Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wojska Obrony Terytorialnej czekają na ciebie


W Polsce rozpoczęto tworzenie nowego rodzaju sił zbrojnych – Wojsk Obrony Terytorialnej. Ochotnicy z naszego rejonu, którzy chcieliby służyć w WOT, mogą już się zgłaszać do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ciechanowie.


Jak informuje WKU, w Ciechanowie jest planowane usytuowanie batalionu oraz struktur Brygady WOT. Jednostki te mają zostać utworzone w drugim półroczu 2017 roku. WKU jednak już teraz rozpoczyna gromadzenie ochotników Wojsk Obrony Terytorialnej. Osoby zainteresowane służbą w  WOT mogą w celu uzyskania informacji na jej temat kontaktować się z oficerem Wydziału Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ciechanowie kpt. Marcinem Dominiakiem (tel.: 261 341 506).

Wojska Obrony Terytorialnej to piąty, samodzielny rodzaj sił zbrojnych, którego misją będzie obrona i wspieranie lokalnych społeczności w czasie konfliktu zbrojnego, jak również podczas klęsk żywiołowych lub katastrof. O planach ich tworzenia można przeczytać na stronie http://ciechanow.wku.wp.mil.pl/pl/13647.html.

źródło:UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x