Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Butryn blisko podium, życiówki jak z rękawa


Tuż przed świętami Bożego Narodzenia na pływalni warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odbyły się zawody „Od młodzika do olimpijczyka”. W kilkunastu wyścigach wzięło udział ponad tysiąc zawodników. Wśród nich nie zabrakło reprezentantów KS Płetwal Mława.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Trenerzy naszego klubu zabrali ze sobą dwudziestu najmłodszych podopiecznych. Wśród nich wyróżniała się zdecydowanie Amelia Butryn. Urodzona w 2008 roku pływaczka była bliska wdrapania się na podium. Ostatecznie zabrakło jej niewiele –  na 50 metrów stylem grzbietowym była czwarta, natomiast na tym samym dystansie, tyle że w stylu grzbietowym, piąta.

Udany występy zanotowali także inni dziewięciolatkowie. Patryk Kaliszewski został sklasyfikowany na dziewiątej pozycji na 50 metrów stylem klasycznym, Zuzanna Deręgowska na ósmej na 50 metrów stylem klasycznym, a debiutant Stanisław Bien na piątym na 50 metrów stylem motylkowym.

Pływacy z Mławy pobili także mnóstwo rekordów życiowych. Ta sztuka udała się m.in. Jakubowi Czuprynowi, Adrianowi  Kaliszewskiemu, Szymonowi Lendze, Janowi Sowińskiemu, Julii Błażkiewicz, Izabeli Czaplickiej oraz Lenie Dąbrowskiej.

RS

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x