Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Mariusz Dziubiński DariuszLampkowski kandydat do Rady Powiatu Mławskiego kandydat do Rady Miasta Mława wybory samorządowe 2018
Logo
Czarnecka Bielska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

„Zimowa zaduma” w Galerii 13


„Zimowa zaduma” to ostatnia prezentowana w tym roku wystawa na ścianach Galerii 13. Tym razem wyeksponowane są prace plastyczne wychowanków Domów Dziecka w Kowalewie. Otwarcie tej wystawy zbiegło się z jubileuszem 16-lecia działalności galerii. Z tej okazji dotychczasową działalność podsumował jej opiekun Janusz Dębski, a przyjaciele Galerii 13 otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

 16 grudnia do Galerii 13 – oprócz oczywiście gości – przybyli autorzy prezentowanych w ramach wystawy prac wraz z Marleną Watemborską dyrektor Domów Dziecka w Kowalewie. Tak jak to jest zwyczajem galerii, gości przedstawił i zapowiedział Janusz Dębski, a potem o swoich pracach opowiedzieli sami autorzy wraz z panią dyrektor. Eksponowane prace to cykl wykonanych różnymi technikami obrazków, których motywem przewodnim jest zima i wszystko to co z zimą się kojarzy.

Dodatkowych wrażeń artystycznych dostarczyła gościom młodzież z Kowalewa, czytając świąteczne wiersze mławskich poetów z tomiku „Słowem ocalić od zapomnienia” oraz Jacek Mianowski i Michał Kowalski występując w minirecitalu.

Obecnym na spotkaniu przyjaciołom Galerii 13 Janusz Dębski wręczył pamiątkowe dyplomy. Otrzymali je Biblioteka Pedagogiczna w Mławie, Codziennik Mławski, Ewa i Zbigniew Choroś, Dyrekcja Domów Dziecka w Kowalewie, Małgorzata Gołębiewska oraz Mławski Klub Fotograficzny i przyjaciele.

Nie zabrakło też od zawsze towarzyszących otwarciom wystaw w Galerii 13 słodkiego poczęstunku i pamiątkowej fotografii. Zapraszamy do oglądania wystawy w Galerii 13 (Centrum Medyczne ul. Żwirki 26).

RK

Istniejąca od 16 lat Galeria 13 jako cel nadrzędny stawia sobie wyszukiwanie i promowanie osób utalentowanych, które przeważnie tworzą „do szuflady”. Do tego roku prezentowanych było 130 wystaw czasowych, średnio co 6 tygodni organizatorzy proponowali nową wystawę z różnych dziedzin: malarstwa, rysunku, grafiki, hafciarstwa, rzeźby fotografii, a nawet spotkania poetyckie. Swoje prace prezentowało 85 twórców oraz około 700 osób brało udział w innych wystawach zbiorowych i pokonkursowych. Oprócz mławskich artystów swoje dzieła prezentowali twórcy z Iłowa, Narzymia, Gruduska, Płośnicy, działdowa, Bieżunia, Żuromina, Ciechanowa, Przasnysza, Chorzel, Lidzbarka Welskiego, Kiełpin, Grudziądza, Gdańska, Gdyni, Płocka, Warszawy, Krakowa a także USA, Włoch i Holandii.

« 1 z 2 »

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500