Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Młodzież Gimnazjum nr 1 z wizytą u „króla Stasia” w Warszawie


Przed Świętami Bożego Narodzenia odbyła się fantastyczna wycieczka uczniów z klas: II e i II f Gimnazjum nr  1 im. Mikołaja Kopernika do Warszawy. Program pobytu i zwiedzania była tak zaplanowany aby  historia spotkała się ze współczesnością.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


  • Warsztaty w wedlowskiej cukierni były ciekawe, smaczne i sycące, gorąca czekolada wywołała szeroki  uśmiech na twarzach smakoszy, zaś historia i proces jej  tworzenia duże zainteresowanie. Następnie  młodzież  dekorowali słynne  torciki wedlowskie.
  • Spotkanie na Zamku Królewskim poprowadził kustosz, młodzież z uwagą słuchała opowieści
    z czasów oświecenia . Prowadzący nie szczędził pochwał dla naszych uczniów za znajomość historii Polski.  Oczy uczestników wycieczki błyszczały w coraz to innej sali zamkowej  z zachwytu nad pięknem i przepychem.
  • Zwieńczeniem przyjemnej wizyty u króla Stanisława Augusta  Poniatowskiego był występ artystów teatralnych, którzy zaprezentowali przedstawienie na podstawie  „Bajek” Ignacego Krasickiego. Spektakl  zakończył się brawami i owacją na stojąco.
  • Posiłek we współczesnej już Arkadii, rzecz obowiązkowa, czyli smaki świata do wyboru i koloru. Na zakończenie było kino, a w nim film pt. „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”.

Uczniowie śmiało mogą podziękować za taki wspaniały prezent.  Cały czas towarzyszyła nam przemiła atmosfera. Wszyscy wrócili szczęśliwi i usatysfakcjonowani.

źródło: Grażyna Kujawska Przewodnicząca Rady Rodziców

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x