Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Chińscy urzędnicy gościli w Mławie


We wtorek 10 stycznia 2017 r. gościliśmy w Mławie delegację urzędników z chińskiego miasta Xinyang. Burmistrz Sławomir Kowalewski opowiedział im o naszym mieście i pokazał najciekawsze miejsca. Mieszkańcy Państwa Środka byli bardzo poruszeni naszą gościnnością i zadeklarowali otwartość na współpracę z Mławą.

Do Mławy przyjechali Shi Qilun – zastępca burmistrza dzielnicy Shihe w mieście Xinyang, Yu Changjiang – dyrektor biura głównego urzędu Shihe, Yang Ming – dyrektor wydziału przemysłu i technologii, Liu Mingwu – dyrektor generalny wydziału inwestycji, Yang Senjie – sekretarz urzędu miejskiego w Dongjiahe oraz Zhou Nan z urzędu wiejskiego w Youhe. Burmistrz Sławomir Kowalewski powitał ich w swoim gabinecie, gdzie zaprezentował zdjęcia znanych osób, z którymi miał przyjemność współpracować, a także opowiedział o swojej niedawnej wizycie służbowej w Chinach. Duże wrażenie zrobiła na gościach informacja o tym, że jednym z honorowych obywateli Mławy jest były prezydent RP Lech Wałęsa, o którym wiele słyszeli.

W sali ślubów gospodarz miasta wyświetlił chińskim urzędnikom prezentację dotyczącą miasta oraz położonych na jego terenie obszarów inwestycyjnych. Spotkanie było znakomitą okazją do rozmowy na temat podejmowanych przez obie strony działań w zakresie promowania lokalnego przemysłu oraz ewentualnych możliwości wykorzystania obszarów przeznaczonych na jego rozwój. Później Sławomir Kowalewski zaprosił swoich gości na zwiedzanie Mławy. Obejrzeli m.in. zrewitalizowany zabytkowy miejski park oraz dzielnicę przemysłową. Następnie wszyscy przejechali do pobliskiego Działdowa, gdzie zwiedzili fabrykę firmy Dekorglass, zajmującej się produkcją i zdobieniem opakowań szklanych, używanych przez najbardziej znanych na świecie producentów, m.in. napojów i perfum.

Burmistrz Sławomir Kowalewski przekazał gościom pamiątki związane z Mławą, m.in. albumy ze zdjęciami miasta, kubki z jego herbem oraz lokalny wyrób cukierniczy – ciastka Mławskie Wojcieszki. Byli poruszeni gościnnością mławian. – Mimo że Chiny różnią się diametralnie od Polski, to ludzie są podobni w swej naturze – usłyszeliśmy.

źródło:UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

5
KOMENTARZE

avatar
1500
aSter
Gość
aSter

Czyżby tym razem przyjechali kupić PEC?

Ewa
Gość
Ewa

Mława rośnie na potęgę. Brawo Kowalewski!

oSa
Gość
oSa

Jaką potęgę? miasto zadłużone po uszy, niedługo jak okiem sięgnąć będą prywatne oczyszczalnie, śmieci, drogi, ogrzewanie. I to ma być potęga? To raczej mitomania

Z R ..
Gość
Z R ..

Panie burniszczu konkretnie co chcą jeszcze kupić tylko raz szczerze bez owijania w piekne słówka

Ptaszyniec Mławski
Gość
Ptaszyniec Mławski

Bolkiem warto się pochwalić przed Kitajcami. Współpracował z bliskim ich sercu systemem społeczno-ekonomicznym. A potem sprzedał nas przy okrągłym stole. Chińczycy chętnie by nas teraz kupili, więc szukają aktualnego właściciela naszej koloni.