Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Sławomir Kowalewski kandydat na burmistrza Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Grażyna Zakrzewska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Dobrze to nie wygląda


Sienkiewicza, Kościuszki czy Lelewela to jedne z najbardziej uczęszczanych ulic miejskich. Właśnie przy ulicy Kościuszki, naprzeciw budynku policji i niemal na skrzyżowaniu wspomnianych ulic stoi budynek, który wizytówką Mławy nazwać trudno.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Gdyby taki budynek stał sobie w jednej z bocznych uliczek miasta, z daleka od chodnika, to moglibyśmy powiedzieć, że problem jest nie rzucający się w oczy i dotyczy jedynie właściciela budynku – przynajmniej do momentu kiedy jego stan techniczny nie zagraża przechodniom.

Jak się okazuje, stanem i wyglądem wspomnianego budynku nie interesują się dotychczas żadne służby. Urząd miasta nie powiadomił o nim inspektora nadzoru budowlanego. Ten z kolei choć ma siedzibę na nieodległej ulicy Reymonta też nic nie wie o wyglądzie i stanie tego obiektu.

 – Nikt nam nie zgłaszał, żeby zająć się tym budynkiem – mówi Justyna Traczyk-Pydyn Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Mławie.

Strefa w której stoi budynek objęta jest ochroną konserwatora zabytków. Oznacza to, że wszystkie prace remontowe i budowlane w tej strefie uzgadniane są z Mazowieckim Konserwatorem Zabytków. Te służby również nic nie wiedzą o stanie tego budynku.

– Budynek na pewno indywidualnie nie jest wpisany do rejestru zabytków, znajduje się jedynie w strefie objętej ochroną konserwatora zabytków. Gdyby był wpisany indywidualnie do rejestru byłyby podstawy do interwencji – informuje Krzysztof Kaliściak kierownik ciechanowskiej Delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Warszawie.

Sypiący się na chodnik tynk, powybijane szyby w oknach i rozbite drzwi w elewacji frontowej oddziela od przechodzących ulicą Kościuszki jedynie kawałek ostrzegawczej taśmy przywiązanej do balustrady.

JK

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
Max

Budynek ma kilku właścicieli. Większość nie mieszka już w Mławie. Wyjechali za chlebem. Mię było ich stać na utrzymanie tego budynku. Sprzedać też nie mogli, więc stoi i straszy. Szkoda.