Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Europejski Uniwersytet Latający w Gimnazjum nr 2


Gimnazjum nr 2 w Mławie od dawna angażuje się w inicjatywy i działania unijne. W związku z tym 14 grudnia szkołę odwiedziły ekspertka Team Europe Karolina Grot z Instytutu Spraw Publicznych i animatorka Antonina Dębska, które przybliżyły uczestnikom spotkania zagadnienia związane z wspólnym rynkiem UE. Przy tej okazji uczniowie zaprezentowali realizowane w szkole działania jak choćby – wymiana w ramach programu Erasmus+ czy Dzień Europejczyka.


ksp Mława
Reklama

W zajęciach z wykorzystaniem prelekcji oraz form warsztatowych brali udział uczniowie klas IIIe i IIIb. Omawianą tematykę młodzież aktywnie komentowała, zadawała pytania jak też zgłaszała uwagi. Wykazywali się przy tym umiejętnością analizy sytuacji, wskazywania szans i korzyści oraz wyciągania wniosków z przeprowadzonych zadań.

Miłym akcentem było wręczenie nagród w przeprowadzonym w szkole konkursie plastycznym pt. „Praca i edukacja w UE”. Pierwsze miejsce zajęła Natalia Balcerowska kl. IId, drugie miejsce Julia Śmigelska kl. IIIe, trzecie miejsce Amelia Matraszek kl. Id.

red.

Europejski Uniwersytet Latający to trzecia edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej, kierowanej do szkół ponadpodstawowych, realizowana przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce i Centrum Edukacji Obywatelskiej. Celem EUL jest zainteresowanie młodzieży tematyką unijną oraz zwiększanie wiedzy uczniów i uczennic na tematy związane z praktycznym wymiarem członkostwa Polski w UE.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x