Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Bezdomni koczują w pustostanach


21 grudnia 2016 r. – odbył się wspólny patrol Grupy Zalewski wraz z policjantami dzielnicowymi Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

KSP Mława nabór

Udało się dostarczyć żywność oraz ciepłą herbatę dla dwóch bezdomnych,którzy odmówili wyjazdu do ośrodka,a także sprawdzić miejsce zamieszkania osoby samotnej zgłoszonej przez anonimowego mieszkańca Mławy. Sprawdzono także pustostany, w których wcześniej przebywały osoby bezdomne. Kilka dni wcześniej wspólna akcja z policją zakończyła się uratowaniem trzech osób bezdomnych,którzy zostali przetransportowani do ośrodka pobytu dziennego.

 Akcja „Koczuję -nie pytaj! Pomóż mi przetrwać zimę” potrwa do 1 marca 2017 roku,ale coraz częściej mieszkańcy Mławy i powiatu mławskiego dostarczają informacji o miejscach przebywania bezdomnych,a także przekazują ciepłą odzież dla osób bezdomnych. Grupa Zalewski wraz z nadchodzącym nowym rokiem ponawia apel o dalsze wsparcie akcji i informacje odnośnie miejsc koczowania ludzi bez dachu nad głową. Informacje można przekazać na adres poczty elektronicznej patrolszuka@wp.pl lub telefonicznie 666 590 418-wystarczy sms. Grupa Zalewski gwarantuje dyskrecję wszystkich osobom, które skontaktują się z wolontariuszami.Wspólne patrole z policją jak co roku będą kontynuowane,a grudniowemu patrolowi towarzyszyli dziennikarze TVP3.

źródło: GRUPA ZALEWSKI

 

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "Bezdomni koczują w pustostanach"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
...
Gość

Powód koczowania w pustostanach jest jeden. W schronisku muszą być trzeźwi. Ich wybór ich życie.

dark
Gość

nie każdy pije trzeba sprawdzać każdy sygnał

wpDiscuz