miejskim Domu Kultury.

Zofia Kornatowska
Uczestniczy w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Jan Kruszyński
Jest studentem Uniwersytetu Trzeciego Wieku od początku jego istnienia.

Wiesław Majewski
Uczestniczy w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Barbara Przybyszewska
Zastępca Przewodniczącego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Mława. Bierze czynny udział w pracach Zarządu. Uczestniczyła w szkoleniach, które miały na celu utworzenie Mławskiej Rady Seniorów.

Szarlota Pstrągowska
Brała udział w szkoleniach mających na celu utworzenie Statutu Mławskiej Rady Seniorów. Aktywnie uczestniczy w różnych spotkaniach, udziela się w pracy w Polskim Związku Emerytów rencistów i Inwalidów Oddział Mława.

Henryk Walasek
Brał udział w warsztatach i szkoleniach Rządowego Programu ASOS 2014 – 2020 (Aktywność Społeczna Osób Starszych). Udzielał się w grupie inicjatywnej na rzecz powstania Mławskiej Rady Seniorów.

Maria Witkowska
Bardzo zaangażowana we wszelkiego rodzaju projekty realizowane na rzecz Seniorów. Emerytowany nauczyciel, organizatorka, działaczka społeczna aktywnie uczestnicząca w rozmaitych akcjach, imprezach i projektach. Miłośnik podróżowania, inicjuje wszelkiego rodzaju wyjazdy i spotkania dla wolontariuszy i członków Centrum Aktywnego Seniora. Jest członkiem wielu organizacji i związków.

Maria Jolanta Wysocka
Doskonały animator i propagator aktywności seniorów w lokalnym środowisku. Pracowała jako kierownik Klubu Seniora Milonga, a teraz aktywnie działa w Stowarzyszeniu na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS. Chętnie współpracuje i doradza, jak również aktywnie działa w organizacjach na terenie miasta.

Kazimierz Zaniewski
Członek Klubu Milonga przy Miejskim Domu Kultury.

Edmund Zmysłowski
Członek Klubu Milonga przy Miejskim Domu Kultury.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x