Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Orszak Trzech Króli w Radzanowie


Od czterech lat Radzanów wpisuje się na listę ponad pięciuset miejscowości w Polsce, gdzie w dniu 6 stycznia, kiedy to przypada święto Objawienia Pańskiego,  na jego ulicach pojawia się Orszak Trzech Króli.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Dzieje się tak na pamiątkę wydarzeń sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodził się Jezus, a Trzej Królowie (Mędrcy, Magowie) przybyli w ślad za Gwiazdą Betlejemską by oddać mu pokłon. Również w tym roku mroźna, choć na szczęście bezwietrzna pogoda nie przeszkodziła Orszakowi.

Barwny pochód wyruszył za gwiazdą z parafialnego kościoła po południowej mszy św. i przeszedł ulicami Radzanowa przypominając w odegranych scenkach postacie i historie z kart Ewangelii. Święta Rodzina, królowie Kacper, Melchior i Baltazar, a nawet zły Herod i jego szpieg, Symeon i Anna, Święci Młodziankowie i Śmierć – wszyscy z przejęciem odgrywali swoje role. W takim dniu nie mogło zabraknąć też wspólnego śpiewu kolęd. Na koniec nieco zmarznięty Orszak wyruszył do „gospody”, gdzie organizatorzy przygotowali dla jego uczestników gorącą grochówkę i ciasto.

JK

« 1 z 3 »

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x