Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Zagrał Miro. Zagrała Elbląska Orkiestra Kameralna


Po raz pierwszy w dość jeszcze krótkiej historii koncertów noworocznych odbył się on w sali kina oraz wystąpiła w nim orkiestra. 14 stycznia właśnie Elbląska Orkiestra Kameralna pod batutą Hadriana Filipa Tabęckiego wraz z solistami Grzegorzem Bożewiczem i  Piotrem Malickim zagrała dla mławian „Hity muzyki filmowej”. Zanim jedna pojawili się elbląscy artyści, na scenie wystąpił mławianin Miro Kępiński – uznany i nagradzany na świecie kompozytor muzyki filmowej i telewizyjnej.


 Koncert rozpoczął Miro Kępiński  utworami ze  ścieżki dźwiękowej do filmu „The Wounds We Cannot See” , za które to uzyskał prestiżową nagrodę na  Festiwalu Filmowym w Los Angeles.

Po jego występie noworoczne życzenia mieszkańcom Mławy i gościom złożyli burmistrz Sławomir Kowalewski i przewodniczący rady miasta Leszek Ośliźlok.

– Zdrowia na cały rok, radości wszelkiej pomyślności, spokoju, sukcesów, czystego powietrza, dobrego klimatu, wysokiej temperatury, może nie za ciepło żeby było ale tak w sam raz. Tego, żebyśmy byli razem, żebyśmy chcieli pracować razem, żeby były efekty naszej pracy, życzmy sobie z całego serca na cały 2017 rok – mówił do zebranych Sławomir Kowalewski.

 Dalsza część koncertu należała już niepodzielnie do Elbląskiej Orkiestry Kameralnej i solistów Grzegorz Bożewicz (akordeon, bandoneon), Piotr Malicki (gitara). Orkiestra zabrała słuchaczy na wycieczkę po wybranych najpiękniejszych melodiach filmowych, witając się z nami fragmentem koncertu Vivaldiego „Zima”. Potem ze sceny popłynęły między innymi melodie z filmów: „Noce i dnie”, „Pan Wołodyjowski”, „Stawka większa niż życie”, „Janosik”, „Paweł i Gaweł”, „Casablanka”, „James Bond”, „Titanic”, „Zapach kobiety”. Wśród przywołanych melodii znalazły się również hity z dobranocek dla najmłodszych. Zarówno repertuar jak i jego wykonanie ogromnie spodobało się gościom koncertu. Długotrwałe oklaski zachęciły muzyków do występu na bis.

 JK

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x