Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dobrze to nie wygląda


Sienkiewicza, Kościuszki czy Lelewela to jedne z najbardziej uczęszczanych ulic miejskich. Właśnie przy ulicy Kościuszki, naprzeciw budynku policji i niemal na skrzyżowaniu wspomnianych ulic stoi budynek, który wizytówką Mławy nazwać trudno.


Gdyby taki budynek stał sobie w jednej z bocznych uliczek miasta, z daleka od chodnika, to moglibyśmy powiedzieć, że problem jest nie rzucający się w oczy i dotyczy jedynie właściciela budynku – przynajmniej do momentu kiedy jego stan techniczny nie zagraża przechodniom.

Jak się okazuje, stanem i wyglądem wspomnianego budynku nie interesują się dotychczas żadne służby. Urząd miasta nie powiadomił o nim inspektora nadzoru budowlanego. Ten z kolei choć ma siedzibę na nieodległej ulicy Reymonta też nic nie wie o wyglądzie i stanie tego obiektu.

 – Nikt nam nie zgłaszał, żeby zająć się tym budynkiem – mówi Justyna Traczyk-Pydyn Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Mławie.

Strefa w której stoi budynek objęta jest ochroną konserwatora zabytków. Oznacza to, że wszystkie prace remontowe i budowlane w tej strefie uzgadniane są z Mazowieckim Konserwatorem Zabytków. Te służby również nic nie wiedzą o stanie tego budynku.

– Budynek na pewno indywidualnie nie jest wpisany do rejestru zabytków, znajduje się jedynie w strefie objętej ochroną konserwatora zabytków. Gdyby był wpisany indywidualnie do rejestru byłyby podstawy do interwencji – informuje Krzysztof Kaliściak kierownik ciechanowskiej Delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Warszawie.

Sypiący się na chodnik tynk, powybijane szyby w oknach i rozbite drzwi w elewacji frontowej oddziela od przechodzących ulicą Kościuszki jedynie kawałek ostrzegawczej taśmy przywiązanej do balustrady.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Max
Max
6 lata temu

Budynek ma kilku właścicieli. Większość nie mieszka już w Mławie. Wyjechali za chlebem. Mię było ich stać na utrzymanie tego budynku. Sprzedać też nie mogli, więc stoi i straszy. Szkoda.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x