Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Burmistrz zapowiada rozpoczęcie budowy dworca zintegrowanego w 2018 roku


Burmistrz Sławomir Kowalewski podał orientacyjny i przybliżony termin rozpoczęcia budowy dworca zintegrowanego – ma to być rok 2018.  Taką deklarację złożył w odpowiedzi na pytanie radnego Michała Pola, czy ta inwestycja jest w ogóle realna.   – Od kilku lat słyszymy o tym przedsięwzięciu, ale mam pytanie. Czy ta inwestycja planowana jest w 100 % ze środków miasta, czy ta inwestycja w ogóle jest realna, a może jak to mówią mieszkańcy, jest to tylko bawienie się mitami i taki dworzec w ogóle nie powstanie w naszym mieście, bo jak wiadomo, PKP oddało nowy dworzec na Wólce – dopytywał radny Michał Pol.

W odpowiedzi burmistrz wyjaśnił, że obecnie zostało zmienione studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, a miasto będzie ubiegać się o dofinansowanie budowy Alei św. Wojciecha w ramach Regionalnego Instrumentu Terytorialnego.

 – Liczymy na dofinansowanie inwestycji i wybudowanie tej drogi, jestem przekonany, że to zakończy się sukcesem, spowoduje że będzie można sporządzić już dokumenty planistyczne, urbanistyczne, które pozwolą na realizację przedsięwzięcia o nazwie dworzec zintegrowany. Jeśli nie zostanie wybudowana Aleja św. Wojciecha, to żaden inwestor tam się nie pojawi. A ta droga to jest od 10 do 12 mln zł. Ten tytuł inwestycyjny jest w budżecie naszego miasta, ale on jest przesuwany, po to żebyśmy otrzymali dofinansowanie tego przedsięwzięcia. Od samego początku kiedy zajmowałem się budową dworca – czyli  to już prawie 10 lat, to stanowisko PKP było takie, że nie wybuduje tego dworca. Potrzebna była inna formuła, takie rozwiązanie znalazłem, do tego rozwiązania przekonałem radę. Drodzy mieszkańcy Mławy. Ja proszę o cierpliwość! – odpowiadał burmistrz Kowalewski.

Poinformował również, że w grudniu br. podpisana została umowa na sporządzenie opinii w zakresie wyboru modelu prawnego dla przedsięwzięcia budowa zintegrowanego dworca wraz z centrum handlowo usługowym w Mławie, które za kwotę 19 680 zł wykona Kancelaria Doradztwa Gospodarczego Cieślak & Kordasiewicz z Warszawy.

Dopytywany przez radnego Pola burmistrz podał termin rozpoczęcia inwestycji, zastrzegając, że jest on bardzo przybliżony.

– Bardzo przybliżony termin zakładam, do końca 2018 roku ta inwestycja się rozpocznie – zadeklarował burmistrz Kowalewski.

 JK

Deklaracje o budowie dworca zintegrowanego padały z ust burmistrza Kowalewskiego w ciągu jego kadencji wielokrotnie.  W końcówce 2013 roku wydawało się, że już wkrótce budowa dworca się rozpocznie. Burmistrz podpisał porozumienie ze spółką AZ-BUD na dzierżawę terenu pod planowanym dworcem. Porozumienie zakładało m. in. wybudowanie obiektu w ciągu 3 lat. Do rozpoczęcia budowy nigdy jednak nie doszło. Na początku 2015 roku miasto wydało oświadczenie, że porozumienie zostaje rozwiązane, a strony nie mają wobec siebie zobowiązań. Na początku  2016 roku miasto ostatecznie doprowadziło do zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, dopuszczając na tym obszarze możliwość powstawania obiektów handlowych o powierzchni powyżej 2 tys. m kw.

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

18
KOMENTARZE

avatar
1500
Xmen
Gość
Xmen

Nie będzie tego dworca nigdy. Pytanie radnego jak najbardziej na miejscu.

Dr Martens
Gość
Dr Martens

Brawo Panie Michale. Widzę że nie zmarnowałem głosu którego na Pana oddałem.
Nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie czy w naszym mieście taki zintegrowany dworzec na peryferiach jest potrzebny ? Przeniesienie dworca PKS prawie pod samą Łomię ?
No i co na budowę takiej inwestycji jak zintegrowany dworzec, galeria handlowa itp … mają do powiedzenie mieszkańcy OKM ? Czy były jakieś konsultacje społeczne, bo ja na przykład podziękowałbym za galerię handlową pod oknem.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

OBY WSZYSCY WYBORCY MOGLI TAK SIĘ CIESZYĆ JAK PAN
Gratuluję nie tylko Tobie Dr Martens, ale i ludziom zamieszkałym w tym okręgu.
Większość mławian pewnie chowa głowy w piasek ze wstydu za swych radnych bezradnych, ale zamiast chować głowy w piasek powinni zacząć samodzielnie myśleć, a nie głosować na tych co stawiają piwo

adam
Gość
adam

Już zaczyna kampanie wyborczą? A może nigdy jej nie kończy? 🙂

Ktoś...
Gość
Ktoś...

Aha, znów zaczynają się obietnice wyborcze, II połowa 2018 roku to wybory 😀
czyli znów burmistrz zaczyna grać mławianom na dworcu zintegrowanym. Powstanie następny projekt za nasze pieniądze, który będzie kosztował kilkadziesiąt tysięcy złotych, a który następnie trafi do niszczarki.
Mławianie zacznijcie chodzić twardo po ziemi i przestańcie wierzyć temu człowiekowi, który Wami manipuluje od ponad 10 lat

blow
Gość
blow

Kurcze, chyba się nie doczekamy jakiejkolwiek galerii w Mławie. Dworzec Zintegrowany plus galeria co jakiś czas przekładane, Galeria Siódemka – nastała cisza, Parka Handlowy na Wólce przy kopcu – cisza, a przecież budowa miała ruszyć w zeszłym roku……. Pewnie blokują odpowiednie osoby ……. 🙂

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Zaraz blokują – nie bądź śmieszny.
Składanie obietnic i manipulacja wyborcami to znaki szczególne burmistrza.
Jeśli wierzysz słowom burmistrza to znaczy, że wierzysz też w pewien napis na płocie, a więc uważaj żeby ci drzazga nie weszła w palec jak będziesz ten napis głaskał.

blow
Gość
blow

Jarząbku, nigdzie nie napisałem, że wierzę burmistrzowi. Po drugie Kowalewski nie obiecywał nikomu Galerii Siódemka i Parku Handlowego na Wólce, a też przekładane są ich budowy. Czytaj, następnie zrozum, a potem komentuj. Żeby było jasne : nie jestem zwolennikiem Kowalewskiego. Z drugiej strony nie widzę dla niego przeciwnika. Bo Ci z ostatnich wyborów to słąbi byli (niestety….). Żeby przestał być burmistrzem musi mieć mocnego kontrkandydata, takie są fakty. Tak więc nie naprężaj się i nie wyciągaj pochopnie wniosków.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Zgoda, nie napisałeś, ale ratusz rozsiewa te plotki z marketami. Przeczytaj te artykuły w necie
„Coraz bliżej do budowy centrum handlowego na Wólce”
„Na Wólce powstanie supermarket? Ratusz: wpłynęły trzy wnioski”
Druga sprawa:
kto mówi prawdę, a kto kłamie? – następny artykuł:
„O dworcu Mława Miasto: PKP twierdzi, że złożyło ofertę mławskiemu ratuszowi – ten zaprzecza”

blow
Gość
blow

Artykuł o centrum handlowym na Wólce (w konkurencyjnym portalu) to prawda. Inwestor sam poinformował, że jest dogadany z większością chętnych do otwarcia tutaj sklepów i jeśli dopnie rozmowy z jeszcze jednym to rusza z budową. Miało to nastąpić wiosną 2016.Dlaczego nie ruszył? Nie wiem. Co nie znaczy, że tam nic nie powstanie. Najbardziej prawdopodobny jest sam supermarket (bez dodatkowych sklepów).

Mario
Gość
Mario

Rozpoczęcie budowy w 2018 roku, no tak, przecież będą wtedy wybory burmistrza, radnych, wójtów trzeba znowu coś obiecać, raz zadziałało może i tym razem się uda. Panie burmistrzu jak śpiewała Maryla : ” Ale to już było i nie wróci więcej”

Ktoś...
Gość
Ktoś...

Już 2 albo i 3 razy zadziałało 😀

Widz
Gość
Widz

Zamiast zrobic wiadukt, kolejowa/ kosciuszki to wydaja po 12 mln na drogi do galerii, która jak powstanie to zrujnuje nasze osiedlowe sklepy.

Mirek
Gość
Mirek

Ja to gościowi już nie wierzę. Zapowiadał to w poprzedniej kadencji oraz w tej do tej pory nic się nie dzieje tylko same zapowiedzi. To już ostatnia kadencja Panie burmistrzu.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Kiedyś mu się uda

mławiak
Gość
mławiak

trudno jest znaleć inwestora, który wyłoży kilka milionów !

Ktoś...
Gość
Ktoś...

PPP i po temacie

Niesia
Gość
Niesia

Oby ostatnia! 🙂