Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Współczesna „Opowieść Wigilijna” w Gimnazjum nr 2


Jak co roku Gimnazjum nr 2 już od początku  grudnia  przygotowuje się do obchodów świąt Bożego Narodzenia. Przy wejściu do szkoły możemy poczuć klimat zbliżających się świąt. Po lewej stronie korytarza  ustawiono szopkę bożonarodzeniową, w której święta rodzina wraz z królami i pasterzami przypomina nam o zbliżającym się czasie pojednania i przebaczenia. Również wszystkie pracownie szkolne zostały świątecznie udekorowane.


W naszej szkole  nie brakuje  także  literackich dzieł ponadczasowych, które pomimo upływu czasu pozostają aktualne i są chętnie wystawiane  przez młodzież, w postaci sztuki teatralnej. Jednym z takich utworów jest „Opowieść wigilijna” autorstwa Charlesa Dickensa, którą tuż przed świętami przedstawiono w „Dwójce”.

Historię najbardziej znanego na świecie starego sknery i zgorzkniałego samotnika – Ebenezera Scrooge’a oraz jego niesamowitej, świątecznej przemiany doskonale znamy. Spektakl został przekształcony na współczesne mławskie środowisko. Akcja rozgrywała  się w naszym kraju, a konkretnie Mławie.  Mogliśmy  nawet dojrzeć na scenie mławskie akcenty – widok z okna biura Scrooge’a to nasza ulica – Stary Rynek i jedna z kamienic przy skrzyżowaniu z ulicą  Narutowicza. Dalej domy u zbiegu ulic Płockiej i Spichrzowej.

W odbiorze „Opowieść wigilijna”, mocno uderzała w emocje zarówno młodzieży, nauczycieli jak i  przedstawicieli mławskiego samorządu –  w osobie Sławomira Kowalewskiego – Burmistrza Miasta Mława.  Wzruszała i  poruszała aż do łez. Dodatkowe emocje i uśmiech na twarzy wywoływała muzyka oraz taniec naszych gimnazjalistów.

Tym samym faktycznie jest to spektakl rodzinny, który zwyczajnie przypomina o bożonarodzeniowej magii i uniwersalnych wartościach.

źródło: Mariusz Dziubiński Gimnazjum nr 2

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x