Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wyrok WSA wstrzyma wydanie zgody na budowę kurników w Dąbku


Według pisma Barbary Jakubowskiej ze Stowarzyszenia Czysta Gmina Wspólnym Dobrem z Dąbku Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił decyzję środowiskową Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Ciechanowie dotyczącą budowy kurników w Dąbku. Taki wyrok zapadł na posiedzeniu w dniu 11 stycznia br.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Pismo informujące o takim rozstrzygnięciu WSA wpłynęło do mławskiego starostwa, w którym obecnie trwa procedura wydawania decyzji o pozwoleniu na budowę. To drugie podejście urzędu do wydania takiej decyzji. Pierwszą bowiem uchylił wojewoda mazowiecki, dopatrując się w trybie jej wydawania uchybień formalnych. Tę drugą decyzję starosta powinien wydać do końca stycznia  (termin wydania decyzji został i tak przedłużony, ze względu na uznanie przystąpienia nowej strony do postępowania administracyjnego).

– Nie znamy jeszcze treści wyroku WSA w tej sprawie. Prawnicy sprawdzili jedynie w publikowanej na stronie WSA w Warszawie informacji o posiedzeniach sądu i wynikach rozpraw, że rzeczywiście zaskarżona decyzja SKO w Ciechanowie została uchylona. Czekamy na pisemny wyrok wraz z uzasadnieniem. Brak prawomocnej decyzji środowiskowej spowoduje, że prawdopodobnie zawiesimy procedurę wydania decyzji o pozwoleniu na budowę – wyjaśnia Janusz Wiśniewski dyrektor wydziału infrastruktury w mławskim starostwie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x