Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Handmade ozdoby dekoracje wystrój wnętrz upominki sklepik z rękodziełem Lucky&Berry
Logo
meblolux

Nowoczesność po mławsku


Najwyraźniej mamy w mieście grupę osób, którzy nowoczesności nie lubią. Choć wolałbym wierzyć, że to nie nasi mieszkańcy. Może to przejezdni, którzy nowoczesności w Mławie, nie tylko nie  lubią, ale temu nie lubieniu nadają konkretny kształt rękoczynu.Handemade with love Lucky&Berry

O co chodzi? O oddany ponad rok temu do użytku nowoczesny – jak zapewnia PKP – dworzec systemowy. 14 października 2015 roku obiekt został oficjalnie otwarty, niedawno więc minął rok jego użytkowania. Obiekt powstał w ramach projektu  Innowacyjne Dworce Systemowe, zakładającego burzenie starych dworców i budowę nowych, mniejszych, „klonowanych” obiektów.

Ich cechą charakterystyczną są energooszczędne rozwiązania, systemy inteligentnego zarządzania budynkiem i instalacje proekologiczne. Jako że PKP dopiero zbiera informacje jak sprawdzają się wprowadzone ponad rok temu rozwiązania, na jakąś pełną ocenę ich funkcjonalności trzeba jeszcze trochę poczekać.

Wczorajsze obrazki z mławskiego dworca nie napawają jednak optymizmem, przynajmniej z punktu widzenia pasażera. Co prawda w samym budynku dworca urządzenia działały poprawnie, tzn. działała główna tablica informacyjna i wyświetlały się informacje to sprawy na peronach mają się zgoła inaczej. Uszkodzony wyświetlacz tablicy informacyjnej na peronie, wyglądający jakby ktoś do niego strzelał. Nie działający system informacji na pozostałych tablicach informacyjnych, ani w przejściu podziemnym, ani na peronie. Po prostu napis out connection! A przecież w razie niepogody sporo osób wychodzi na peron dopiero gdy widzi na wyświetlaczu zapowiadany pociąg.

Swego czasu pisaliśmy też o innych kłopotach z infrastrukturą około-kolejową, mam na myśli windy przy wiadukcie oraz przejściu podziemnym do dworca na Wólce. Zresztą, uszkodzenia i awarie urządzeń mogą się zdarzać, ważniejsze jest jak szybko są usuwane i jaka jest ich przyczyna. Natomiast wandalizm na dworcu raczej nie powinien mieć miejsca, są tam przecież panowie z ochrony. A jednak …

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

12
KOMENTARZE

avatar
1500
Asia
Gość
Asia

W przejściu podziemnym już w listopadzie był ten monitor zniszczony…. Zal było patrzeć i wstyd, że są w tym mieście ludzie którzy nie potrafią uszanować czyjegoś majątku. Zwłaszcza jeśli ma on służyć mieszkańcom. Kto wychowuje taką patologię?

blow
Gość
blow

Jeśli chodzi o nie działający system informacji na peronach to nie działa w żadnym mieście na trasie do Warszawy – droga redakcjo……dlaczego o tym nie napisaliście ? Natomiast zbity moduł ekranu też jest na przystanku w Nowym Dworze Maz. (przynajmniej był przed świętami). Oczywiście nie usprawiedliwia to wandalizmu u nas.

MAX
Gość
MAX

brak kary !!! i jeszcze raz brak kary !!! najlepiej finansowa a jezeli nie stac to nie przeliczenie na dni do odsadki tylko praca w wiezieniu a jak nie chce pracowac to nie dostaje jedzenia , proste jak komin BATOREGO.

Obiektywny
Gość
Obiektywny

Pięknie, obiekty użyteczności publicznej mają ochraniać sami mieszkańcy…To niby dlaczego służby odpowiedzialne za te obiekty biorą „wypłaty” pewnie niemałe, straż miejska, policja SOK, czy wiele innych żyjących z naszych podatków nie mają „w zakresie obowiązków” chronić naszej wspólnej własności? Coś komuś poprzestawiało się w głowie, ja zacząłbym od samej góry…Nic tylko medale przypinać i prężyć pierś…

WML
Gość
WML

Monitor wewnatrz korytarza zbity został juz kilka dni po instalacji. Co do peronow posiadaja Monitoring takze napewno winny sie znajdzie. Szkoda ze nie potrafimy szanowac nowych udogodnien.

Andrzej
Gość
Andrzej

A kto ma pewność, że to nie zjawiska pogodowe nie zniszczyły ?

koko
Gość
koko

dobry jesteś 🙂 „zjawiska pogodowe” nabazroliły też kwiatki na wyświetlaczu? To ewenement na skalę całego kraju o ile nie świata bo w innych miejscach takich atrakcji niema przy większych mrozach i skokach temperatury a w Mławie owszem :)) Dziwne że w Ciechanowie na takim samym dworcu tego niema. Dziwne zjawisko

koko
Gość
koko

Ostatnio Seniorka tak wychwalała jaki to mamy w Mławie „piękny i przyjazny dworzec”. No i gdzie się on podział?

Ktoś...
Gość
Ktoś...

Sama ochrona, tak jak i sama policja niewiele może, potrzebne jest również zaangażowanie społeczne, czyli:
widzisz wandala lub łobuza cokolwiek niszczącego dzwoń natychmiast pod numery alarmowe: 112 lub 997, ewentualnie 986 – Straż Miejska.
Ważne jest to, żeby reagować, a nie odkręcać głowę, bo to nie moje. To co wokół nas jest nasze wspólne i wszystkim nam powinno zależeć na tym, żeby było ładnie i estetycznie, a nie żeby przyjezdni się śmieli z mławian.

koko
Gość
koko

Ochrona, policja czy straż miejska sama potrzebuje ochrony. Chociaż ze strażą to jest taki problem że musiałaby najpierw wyjść z tych zakamarków gdzie się lubi chować.

wólka
Gość
wólka

banda d***i

Ktoś...
Gość
Ktoś...

…raczej z Wólki 🙂