Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Już w sobotę koncert Elbląskiej Orkiestry Symfonicznej


W najbliższą sobotę, 14 stycznia 2017 r. o godz. 19.00 w sali kina Miejskiego Domu Kultury w Mławie w koncercie noworocznym wystąpi Elbląska Orkiestra Kameralna. , W programie usłyszymy największe przeboje muzyki filmowej. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


W programie „Hity muzyki filmowej” wystąpią Hadrian Filip Tabęcki (fortepian), Grzegorz Bożewicz (akordeon, bandoneon), Piotr Malicki (gitara) oraz Elbląska Orkiestra Kameralna.

Przybliżamy sylwetki artystów, którzy zagrają dla nas w ten wyjątkowy wieczór.

Hadrian Filip Tabęcki

Wszechstronnie uzdolniony, lider, założyciel zespołu Kameleon. Kompozytor, aranżer, pianista, producent muzyczny, reżyser i scenarzysta. Człowiek z ogromnym poczuciem humoru. Muzyka jest częścią jego osobowości. Stały współpracownik takich artystów jak m.in. Krystyna Tkacz, Michał Bajor, Jacek Bończyk, Magdalena Kumorek. Jako pianista współtworzy zespół TANGATA QUINTET, który specjalizuje się w interpretacjach muzycznych tanga argentyńskiego. Ponadto jego utwory znalazły się na płytach Jose Cury, Jacka Bończyka oraz Mieczysława Szcześniaka. Nagrywa dla rozgłośni radiowych i telewizyjnych (Program III Polskiego Radia, Polskie Radio Kraków, Program 1 i 2 TVP). Założyciel Stowarzyszenia „Muzyka bez granic”.

Grzegorz Bożewicz

Jeden z nielicznych wirtuozów bandoneonu w Polsce, jednocześnie akordeonista, pianista, kompozytor i pedagog. Utalentowany, wszechstronny, artysta, współtwórca i członek wielu projektów m. in. Tango Attack, Barrio Loco, Jidisze Tango, Olympos, Tangodirection. Doceniany interpretator muzyki argentyńskiej, greckiej, irlandzkiej, francuskiej jak również barokowej i współczesnej. Ukończył UMFC w Warszawie. Jego niepowtarzalny, pełen ekspresji język muzyczny wciąż krystalizuje się i nabiera niezwykłych kolorów zachwycających odbiorców. Koncertuje solowo, kameralnie, ale również z towarzyszeniem orkiestr i chórów na rozmaitych estradach, w tym Opery i Filharmonii Podlaskiej, Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu oraz Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Piotr Malicki

Studiował na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego na wydziale Filozofii. Jego czynny kontakt z muzyką rozpoczął się w latach szkoły podstawowej. Uczęszczał wtedy na lekcje gitary klasycznej do Ogniska Muzycznego. Będąc w szkole średniej, pobierał prywatne lekcje w Szkole Muzycznej II Stopnia przy ul. Bednarskiej. W tym czasie zetknął się z muzyką jazzową i zaczął występować publicznie. Gra na gitarze klasycznej i elektrycznej. Współpracuje z różnymi muzykami i grywa w różnych, głównie kameralnych składach, wykonując różną stylistycznie muzykę. Kilka lat temu odnalazło go i zawładnęło nim tango. Jako pewna postawa, pewien rodzaj stanu ducha spowodowało ono, że muzyka stała się jego stylem życia, sposobem myślenia…

Elbląska Orkiestra Kameralna

Elbląska Orkiestra Kameralna istnieje od 2007 roku. Jej muzykami są młodzi i utalentowani absolwenci gdańskiej Akademii Muzycznej, w dużej części zaczynający edukację w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu – laureaci wielu konkursów solowych i kameralnych. Szefem artystycznym Orkiestry jest Marek Moś – dyrygent i kameralista. Repertuar Elbląskiej Orkiestry Kameralnej obejmuje utwory klasyczne i współczesne, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki polskiej. Zespół regularnie bierze udział w wydarzeniach muzycznych o randze ogólnopolskiej i europejskiej. Jest także angażowany przy realizacji ważnych uroczystości, jubileuszy w kraju i za granicą. Za swą działalność artystyczną Elbląska Orkiestra Kameralna została uhonorowana Nagrodą Prezydenta Miasta Elbląga (2008 i 2009) i Nagrodą Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego (2010). Elbląska Orkiestra Kameralna otrzymała także tytuł Kreatora Kultury (2015).

źródło:UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x