Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Nowoczesność po mławsku


Najwyraźniej mamy w mieście grupę osób, którzy nowoczesności nie lubią. Choć wolałbym wierzyć, że to nie nasi mieszkańcy. Może to przejezdni, którzy nowoczesności w Mławie, nie tylko nie  lubią, ale temu nie lubieniu nadają konkretny kształt rękoczynu.

KSP Mława nabór

O co chodzi? O oddany ponad rok temu do użytku nowoczesny – jak zapewnia PKP – dworzec systemowy. 14 października 2015 roku obiekt został oficjalnie otwarty, niedawno więc minął rok jego użytkowania. Obiekt powstał w ramach projektu  Innowacyjne Dworce Systemowe, zakładającego burzenie starych dworców i budowę nowych, mniejszych, „klonowanych” obiektów.

Ich cechą charakterystyczną są energooszczędne rozwiązania, systemy inteligentnego zarządzania budynkiem i instalacje proekologiczne. Jako że PKP dopiero zbiera informacje jak sprawdzają się wprowadzone ponad rok temu rozwiązania, na jakąś pełną ocenę ich funkcjonalności trzeba jeszcze trochę poczekać.

Wczorajsze obrazki z mławskiego dworca nie napawają jednak optymizmem, przynajmniej z punktu widzenia pasażera. Co prawda w samym budynku dworca urządzenia działały poprawnie, tzn. działała główna tablica informacyjna i wyświetlały się informacje to sprawy na peronach mają się zgoła inaczej. Uszkodzony wyświetlacz tablicy informacyjnej na peronie, wyglądający jakby ktoś do niego strzelał. Nie działający system informacji na pozostałych tablicach informacyjnych, ani w przejściu podziemnym, ani na peronie. Po prostu napis out connection! A przecież w razie niepogody sporo osób wychodzi na peron dopiero gdy widzi na wyświetlaczu zapowiadany pociąg.

Swego czasu pisaliśmy też o innych kłopotach z infrastrukturą około-kolejową, mam na myśli windy przy wiadukcie oraz przejściu podziemnym do dworca na Wólce. Zresztą, uszkodzenia i awarie urządzeń mogą się zdarzać, ważniejsze jest jak szybko są usuwane i jaka jest ich przyczyna. Natomiast wandalizm na dworcu raczej nie powinien mieć miejsca, są tam przecież panowie z ochrony. A jednak …

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

12 - liczba komentarzy w artykule "Nowoczesność po mławsku"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Asia
Gość

W przejściu podziemnym już w listopadzie był ten monitor zniszczony…. Zal było patrzeć i wstyd, że są w tym mieście ludzie którzy nie potrafią uszanować czyjegoś majątku. Zwłaszcza jeśli ma on służyć mieszkańcom. Kto wychowuje taką patologię?

blow
Gość

Jeśli chodzi o nie działający system informacji na peronach to nie działa w żadnym mieście na trasie do Warszawy – droga redakcjo……dlaczego o tym nie napisaliście ? Natomiast zbity moduł ekranu też jest na przystanku w Nowym Dworze Maz. (przynajmniej był przed świętami). Oczywiście nie usprawiedliwia to wandalizmu u nas.

MAX
Gość

brak kary !!! i jeszcze raz brak kary !!! najlepiej finansowa a jezeli nie stac to nie przeliczenie na dni do odsadki tylko praca w wiezieniu a jak nie chce pracowac to nie dostaje jedzenia , proste jak komin BATOREGO.

Obiektywny
Gość

Pięknie, obiekty użyteczności publicznej mają ochraniać sami mieszkańcy…To niby dlaczego służby odpowiedzialne za te obiekty biorą „wypłaty” pewnie niemałe, straż miejska, policja SOK, czy wiele innych żyjących z naszych podatków nie mają „w zakresie obowiązków” chronić naszej wspólnej własności? Coś komuś poprzestawiało się w głowie, ja zacząłbym od samej góry…Nic tylko medale przypinać i prężyć pierś…

WML
Gość

Monitor wewnatrz korytarza zbity został juz kilka dni po instalacji. Co do peronow posiadaja Monitoring takze napewno winny sie znajdzie. Szkoda ze nie potrafimy szanowac nowych udogodnien.

wpDiscuz