Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Bezdomni koczują w pustostanach


21 grudnia 2016 r. – odbył się wspólny patrol Grupy Zalewski wraz z policjantami dzielnicowymi Komendy Powiatowej Policji w Mławie.


ksp Mława
Reklama

Udało się dostarczyć żywność oraz ciepłą herbatę dla dwóch bezdomnych,którzy odmówili wyjazdu do ośrodka,a także sprawdzić miejsce zamieszkania osoby samotnej zgłoszonej przez anonimowego mieszkańca Mławy. Sprawdzono także pustostany, w których wcześniej przebywały osoby bezdomne. Kilka dni wcześniej wspólna akcja z policją zakończyła się uratowaniem trzech osób bezdomnych,którzy zostali przetransportowani do ośrodka pobytu dziennego.

 Akcja „Koczuję -nie pytaj! Pomóż mi przetrwać zimę” potrwa do 1 marca 2017 roku,ale coraz częściej mieszkańcy Mławy i powiatu mławskiego dostarczają informacji o miejscach przebywania bezdomnych,a także przekazują ciepłą odzież dla osób bezdomnych. Grupa Zalewski wraz z nadchodzącym nowym rokiem ponawia apel o dalsze wsparcie akcji i informacje odnośnie miejsc koczowania ludzi bez dachu nad głową. Informacje można przekazać na adres poczty elektronicznej [email protected] lub telefonicznie 666 590 418-wystarczy sms. Grupa Zalewski gwarantuje dyskrecję wszystkich osobom, które skontaktują się z wolontariuszami.Wspólne patrole z policją jak co roku będą kontynuowane,a grudniowemu patrolowi towarzyszyli dziennikarze TVP3.

źródło: GRUPA ZALEWSKI

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
...
...
5 lata temu

Powód koczowania w pustostanach jest jeden. W schronisku muszą być trzeźwi. Ich wybór ich życie.

dark
dark
5 lata temu
Reply to  ...

nie każdy pije trzeba sprawdzać każdy sygnał

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x