Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Aktualizacja. Tajemnica noworocznego koncertu wyjaśniona


Jak już pisaliśmy miasto od kilku lat nie organizuje miejskiego Sylwestra, proponując w zamian Koncert Noworoczny. Tak jest również w tym roku, ale dotychczas nie było wiadomo kto i gdzie wystąpi, gdyż trwały jeszcze ustalenia szczegółów i repertuaru. Miasto zapowiadało również przeniesienie koncertu ze sceny Państwowej Szkoły Muzycznej, gdzie dotychczas miały miejsce do obszerniejszej sali.


Dziś już wiadomo, zarówno kto jak i gdzie wystąpi. 14 stycznia o godzinie 19:00 w sali kina „Kosmos” przed mieszkańcami Mławy wystąpi Elbląska Orkiestra Kameralna Bellezza Opera Trio. Na scenie zaprezentują się: Mikołaj Adamczak tenor, Agnieszka Adamczak-Hutek sopran, Marcin Hutek baryton, dyrygować  Elbląską Orkiestrą Kameralną będzie Michał Krężlewski.

red.

źródło:MDK Mława

Aktualizacja 03.01.2017 r.

Według nadesłanej dziś z MDK informacji nastąpiła zmiana programu artystycznego i nie będzie to „Bellezza Opera Trio”. Najprawdopodobniej będą to „Hity muzyki filmowej”, wzbogacone o kilka utworów z muzyki klasycznej. W nowym programie będzie też zmiana artystów.

Elbląska Orkiestra Kameralna istnieje od 2007 roku. Muzykami Orkiestry są młodzi i utalentowani absolwenci gdańskiej Akademii Muzycznej, w dużej części zaczynający edukację w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu – laureaci wielu konkursów solowych i kameralnych.
Szefem artystycznym Orkiestry jest Marek Moś – dyrygent i kameralista. Współpracujący z elbląskimi kameralistami dyrygenci i soliści, to artyści uznani w kraju oraz za granicą, m.in.: Jerzy Maksymiuk, Marek Moś, Michał Nesterowicz, José Maria Florêncio, Massimiliano Caldi, Volker Schmidt-Gertenbach, Kai Bumann oraz solistami: Beata Bilińska,  Kate Liu, Iwona Sobotka, Agata Szymczewska,  Joanna Woś, Soyoung Yoon, Agata Zubel, Iñaki Alberdi, Andrzej Bauer, Łukasz  Długosz, Paweł Gusnar,  Jakub Jakowicz, Erzhan Kulibaev, Konstanty Andrzej Kulka,  Łukasz Kuropaczewski, Roby Lakatos, Janusz Olejniczak, Mariusz Patyra, Piotr Pławner, Jan Stanienda,  Janusz Wawrowski, Marcin Zdunik.

Repertuar Elbląskiej Orkiestry Kameralnej obejmuje utwory klasyczne i współczesne, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki polskiej. Orkiestra jest wielkim miłośnikiem muzyki polskiej, czego dowodem jest organizowany cyklicznie Festiwal „Muzyka polska na Żuławach”. Jego niekwestionowanym atutem jest repertuar – wielkie dzieła polskiej kameralistyki inspirowane rodzimym folklorem, prezentowane w pięknych wnętrzach gotyckich kościołów.

Wszechstronność muzyków pozwala realizować koncerty również spoza obszaru muzyki klasycznej. Elbląska Orkiestra Kameralna znana jest ze współpracy z artystami reprezentującymi różne gatunki muzyczne, takimi jak: Anna Maria Jopek, Krzesimir Dębski, Leszek  Możdżer, Marcin Wyrostek, Atom String Quartet, Andrzej Jagodziński Trio, Kroke,  Motion Trio, Włodek Pawlik Trio.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ktoś...
Ktoś...
6 lata temu

Cena wstępu na ów „Koncert Noworoczny”?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x