Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dzierzgowo. Radni chcą odwołania dyrektor Marzeny Nowickiej


Odczytaniem złożonego na ręce Zdzisława Morawskiego pełniącego funkcję wójta wniosku o odwołanie Marzeny Nowickiej dyrektora Szkoły Podstawowej w Dzierzgowie zakończyła się ostatnia w tym roku sesja Rady Gminy Dzierzgowo. Pod wnioskiem podpisali się wszyscy radni. Marzena Nowicka nie była obecna na tej sesji rady.


Sam wniosek złożony na piśmie jest krótki i zwięzły. Poniżej przytaczamy go w całości:

„Po przeanalizowaniu protokołu kontroli Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz sygnału od Rady Pedagogicznej Szkoły Podstawowej im. marsz. J.Piłsudskiego w Dzierzgowie jak i brakiem współpracy przez Panią Dyrektor Marzenę Nowicką z Radą Gminy w Dzierzgowie poprzez podważanie kompetencji organu rady gminy jakim jest komisja rewizyjna. Wnioskujemy do Osoby Pełniącej Funkcję Wójta o odwołanie Pani Marzeny Nowickiej z funkcji dyrektora Szkoły Podstawowej im. marsz. J.Piłsudskiego w Dzierzgowie”.

Przypomnijmy, kontrola Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, na której protokół powołują się radni przeprowadzona była w Szkole Podstawowej w Dzierzgowie dniach  26 – 27 października i wykazała nieprawidłowości w arkuszu organizacji pracy szkoły na rok szkolny 2015/2016.  M.in. kontrolujący zwrócili uwagę na małą staranność w przygotowaniu arkusza, błędy rachunkowe, nieprawidłowe nazewnictwo oraz inne błędy  w szkolnych planach nauczania.

Zanim jednak MKO przeprowadziło – zresztą również na wniosek radnych – tę kontrolę, wcześniej pracę szkoły analizowała również komisja rewizyjna Rady Gminy Dzierzgowo. W protokole pokontrolnym komisja sformułowała wobec dyrektor Marzeny Nowickiej kilka zarzutów. Dotyczyły one arkusza organizacyjnego szkoły (roku szkolnego 2014/2015) ale również faktur za usługi remontowe i innych działań w zakresie wydatkowania budżetu. Z ustaleniami zawartymi w protokole komisji nie zgodziła się dyrektor Nowicka i odmówiła jego podpisania.

Co stanie się ze złożonym wnioskiem?

Otóż odwołanie nauczyciela ze stanowiska dyrektora szkoły należy do kompetencji wójta, a ustawa o systemie oświaty wskazuje trzy, a właściwie cztery takie sytuacje, :

– nauczyciel sam składa rezygnację

– ustalona jest negatywna ocena pracy lub negatywna ocena w zakresie wykonywania takich zadań jak: dysponowania środkami budżetowymi, gospodarowania mieniem, przestrzegania przepisów dotyczących organizacji pracy szkoły oraz bhp.

– na wniosek kuratorium oświaty w określonych okolicznościach.

Oprócz powyższych okoliczności wójt może odwołać nauczyciela ze stanowiska kierowniczego w czasie roku szkolnego bez wypowiedzenia w przypadkach szczególnie uzasadnionych, po zasięgnięciu opinii kuratora oświaty. Tu jednak pamiętać trzeba o bogatym orzecznictwie sądów dotyczącym rozumienia pojęcia „przypadek szczególnie uzasadniony”.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
88 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mikrus
mikrus
5 lata temu

Sama zrezygnowala, teraz czas na SP w Rzegnowie, więc Radni do roboty!

Ania
Ania
6 lata temu

Smiech na sali z gminy Dzierzgowo!
Mocarze a zaden sie nie podpisze prawdziwym nazwiskiem

Marek
Marek
6 lata temu
Reply to  Dzierzgowiak

Umiesz czytać ze zrozumieniem nasz radny nigdy nie chwalił się tą drogą!!! Mam wrażenie że nie umiesz czytać ze zrozumieniem uchwał!!! Co nazywasz odkryciem, uchwałę? My mieszkańcy doskonale wiemy czego ona dotyczy w przeciwieństwie do ciebie ODKRYWCO – hahaha

Rodzic
Rodzic
6 lata temu

Panie Z.M jak to wygląda 15 odważnych i 1 tchórz? W innej szkole, czy gminie taka osoba nie byłaby na tym stanowisku nawet 5 min. Pan J pozwalał jej na wszystko, teraz też tak ma być? Kończ Pan wstydu oszczędź! Biedni nauczyciele, a szczególnie dzieciaki.

Marek
Marek
6 lata temu
Reply to  Rodzic

Ta „Pani” jakby miała za grosz wstydu to juz jej tam nie powinno być sama powinna odejść . Rada powiedziała jasno, głośno i wyraźnie precz z takim dyrem!

Dzierzgowiak
Dzierzgowiak
6 lata temu
Reply to  Marek

Chyba strasznie się cieszy, że taką medialną osobą jest, bo wszędzie o niej głośno! Gazety aż huczą, może jeszcze czeka na Jaworowicz i „Sprawę dla reportera”.

555
555
6 lata temu

Tu dopiero widać jak K boi sie przegranej! To on lata z Czerepachem tj M i wspólnie beda stawiać kurniki!

Paweł Nowak
Paweł Nowak
6 lata temu

Po co ta próżna dyskusja. Poczekajmy jak kandydaci zaprezentują swoje programy. Wtedy będzie można merytorycznie podyskutować

BOOLO
BOOLO
6 lata temu

Ja też nie chcę kurników tylko teraz to już musztarda po obiedzie dlaczego Rada wydała zgodę na budowę ferm ,dlaczego wtedy nie byli tacy roztropni i nie sprzeciwili się temu.Pan Rafał też nic z tym już nie zrobi ,pytanie czy będzie chciał się narażać wszyscy wiemy komu.

BMW
BMW
6 lata temu

NIE chce Wójta z kurnikami który jest i popiera jaja z fermy

prawda
prawda
6 lata temu

Oj ludzie pogadamy przed następnymi wyborami ,czy też będzie taki zachwyt nad Panem K. ,jak wybieraliście Pana J to też wielbiliście go i byliście nim zachwyceni,że swojak ,że zaprowadzi porządek będzie myślał o gminie i co?Wtedy to Pan K, ówczesny wójt,nawiasem mówiąc najlepszy wójt jakiego mieliśmy w Dzierzgowie, był be i samo zło .Zobaczymy od koniec kadencji co będziecie pisać

Prawda
Prawda
6 lata temu
Reply to  prawda

Jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził

gram
gram
6 lata temu
Reply to  prawda

Masz racje ,zagłosuje na R.K ,swojaka łatwiej rozliczyć ,zobaczymy za dwa lata

BMW
BMW
6 lata temu
Reply to  gram

myślę ze jego przyjaciele nie wykończą go jak poprzednika jest przewodniczącym komisij antyalkocholowej

BOO
BOO
6 lata temu
Reply to  prawda

Pewnie rację masz ,że tak będzie jak i z panem J.Idę o zakład że na lepsze nic się nie zmieni,tylko i tak wyboru dużego nie mamy ,i tak musimy na pana K zagłosować.

Gmina sąsiednia
Gmina sąsiednia
6 lata temu
Reply to  prawda

Moim zdaniem to który by nie został to i tak przez te 2 lata nic nie zmieni bo za krótko
! Poprostu musicie wybrać najlepszego! a czytając te wasze straszne posty to współczuje przyszłemu ( którykolwiek zostanie ) wójtowi takich zawistnych mieszkańców którzy tak ośmieszaja się na forum !

Kill Bill
Kill Bill
6 lata temu

W szkole nie było i nie będzie idealnie dopóki ta Pani będzie sprawować to stanowisko. Ale najwyraźniej dyrektorka jest nie do ruszenia, nie ma na nią mocnych.

123
123
6 lata temu

Jak odwołają dyrektor wsadzą swojaka i wszystko już będzie w szkole idealnie,a co ze szkołą w Rzęgnowie ,które generuję tylko koszty,a uczy się tam garstka dzieci w klasach łączonych 1-3 razem ,czy naprawdę rodzicom nie zależy na dobrym wykształceniu dzieci.Ależ oczywiście szkoła w Rzęgnowie musi działać bo tam pracuję jeden pan Radny ,a drugiego żona więc podatnicy mogą płacić bo Radni mają swój prywatny folwark i nikt im już nie przeszkodzi ,drogi też pod sam dom mogą sobie robić ,ot i cała prawda o nasze wspaniałej Radzie.

Ha ha ha!
Ha ha ha!
6 lata temu
Reply to  123

Że niby takie dobre wykształcenie w szkole Podstawowej w Dzierzgowie? Pozostawię to bez komentarza.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
6 lata temu

Chiałbym usłyszeć,przeczytac cos o kandydatach Zakrzewski ,Baginski p.s jeden wiem ,ze porywczy a drugi ?

Dzierzgowiak
Dzierzgowiak
6 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

Drugiemu tj B możemy śmiało powierzyć naszą gminę. Będzie sprawiedliwie oceniał sytuację. Człowiek mądry i rozsądny. Rozmawiałem z nim w tamtym tygodniu i jestem miło zaskoczony podejściem do wielu spraw. Kierował ARiMR przez wiele lat. Będzie wiedział, jak pozyskać kasę dla naszej ubogiej gminy

niedowiarek
niedowiarek
6 lata temu
Reply to  Dzierzgowiak

Jak jest takim ekspertem w pozyskiwaniu kasy to czemu tego nie robi w powiecie. Jakoś nie widać tej jego aktywności.
Raptem facet w wieku przedemerytalnym chce zostać wójtem w naszej gminie. Czemu nie startował w swojej gminie na wójta jak jest taki mądry i rozsądny?

wiarygodny
wiarygodny
6 lata temu
Reply to  niedowiarek

od załatwiania kasy w powiecie jest starosta z tego co wiem, a w gminie wójt. A jeśli chodzi o aktywność to taka sama jak R.K.

widze
widze
6 lata temu
Reply to  wiarygodny

Hahahahahah!!!!! pogadaj z radnymi z powiatu to ci może przetrą te oczy!!!! Zapominałeś chyba o zarządzie?

abba
abba
6 lata temu
Reply to  wiarygodny

Zgadzam się nasz pan Radny Powiatu też nie grzeszył aktywnością na sesjach są dostępne protokoły można sprawdzić w jakich sprawach zabierał głos,chyba ,że w sprawie dopłaty powiatowi do jego własnej drogi,bo dla gminy to 0 pomocy

Soltys
Soltys
6 lata temu
Reply to  abba

Widać ze jesteś malo zorientowany pieniaczu. Pan K wywalczył rowniez Maje o których była mowa od ponad 40 lat to skoro powiat taki cudowny i mial swojego wojta J . to dlaczego mu nic wczesniej nie dał ? Dopiero zaczelo sie cos robic jak pan K zostal powiatowym i wszystko musiał wywalczyć wraz z poczynionymi staraniami o dokumentację na Dzierzgowo o której mówił na sesji w Dzierzgowie

Maje
Maje
6 lata temu
Reply to  Soltys

Mieszkam w Majach i jakoś tych starań i dobroci nie widzę a co takiego na Majach zrobił ,toż gmina za to płaci popytaj sałtysa

mieszkaniec
mieszkaniec
6 lata temu
Reply to  Maje

Płaci – nie ośmieszaj sie niewiedzą! Poczytaj protokoly z sesji

JMaje
JMaje
6 lata temu
Reply to  mieszkaniec

Ja czytam ,a ty chyba masz problemy ze zrozumieniem tekstu ,co nie wykłada własnej kasy na budowę powiatowej drogi nie dokłada bogatemu powiatowi biedna gmina,co zaraz się budynek rozleci chyba Pan wójt namiot wtedy postawi na tym biednym rynku,ot i całe zasługi.

.....
.....
6 lata temu
Reply to  JMaje

Do inwestycji drogowych powiatowych dokłada każda gmina w różnych wysokościach

Oxx
Oxx
6 lata temu
Reply to  .....

Brednie i wciskanie ciemnoty która gmina tak powiatowi dokłada podaj kontrety a nie piszesz ,że wszystkie

obserwator
obserwator
6 lata temu
Reply to  .....

Tak zgadzam się, oczywiście jak inwestycja wykonywana jest w danej gminie.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
6 lata temu
Reply to  JMaje

Racja kto bogatemu zabroni ale na rynek w Dzierzgowie to radny nie pozyskał środków choć to też powiatowe i co bida aż płakać się chce nad wyglądem naszego rynku ale na drogę to powiatowi pomógł od gminy kasę załatwić a droga przez Maje szkoda gadać

Ja2
Ja2
6 lata temu
Reply to  niedowiarek

Co racja to racja. Kiedys o jednym radnym była mowa że mieszka w innej gminie a tutaj jest Radnym. I bardzo to komus nie pasowalo. Taka sama sytuacja z Panem B. Niech rzadzi w Mlawie czy skąd tam pochodzi. Jest mądrym, odpowiedzialnym, konkretny czlowiekiem i na pewno niezbędnym tam u siebie

grobiarz
grobiarz
6 lata temu
Reply to  Ja2

Kochany między radnym ,a wójtem jest taka różnica,że zgodnie z prawem Radnym może być tylko osoba zamieszkująca teren dalej gminy .a Wójtem może być każdy kto zbierze odpowiednią liczbę głosów poparcia nie będąc nawet mieszkańcem danej gminy.Teraz widzisz małą różnicę niestety tak stanowi prawo ,a nasz pan radny notorycznie je łamie i to nie tylko jeśli chodzi o mandat .Prawda?

olo
olo
6 lata temu
Reply to  Ja2

Skoro nasz Radny Wspaniały może być z innej gminy,to dlaczego nie możemy mieć również Wójta z innej gminy!!???

Ha ha ha
Ha ha ha
6 lata temu
Reply to  olo

A widzisz bo tak wspaniałej osobowości już nie ma jak nasz radny a jaki obrotny całe życie przeżył tylko za diety w radzie

Mieszkaniec
Mieszkaniec
6 lata temu
Reply to  Dzierzgowiak

Pan W.B ma 62lata ..smierdzi mi to przeczekaniem do emeryturki 🙁 tamten porywczy,zagłosuje na Pana R.K

iwka
iwka
6 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

Raczej 63lata

dzierzgowiak
dzierzgowiak
6 lata temu
Reply to  iwka

Hohoho 63lata ,2latka i emerytura ,ładnie zaplanowane ,a miałem głosować na Pana W.B

122
122
6 lata temu
Reply to  dzierzgowiak

Szkoda ze w ogóle ktoś chce w tej gminie startować. Juz jednemu wójtowi pomogliście. Brak słów. Teraz raptem można zadłużyć gminę a wcześniej ciśnienie wspaniałemu człowiekowi o dobrym sercu ciśnienie podnosiliscie ze niby tak gminę zadłużał. Chipokryci !!!!!

222
222
6 lata temu
Reply to  122

Brawo 122 cała prawda o tej gminie !!!!!!!!!!!!!!Zadłużał tylko tych długów brak i jeszcze Jego pracę sobie przypisują!!!!!!!!!!!!!!

yyy
yyy
6 lata temu
Reply to  Dzierzgowiak

Obiecanki cacanki a głupiemu radość.. My już znamy te obietnice

Gość................
Gość................
6 lata temu
Reply to  Dzierzgowiak

O czym ty człowieku piszesz to chyba za mało znasz pana B , nie pisz głupot bo ludzie go znają 🙂 na pana B na pewno nie oddam głosu bo to tak jakby wyrzucić pieniądźe w błoto . …..

Roland
Roland
6 lata temu

To Ty nie masz pojęcia o czym piszesz ! Głosuj na K tylko potem sie do tego przyznaj jak gminę beda dzielić !

jakto
jakto
6 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

a drugi szuka dobrze płatnej fuchy

p&cio
p&cio
6 lata temu

Nieprawda, bo nie wszyscy Radni

jedno jest pewne
jedno jest pewne
6 lata temu

może ktoś wie ile dróg było wykonanych w tej kadencji i przedostatniej?
z góry dziękuje za odp

jedno jest pewne
jedno jest pewne
6 lata temu

jedno jest pewne nikt nam nie wróci przejedzonych, przepitych pieniędzy w okresie nieudanych rządów…………….
mamy jasny obraz ze jednak można w gminie naszej realnie gospodarować srodkami
6 km dróg to mało która gmina nawet ta bogata tyle nie zrealizuje

nnnnn
nnnnn
6 lata temu

Życzę powodzenia !!! 6 km dróg to jest plan, a do realizacji daleka droga. Na papierze wszystko można napisać, także proponuje się tak nie ekscytować !!!!

Basta
Basta
6 lata temu

To co wyrabia dyrektorka z Dzierzgowa przechodzi najśmielsze oczekiwania wszędzie o niej huczy, nawet za dziesiątą granicą ludzie wszystko wiedzą… Jak nie ma wstydu pojawiać się w szkole i patrzeć tym wszystkim ludziom w oczy

BMW
BMW
6 lata temu

Pan M pani N nie zwolni jedynie podpisze zgodę na budowę nowych kurników.

obserwator
obserwator
6 lata temu
Reply to  BMW

dlaczego pan M ma zwolnić panią dyrektor skora za chwilę będzie nowy wójt i to są jego kompetencje,bo to jest bardzo naciągany wniosek i bardzo wątpię czy nie będzie sądu pracy i Radni to dobrze wiedzą i chcą brudną robotę wykonać rękoma pana M,a potem stołek wolny i pan Cz może obsadzić go swoim kandydatem i pewnie wtedy już ściany nie będą niszczone

Odp obserwator
Odp obserwator
6 lata temu
Reply to  obserwator

Pani Dyrektor juz pani tak nie straszy tym sądem !

grobiarz
grobiarz
6 lata temu
Reply to  BMW

brednie to nie pan M podpisywał zgodę na budowę kurników,przecież Radni krystaliczni mądrzy i kompetentni dali zgodę na budowę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

BIT
BIT
6 lata temu

Wiem ,że większość chce pana K na wójta,ale czy to będzie dobre dla gminy.Ja naprawdę nie mam nic do pana K ,ale jest za młody i za mało doświadczony w zarządzaniu, a ponad to uzależniony od Rady ,a ja wolę osoby bezstronne i mające doświadczenie a zarządzaniu bo przecież to stanowisko tego wymaga wykształcenia i doświadczenia w zarządzaniu i finansach,a nie tylko dla zaspokojenia ambicji i ochrony interesów znajomyck

Muuuu
Muuuu
6 lata temu
Reply to  BIT

Jeżeli PAN K jest za młody a PAN Z jeszcze młodszy a PAN B to juz wogole emeryt -za stary i psl to wybierzmy ‚ krowke’ będzie Dzierzgowo mlekiem płynące – dopiero bedzie wesoło

mieszkaniec
mieszkaniec
6 lata temu
Reply to  Muuuu

Z całym szacunkiem do wolności wypowiedzi i. t.p -sądzie ,że co niektórzy powinni raczej zrobić drugą Inwentaryzacja bo w wyborczym ferworze teorii spiskowych mogą być w co niektórym sklepie w Dzierzgowie niezłe braki .Chyba że właściciel z pewnym kandydatem za pan brat i przymknie oko w obliczu zasług!! -których sam Macierewicz by się nie powstydził -tak co niektórych ponosi wyobraźnia,że już nie bardzo sami wiedzą co wymyślają.Co prawda ciężko znaleźć jakiś haczyk na Pana K- więc zawsze można być za młodym -za mało doświadczonym -za mało wykształconym, i.t.d -brednie!!!!! jaki wiek to nie za mała i nie za dużo ,jakie wykształcenie? myślę że jakiś doktorat bo jeśli wyższe Pana K to za mało …! Jedno wiem Pan K jest młody,mądry ambitny i ma plan by coś zmienić .A siły ,młodości ,wiedzy ,chęci i szacunku do ludzi i miejsca z którego się wywodzi Panu K nie można odmówić.

psyt
psyt
6 lata temu
Reply to  mieszkaniec

chodzi chyba o sklep u takiej kochaniutkiej pani !?!

dzierzgowiak
dzierzgowiak
6 lata temu

Dzierzgowiak masz rację .Rada teraz ma kasę bo chce postawić na Wójta pana K.Tylko podobna sytuacja i zachwyt był jak Pan J. startował na wójta,może pamiętacie jak wszyscy go chwalili a jak się skończyło.Dlatego pan K. nie powinien być taki dumny,a pan M.powinien całe te zamieszanie w szkole pozostawić dla nowego wójta bo to jego kompetencje.No cóż Radni będą mieli wójta ,który będzie się ich bał i robił co oni będą mu kazali.

Obserwator
Obserwator
6 lata temu
Reply to  dzierzgowiak

dzierzgowiak i BIT – jedna i ta sama osoba! pewnie jeszcze pod innymi nazwami się ukryłeś i właśnie to jest najgłupsze w tym wszystkim ze jeden człowiek a może nakrecać i wypowiadać się za wielu! Ale pisz sobie pisz niech Ci ulży!

dzierzgowo
dzierzgowo
6 lata temu

DZIERZGOWIAK ? Pan Kucinski to już chodzi jak Paw czuje się Wójtem moim zdaniem nic nie zrobi bo tu ciocia,wujek,koleżanka,kolega?Odnośnie ostatniej sesji rada dostała olśnienia i worek z wielką kasą od Świętego Mikołaja zaplanowali tyle inwestycji drogowych ,że tylko pozazdrościć i o dziwo za poprzedniego włodarza na nic nie było kasy a raptem nie którzy radni asfalt będą mieli po sam dom i czyja jest racja rada sama sobie strzeliła w kolano.Pan pełniący PO WÓJTA z Panią M.N.nic nie zrobi zostawi to jak jest trzeba się każdemu przypodobać bo stołek jest bardzo ciepły wiele by pisać ale na nic to się zda.

Boolo
Boolo
6 lata temu
Reply to  dzierzgowo

Tak jest tylko taka pycha zazwyczaj żle się kończy ,także musi trochę uważać żeby ta duma wrogów mu nie dostarczyła na takim stanowisku to trzeba być odpowiedzialnym ,doświadczonym i stanowczym,a nie zgadzać się ze wszystkimi i wszystkim przytakiwać i nie mieć własnego zdania.Wiecie jak się takie zachowanie nazywa

Yes
Yes
6 lata temu
Reply to  Boolo

Widać ze nie znasz pana Kucinskiego bo akurat on to ma swoje zdanie a doświadczenie samorządowe żaden z kandydatów takiego nie posiada i nie opowiadaj bredni o dumie bo kto go zna to wie ze taki nie jest szacunek kultura do ludzi zawsze na wysokim poziomie

Miki
Miki
6 lata temu
Reply to  Yes

Odkąd został radnym powiatowym zmienił się bardzo. A co dopiero jakby został wójtem! Uchowaj Boze

Aaa
Aaa
6 lata temu
Reply to  Miki

Jak się zmienił? Na lepsze? Też tak sądzę. Ogólnie to świetny człowiek, pozdrawiam Pana R

Lubiś
Lubiś
6 lata temu
Reply to  Aaa

a ja tak nie sądzę!

Zdrowo myślący
Zdrowo myślący
6 lata temu
Reply to  Lubiś

A ja popieram Aaa! Panie Rafale tak trzymać !

Też Dzierzgowo !
Też Dzierzgowo !
6 lata temu
Reply to  Miki

Oj czuć brzydki zapach od brudnej kampani PSL bo tylko na to ich stać !!! Znamy to znamy!!!! Zastanawia mnie tylko fakt dlaczego ciągle tylko pan K na tapecie czyżby największe zagrożenie pana B i wszelkimi siłami chcą osłabić… Nie tędy droga !!!!!!!!!

Coooode
Coooode
6 lata temu

PSL już pokazał co potrafi 2010 -2014 stagnacja ochłapy na koniec kadeci rzucili na Dzierzgowo.(Rzęgnowo)

???
???
6 lata temu

ale przecież pan K jest z PSL..!więc o co chodzi?

!!!!
!!!!
6 lata temu
Reply to  ???

Gdyby K był z PSL to konkurencji by mu nie wystawili ! A oni maja swojaka B!

pracownik gminy dz...
pracownik gminy dz...
6 lata temu
Reply to  dzierzgowo

Stołek dla wszystkich:) startuj smiało…chodził ,chodzi i będzie chodził jak człowiek ,paw to mozesz byc Ty 🙂 brudna kampania:(przykre

Obiektywny
Obiektywny
6 lata temu
Reply to  dzierzgowo

PRAWDA! Nic dodać nic ująć. R.K będzie chodził, jak mu rada i sekretarz zagrają.

Ja2
Ja2
6 lata temu
Reply to  Obiektywny

Jasne, moze jeszcze napisz ze bedzie chodzil tak jak ty mu zagrasz. Zalosne sa te wpisy

swojak
swojak
6 lata temu
Reply to  dzierzgowo

Ależ wnioski! Rada nic nie robi jest be, robi asfalty też jest be, RK jest be, wszystko dla ciebie jest be. może zauważ, że te wystąpienia radnych dały skutek taki jak widać – są pieniądze na inwestycje. może to cię boli że za wcześniejszego wójta /a to wójt przygotowuje projekt budżetu rada go zmienia lub nie i zatwierdza lub nie/ nie można było tak dobrego projektu zrobić bo pieniążki wcale się wójta nie trzymały?

dzierzgowiak
dzierzgowiak
6 lata temu
Reply to  swojak

A wiesz kiedy były składane wnioski na pozyskanie środków na te inwestycję ,kto je składał ,ten którego teraz tak oczerniasz ,a Pan M powinien wiedzieć kto te wnioski i kiedy składał już w czerwcu były przygotowane,kto więc to robił wasz wspaniały Radny ???????????????????????????

irka
irka
6 lata temu

Panie komisarzu do dziela.!

wojak
wojak
6 lata temu

Dobry sposób na biznes 50zł za godzinę, w pracy też zapłacą ,puls śmieszne komisje rewizyjne ,za brak kompetencji i jakiegokolwiek pojęcia na czym polega rozwój gminy , co w tym kierunku poczynili panowie radni ale za to doskonale wiedzą jak pogrubić swoje portfele . Ile by było sesji gdyby płacono im 12zł za godzinę .

swojak
swojak
6 lata temu
Reply to  wojak

No to co stoi na przeszkodzie żebyś pokazał swoje pojęcie o rozwoju gminy. przecież każdy może zostać radnym, ktoś ci broni? Rób ten biznes i pogrubiaj swój portfel zamiast zazdrościć. Może powiesz skąd informacja o największej w Polsce ilości sesji w naszej radzie, bo ja myślę że to twój wymysł

wojak
wojak
6 lata temu

Żałosne jest to że w 21 wieku żyją tacy troglodyci jak Ty (k3Cqkf). W żadnej gminie w Polsce nie ma tylu sesji co w gminie Dzierzgowo i nikt nie pyta ile to kosztuje !!! Radni więcej wyprowadzają pieniędzy z budżetu niż wszyscy inni lustrowani przez nich . jeden z panów radnych za publiczne pieniądze prowadzi prywatną wojnę z panią dyrektor . Hipokryzja , hipokryzja !! U innych widzą pyłek w oku a własnego brudu za paznokciem nie.

12w
12w
6 lata temu
Reply to  wojak

Temu Panu to akurat trzeba podziękować za zaangażowanie w sprawy szkoły. Jest BARDZO kompetentny, prędzej zagiąłby jakiegoś nauczyciela czy nawet p. Dyrektor w przepisach niż Radnego K. I tak trzymać

Aaa
Aaa
6 lata temu

No to ciekawe co z tym fantem zrobi pan Komisarz…. Pewnie nic…. ale poczekamy, zobaczymy, może miło nas zaskoczy i zrobi porządek

szczery
szczery
6 lata temu
Reply to  Aaa

Nie powinien nic z tym robić bo takie poważne decyzję powinien podjąć już nowy wójt,a Radni nie chcą obciążać pana K to brudną robotę chcą zlecić panu sekretarzowi,choć dobrze wiedzą,że podstawy prawnej do odwołania niema .Radni chcą oczyścić sobie pole i wsadzić jakiegoś swojaka na stołek dyrektorki,może żona pana z Szumska oj śmierdzi to na odległość.

k3Cqkf
k3Cqkf
6 lata temu

ole ole oleee nie damy się nie damy się!!!!! Zaszczyt mieć taką radę 15 głosów w słusznej sprawie
to atrybut Polaków kiedy wojna to wojna ale jak wróg za miedzo to wszyscy jak jeden mąż

Ok2
Ok2
6 lata temu
Reply to  k3Cqkf

Lekarza wezwać??

Anonimowo
Anonimowo
6 lata temu
Reply to  Ok2

tego starca zdzierzgowa?

88
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x