Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Dzierzgowo. Radni chcą odwołania dyrektor Marzeny Nowickiej


Odczytaniem złożonego na ręce Zdzisława Morawskiego pełniącego funkcję wójta wniosku o odwołanie Marzeny Nowickiej dyrektora Szkoły Podstawowej w Dzierzgowie zakończyła się ostatnia w tym roku sesja Rady Gminy Dzierzgowo. Pod wnioskiem podpisali się wszyscy radni. Marzena Nowicka nie była obecna na tej sesji rady.

KSP Mława nabór

Sam wniosek złożony na piśmie jest krótki i zwięzły. Poniżej przytaczamy go w całości:

„Po przeanalizowaniu protokołu kontroli Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz sygnału od Rady Pedagogicznej Szkoły Podstawowej im. marsz. J.Piłsudskiego w Dzierzgowie jak i brakiem współpracy przez Panią Dyrektor Marzenę Nowicką z Radą Gminy w Dzierzgowie poprzez podważanie kompetencji organu rady gminy jakim jest komisja rewizyjna. Wnioskujemy do Osoby Pełniącej Funkcję Wójta o odwołanie Pani Marzeny Nowickiej z funkcji dyrektora Szkoły Podstawowej im. marsz. J.Piłsudskiego w Dzierzgowie”.

Przypomnijmy, kontrola Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, na której protokół powołują się radni przeprowadzona była w Szkole Podstawowej w Dzierzgowie dniach  26 – 27 października i wykazała nieprawidłowości w arkuszu organizacji pracy szkoły na rok szkolny 2015/2016.  M.in. kontrolujący zwrócili uwagę na małą staranność w przygotowaniu arkusza, błędy rachunkowe, nieprawidłowe nazewnictwo oraz inne błędy  w szkolnych planach nauczania.

Zanim jednak MKO przeprowadziło – zresztą również na wniosek radnych – tę kontrolę, wcześniej pracę szkoły analizowała również komisja rewizyjna Rady Gminy Dzierzgowo. W protokole pokontrolnym komisja sformułowała wobec dyrektor Marzeny Nowickiej kilka zarzutów. Dotyczyły one arkusza organizacyjnego szkoły (roku szkolnego 2014/2015) ale również faktur za usługi remontowe i innych działań w zakresie wydatkowania budżetu. Z ustaleniami zawartymi w protokole komisji nie zgodziła się dyrektor Nowicka i odmówiła jego podpisania.

Co stanie się ze złożonym wnioskiem?

Otóż odwołanie nauczyciela ze stanowiska dyrektora szkoły należy do kompetencji wójta, a ustawa o systemie oświaty wskazuje trzy, a właściwie cztery takie sytuacje, :

– nauczyciel sam składa rezygnację

– ustalona jest negatywna ocena pracy lub negatywna ocena w zakresie wykonywania takich zadań jak: dysponowania środkami budżetowymi, gospodarowania mieniem, przestrzegania przepisów dotyczących organizacji pracy szkoły oraz bhp.

– na wniosek kuratorium oświaty w określonych okolicznościach.

Oprócz powyższych okoliczności wójt może odwołać nauczyciela ze stanowiska kierowniczego w czasie roku szkolnego bez wypowiedzenia w przypadkach szczególnie uzasadnionych, po zasięgnięciu opinii kuratora oświaty. Tu jednak pamiętać trzeba o bogatym orzecznictwie sądów dotyczącym rozumienia pojęcia „przypadek szczególnie uzasadniony”.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

88 - liczba komentarzy w artykule "Dzierzgowo. Radni chcą odwołania dyrektor Marzeny Nowickiej"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
mikrus
Gość

Sama zrezygnowala, teraz czas na SP w Rzegnowie, więc Radni do roboty!

Ania
Gość

Smiech na sali z gminy Dzierzgowo!
Mocarze a zaden sie nie podpisze prawdziwym nazwiskiem

Dzierzgowiak
Gość
Marek
Gość

Umiesz czytać ze zrozumieniem nasz radny nigdy nie chwalił się tą drogą!!! Mam wrażenie że nie umiesz czytać ze zrozumieniem uchwał!!! Co nazywasz odkryciem, uchwałę? My mieszkańcy doskonale wiemy czego ona dotyczy w przeciwieństwie do ciebie ODKRYWCO – hahaha

Rodzic
Gość

Panie Z.M jak to wygląda 15 odważnych i 1 tchórz? W innej szkole, czy gminie taka osoba nie byłaby na tym stanowisku nawet 5 min. Pan J pozwalał jej na wszystko, teraz też tak ma być? Kończ Pan wstydu oszczędź! Biedni nauczyciele, a szczególnie dzieciaki.

Marek
Gość

Ta „Pani” jakby miała za grosz wstydu to juz jej tam nie powinno być sama powinna odejść . Rada powiedziała jasno, głośno i wyraźnie precz z takim dyrem!

Dzierzgowiak
Gość

Chyba strasznie się cieszy, że taką medialną osobą jest, bo wszędzie o niej głośno! Gazety aż huczą, może jeszcze czeka na Jaworowicz i „Sprawę dla reportera”.

555
Gość

Tu dopiero widać jak K boi sie przegranej! To on lata z Czerepachem tj M i wspólnie beda stawiać kurniki!

wpDiscuz