Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Julia Bąk wśród najlepszych stypendystów w województwie


Julia Bąk, uczennica klasy Ie I Liceum Ogólnokształcącego w Mławie znalazła się w gronie tegorocznych stypendystów marszałka województwa mazowieckiego uzyskując najwyższą punktację wniosku stypendialnego w subregionie ciechanowskim.


ksp Mława
Reklama

Jest również jedyną stypendystką mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka z terenu powiatu mławskiego. Julia jest finalistką konkursu biologicznego MSCDN, jej średnia ocen to 6,0 a z egzaminu gimnazjalnego uzyskała 191 pkt na 200 możliwych.

Uroczystość wręczenia umów stypendialnych odbyła się 5 stycznia w siedzibie Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie. Spośród ponad 1100 uczniów z Mazowsza, którzy otrzymali stypendia naukowe przyznane przez marszałka województwa mazowieckiego w ramach dwóch programów stypendialnych ( dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz dla uczniów szkół zawodowych), 24 „najlepszych z najlepszych” stypendystów odebrało je osobiście w Warszawie

Nasza stypendystka uzyskane wsparcie finansowe w wys. 413 zł miesięcznie przeznaczy na potrzeby związane z realizacją projektu „Wpływ substancji chemicznych w pożywieniu i gospodarstwie domowym na funkcjonowanie organizmu człowieka”. Przy realizacji wspomnianego projektu Julią opiekować się będzie nauczycielka biologii pani Lidia Michalak – Wierzchowska.

O stypendium mogli ubiegać się gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy uzyskali wysoką średnią ocen oraz odpowiednią liczbę punktów z testów na zakończenie szkoły podstawowej lub gimnazjum. Na dodatkowe punkty mogli liczyć finaliści i laureaci konkursów lub olimpiad przedmiotowych, a także uczniowie z rodzin wielodzietnych.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Olo
Olo
5 lata temu

Brawo Julia, Mądra, piękna, po prostu wspaniała dziewczyna !!!!!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x