Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ryzyko przekroczenia wysokich stężeń zanieczyszczeń powietrza


Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało ALERT III w związku z przekroczeniem na obszarze aglomeracji warszawskiej i w strefie mazowieckiej poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu. Ostrzeżenie obowiązuje do 12 stycznia.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Ogłoszony ALERT III poziomu oznacza, że w danym momencie lub najbliższym czasie należy się spodziewać wysokich stężeń zanieczyszczeń. Wyniki pomiarów można śledzić na bieżąco na stronie http://powietrze.gios.gov.pl.

Ostrzeżenie dotyczy następujących miejscowości: Warszawa-Wawer, Brwinów, Ciechanów, Grodzisk Mazowiecki, Grójec, Halinów, Jabłonna, Józefów, Karczew, Klembów, Kobyłka, Konstancin-Jeziorna, Legionowo, Lesznowola, Łomianki, Marki, Michałowice, Milanówek, Mińsk Mazowiecki, Mława, Nieporęt, Nowy Dwór Mazowiecki, Olszewo-Borki, Ostrołęka, Ostrów Mazowiecka, Otwock, Ożarów Mazowiecki, Piaseczno, Piastów, Płońsk, Podkowa Leśna, Pomiechówek, Pruszków, Przasnysz, Pułtusk, Raszyn, Siedlce, Skaryszew, Sochaczew, Sokołów Podlaski, Stare Babice, Sulejówek, Węgrów, Wieliszew, Wiskitki, Wiązowna, Wołomin, Wyszków, Zielonka, Ząbki, Żuromin, Żyrardów.

W przypadku wystąpienia podwyższonych stężeń należy ograniczyć czas spędzany na powietrzu. Szczególną ostrożność powinny zachować kobiety w ciąży, dzieci, seniorzy, alergicy oraz osoby z chorobami układu krążenia.

Samorządy dysponują narzędziami służącymi do przeciwdziałania zbyt wysokim stężeniom substancji szkodliwych. Są to na przykład: rozwój i modernizacja systemu transportu publicznego czy czyszczenie ulic na mokro w okresie wiosenno – letnim. Mieszkańcy mogą wesprzeć te działania, wybierając komunikację miejską, lepsze jakościowo paliwo do ogrzewania domów czy ograniczając użycie spalinowego sprzętu ogrodowego.

Obowiązują następujące poziomy alertów:

ALERT POZIOM I – ryzyko przekroczenia poziomu dopuszczalnego lub docelowego substancji w powietrzu,

ALERT POZIOM II – przekroczenie poziomu dopuszczalnego lub docelowego substancji w powietrzu,

ALERT POZIOM III – ryzyko przekroczenia poziomu alarmowego substancji w powietrzu,

ALERT POZIOM IV – przekroczenie poziomu alarmowego substancji w powietrzu (po przekroczeniu poziomu alarmowego, w wyniku krótkotrwałego narażenia mogą wystąpić od razu negatywne skutki zdrowotne).

źródło: MUW Warszawa

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mławiak
Mławiak
4 lata temu

Cały smog jaki jest to wina niewiedzy ludzkiej jesteś przyzwyczajeni rozpalać w piecu od dołu trochę drewna jak się rozpali to zasypujemy węglem a z komina ciemno i co 3~5 godzin znów dołożenie i tak cały czas a można inaczej wystarczy wybrać popiół z pieca, piec zasypać do 3/4 węgla i na to ułożyć drewno, kartony papier i rozpalić od góry nie ma chmury czarnego dymu i pali się o wiele dłużej 9~16 godzin bez częstego zaglądania do pieca a więcej można się dowiedzieć w google jak palić w różnych piecach. Ja pale w starym Camino3 31 letnim od kilku lat od góry ta metoda naprawdę się sprawdza i sąsiedzi nie narzekają. Pozdrawiam.

Mławianka
Mławianka
4 lata temu
Reply to  Mławiak

Jaki Ty obcykany jesteś. Daj jeszcze jakiś pomysł

Rumcajs
Rumcajs
4 lata temu
Reply to  Mławianka

Wszystko tylko najlepiej gotowe, daj i tylko daj, a poszukaj sobie, pomyśl trochę, może jeszcze Twoje szare komórki nie wyginęły, może jeszcze jest szansa na uaktywnienie ich.

Mławiak
Mławiak
4 lata temu
Reply to  Mławianka
Obiektywny
Obiektywny
4 lata temu

Mamy niedobry węgiel i trzeba kopalnie sprzedać/oddać niemcom, ich węgiel będzie dobry i nie będzie przekroczeń a może niemcy chcą na siłę nam sprzedawać i zarabiać na ruskim gazie? 10, 20, 30 lat temu przekroczenia były i nikomu nie przeszkadzały. Nikt nie martwi się o ludzi, nie chodzi tym bardziej o ich zdrowie ale tylko o kasę i jeszcze raz kasę. Pomyślcie ludzie…

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x