Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
koparki koparko-ładowarki szkolenia kursy egazmina państwowy Mława
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Miejskiego Sylwestra na rynku w tym roku też nie będzie


Miejskiego Sylwestra obchodzonego na Starym Rynku nie będzie również i w tym roku. Zamiast lampki szampana wypitej na dworze  z przyjaciółmi miasto proponuje 14 stycznia koncert noworoczny.

jmj7 czyszczenie kostki brukowej i elewacji Mława i okolice
Reklama


 – Cztery lata temu, gdy organizowany był Sylwester na Starym Rynku, liczba osób uczestniczących w zabawie była niewielka, natomiast koszty wykonawców, technicznego zabezpieczenia imprezy i ochrony – wyższe niż standardowo, ze względu na atrakcyjny termin. Dochodziło też do przykrych incydentów, uszkodzeń mienia i skarg ze strony mławian mieszkających w okolicach Starego Rynku. Wówczas zapadła decyzja, że zamiast Sylwestra na rynku miasto będzie organizować Koncerty Noworoczne – wyjaśnia Magdalena Grzywacz rzecznik prasowy UM.

Zwyczaj organizowania noworocznych koncertów w Państwowej Szkole Muzycznej rozpoczął się od roku 2015, kiedy to na scenie PSM w Mławie wystąpiły rodziny Prusinowskich i Stawińskich oraz Roberto Raimondi grający na harmonijce ustnej. W pierwszym noworocznym koncercie wystąpił ponadto chór, zespół wokalny i Orkiestra Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Mławie pod batutą Artura Żuchowskiego.

W 2016 roku wystąpili Marlena i Łukasz Truszczyńscy –młodzi muzycy, absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie oraz Robert Szpręgiel z Przyjaciółmi – soliści polskich scen operowych i operetkowych.

 Kto wystąpi 14 stycznia 2017 roku, w tym momencie jeszcze nie wiadomo.

– Ze względu na olbrzymie zainteresowanie mieszkańców Mławy poprzednimi edycjami wydarzenia, postaramy się, aby w tym roku w koncercie mogła uczestniczyć większa liczba mieszkańców. Ustalenia szczegółów i repertuaru jeszcze trwają. Będziemy o nich informować na bieżąco – podaje jedynie pani rzecznik.

red.

Udostępnij:
Media Expert Mława
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

4
KOMENTARZE

avatar
1500
kot
Gość
kot

a w Ciechanowie podobno mają być Elektryczne Gitary (Kuba Sienkiewicz). Hm, ciekawa propozycja.

Seniorka
Gość
Seniorka

Mozna bylo sie tego spodziewac. Ale za to bedzie wspanialy koncert noworoczny.

Ktoś...
Gość
Ktoś...

…oraz organizowane z wielką pompą przy pomocy zewnętrznej, drogiej firmy „Dni Mławy, a także wielka „Bitwa pod Mława” z wręczaniem odznaczeń „Zasłużony dla Mławy” i przemówieniami włodarza i innych znamienitych tego miasta i okolic.
Taki mamy klimat…

ZOSIA z PŁOCKA
Gość
ZOSIA z PŁOCKA

tofik czy ty się uspokoisz ?!!! toż to jakaś choroba, wstydź się, krem wsmaruj dobrze bo masz za uchem