Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Sprawy karuzeli w Szreńsku i wypadku na Reymonta trafiły do sądu


Zakończyły się postępowania prokuratury w dwóch głośnych w tym roku sprawach, a mianowicie wypadku na karuzeli w Szreńsku oraz wypadku ze skutkiem śmiertelnym na ulicy Reymonta w Mławie.


ksp Mława
Reklama

W sprawie karuzeli w Szreńsku wśród oskarżonych znalazł się właściciel wesołego miasteczka oraz jeden z pracowników. W ich sprawie mławska prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego w Mławie wniosek o ukaranie w trybie art. 335 KK.  Jest to przepis stosowany wówczas, gdy oskarżony przyznaje się do winy, a okoliczności popełnienia przestępstwa i wina nie budzą wątpliwości. W takim przypadku prokurator, zamiast z aktem oskarżenia, występuje do sądu z wnioskiem o wydanie na posiedzeniu wyroku skazującego i orzeczenie uzgodnionych z oskarżonym kar lub innych środków przewidzianych za zarzucany mu występek.

– W sprawie obu osób oskarżonych wystąpiliśmy z wnioskiem o ukaranie w trybie art. 335 KK. Jeżeli sąd zaakceptuje wymiar kary jaki zaproponowała prokuratura w uzgodnieniu  z oskarżonymi to zostaną ukarani bez rozprawy – podaje Krzysztof Molenda Prokurator Rejonowy w Mławie.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło 31 lipca o godz. 21:20. W wyniku wypadku ranna została 28- letnia kobieta oraz dwie dziewczyny w wieku 15 i 16 lat. Podczas pracy karuzeli – tzw. kielichowej, doszło do jej złamania. W momencie wypadku korzystało z niej kilka osób, 3 zostały ranne. Jak się okazało, dwaj pracownicy przydzieleni do obsługi karuzeli, byli nietrzeźwi. Karuzela była częścią wesołego miasteczka, należącego do prywatnej firmy z Łodzi.

Aktem oskarżenia zakończone zostało również postępowanie w sprawie wypadku ze skutkiem śmiertelnym na ulicy Reymonta w Mławie. Według opinii biegłego od rekonstrukcji wypadków kierująca pojazdem choć poruszała się z prędkością dozwoloną w terenie zabudowanym naruszyła zasady bezpieczeństwa w kierowaniu pojazdem.

– Oskarżona, 21-letnia mieszkanka powiatu działdowskiego odpowiadać będzie z art. 177 par. 2 KK, a więc naruszenie zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym i spowodowanie śmierci oraz ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat – informuje Krzysztof Molenda Prokurator Rejonowy w Mławie.

Przypomnijmy, do wypadku doszło 4 sierpnia o godz. 18:05, na ul. Reymonta w Mławie. Kierująca samochodem marki Volkswagen Polo, 21-letnia mieszkanka pow. działdowskiego, jadąc ul. Reymonta w kierunku ul. Sienkiewicza, potrąciła na przejściu dla pieszych dwoje mławian. Pomimo działań reanimacyjnych w wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosła 44-letnia mieszkanka Mławy, natomiast 48-letni mławianin z ciężkimi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Mławie. Kierująca pojazdem, była trzeźwa.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x