Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ks. Piotr B. na oddziale szpitalnym aresztu w Szczecinie


Płońska prokuratura w grudniu ub.r. postawiła ks. Potrowi B. zarzuty dotyczące dopuszczenia się innych czynności seksualnych wobec dwu pokrzywdzonych. Został on również tymczasowo aresztowany. Trudno jednak powiedzieć, jak długo będzie trwał areszt oraz kiedy sprawa trafi na sądową wokandę.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Ks. Piotr B. przebywa obecnie w areszcie śledczym w Szczecinie ale na oddziale szpitalnym. Taka sytuacja ze względu na znaczną odległość nie ułatwia śledczym z Płońska prowadzenie dalszych czynności w postępowaniu. Wniosek prokuratury o przewiezienie go do Warszawy jednak nie został uwzględniony.

– Według opinii lekarza stan zdrowia ks. Piotra B. pozwala na przebywanie w areszcie na oddziale szpitalnym, nie pozwala jednak na przetransportowanie ze Szczecina do Warszawy – mówi Ewa Ambroziak Prokurator Rejonowy w Płońsku.

Zaskarżone jest również postanowienie szczecińskiego sądu w sprawie tymczasowego aresztowania. Obecnie trwa procedura rozpatrzenia tegoż odwołania.

Pomimo postawienia zarzutów dalej trwają czynności prokuratury. W trybie art. 185a kodeksu postępowania karnego przesłuchana została druga z osób, która miała być molestowana jako sześciolatka, a następnie w wieku 12 i 14 lat w Skępem. Takie przesłuchanie odbywa się w obecności psychologa oraz jest nagrywane. Świadek wtedy zasadniczo nie zeznaje już podczas procesu, jego zeznania odtwarzane są z nagrania, co ma oszczędzić pokrzywdzonej traumy.

– Zeznania pokrzywdzonej obecnie badane są przez biegłego psychologa, który sporządzi opinię co do spójności i wiarygodności złożonych zeznań. W styczniu tego roku pokrzywdzona podtrzymała złożone wcześniej zeznania – podaje prokurator Ambroziak.

– Prokuratura zamierza również przeprowadzić badania psychiatryczne i seksuologiczne ks. Piotra B.  – dodaje płońska prokurator.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Lysy
Lysy
3 lata temu

dożywocie pedofilowi

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu

w pogotowie lotnicze zapakwać wielebnego i do Warszawy go.

Marek Lisiński
Marek Lisiński
4 lata temu

Jeżeli wiecie o większej ilości osób poszkodowanych, dzwońcie piszcie do Fundacji „Nie lękajcie się” Niesie ona pomoc prawną jak i psychologiczną osobom skrzywdzonym. Ufajcie swoim dzieciom bezgranicznie, nie są w stanie kłamać wymyślając takie historie.
http://nielekajciesie.org.pl/

Jan
Jan
4 lata temu

Do Łukasz: Biskup nadał na niego już ekskomunikę co znaczy, że został wyłączony ze wspólnoty kościoła. To najwyższa kara kościelna chciałbym podkreślić, co oznacza, że nie jest już Księdzem. Pozdrawiam

Parafianks
Parafianks
4 lata temu

Na wycieczki do Meksyku i Ziemi świętej miał zdrowie podróżować a tu tak blisko i biedak nie może…..

lukasz
lukasz
4 lata temu

Na co taki ksiadz potrzebny Ksiedzu Nic nie zrobia Biskup skutecznie sie postara o to
Dostanie mala parafie I dalej bedzie molestowal I wyludzal pieniadze jak w Szrensku

torki
torki
4 lata temu

jak molestował małe dziewczynki to się nie zastanawiał nad ich zdrowiem to po co się litować nad nim teraz a raczej jest to sposób na wymiganie się od odpowiedzialności !!

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x