Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

XXV Finał WOŚP już w najbliższą niedzielę


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Mławie w najbliższą niedzielę 15 stycznia. Wzorem lat ubiegłych kweście prowadzonej na ulicach miasta towarzyszyć będą imprezy w hali sportowej I LO. Rozpoczną się one o godzinie 15 – tej.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Ponad 40. wolontariuszy WOŚP będzie można napotkać  na ulicach Mławy już od godziny 8. Kwestować  będą przy kościołach, marketach, w okolicach centrum miasta, na mławskich osiedlach. Oprócz puszki będą mieli umieszczony w widocznym miejscu identyfikator WOŚP ze zdjęciem. Każdy z wolontariuszy tradycyjnie będzie miał ze sobą samoprzylepne czerwone serduszka z napisem „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”.

Na godzinę 14:30 organizatorzy zaplanowali inscenizację wypadku samochodowego na ul. Wyspiańskiego w okolicy I Liceum Ogólnokształcącego, przeprowadzoną przez  Komendę Powiatową Straży Pożarnej oraz Komendę Powiatową Policji w Mławie.

Chwilę po godz. 15 w hali sportowej I LO rozpocznie się część artystyczna. Wystąpią w niej uczniowie PSM w Mławie, przedszkolaki,  tancerze z Mławskiego Centrum Tańca i grupa jazzowa z Miejskiego Domu Kultury.  Będzie można wylicytować  ciekawe przedmioty m.in. obrazy, przygotowane specjalnie na finał specjalne złoto – srebrną tabliczkę pamiątkową, złote i srebrne serduszka oraz łańcuszki. Na nabywców czekają różnego rodzaju vouchery i bony do kosmetyczek, fryzjerów, kolacja dla dwojga.
Na terenie liceum będzie można za symboliczny datek wykonać badanie kardiologiczne, zbadać ciśnienie krwi oraz poziom cukru. Można będzie również oddać krew w punkcie krwiodawstwa.
Na dużej sali gimnastycznej będą usytuowane różnego rodzaju stoiska m.in. malowanie twarzy dla dzieci, Grupa Rekonstrukcji Historycznej Ludności Cywilnej, będzie można zrobić sobie oryginalną fryzurę czy spróbować pysznych wypieków. Oczywiście nie zabraknie gorącego posiłku w postaci grochówki oraz bigosu.
Finał zakończy o godz. 20 w Parku Miejskim  tradycyjne  „Światełko do nieba” .

Przedmioty przekazane na aukcję w mławskim sztabie WOŚP będzie można zobaczyć na fan page https://www.facebook.com/Final.WOSP.LOMlawa/

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mławianka
Mławianka
4 lata temu

Od kilku lat w Mławie nie widziałam na ulicach ani jednej osoby z puszką WOŚP. W Warszawie na każdym rogu można wspomóc orkiestrę a w Mławie tylko na hali sportowej.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x