Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

„Zimowa zaduma” w Galerii 13


„Zimowa zaduma” to ostatnia prezentowana w tym roku wystawa na ścianach Galerii 13. Tym razem wyeksponowane są prace plastyczne wychowanków Domów Dziecka w Kowalewie. Otwarcie tej wystawy zbiegło się z jubileuszem 16-lecia działalności galerii. Z tej okazji dotychczasową działalność podsumował jej opiekun Janusz Dębski, a przyjaciele Galerii 13 otrzymali pamiątkowe dyplomy.


 16 grudnia do Galerii 13 – oprócz oczywiście gości – przybyli autorzy prezentowanych w ramach wystawy prac wraz z Marleną Watemborską dyrektor Domów Dziecka w Kowalewie. Tak jak to jest zwyczajem galerii, gości przedstawił i zapowiedział Janusz Dębski, a potem o swoich pracach opowiedzieli sami autorzy wraz z panią dyrektor. Eksponowane prace to cykl wykonanych różnymi technikami obrazków, których motywem przewodnim jest zima i wszystko to co z zimą się kojarzy.

Dodatkowych wrażeń artystycznych dostarczyła gościom młodzież z Kowalewa, czytając świąteczne wiersze mławskich poetów z tomiku „Słowem ocalić od zapomnienia” oraz Jacek Mianowski i Michał Kowalski występując w minirecitalu.

Obecnym na spotkaniu przyjaciołom Galerii 13 Janusz Dębski wręczył pamiątkowe dyplomy. Otrzymali je Biblioteka Pedagogiczna w Mławie, Codziennik Mławski, Ewa i Zbigniew Choroś, Dyrekcja Domów Dziecka w Kowalewie, Małgorzata Gołębiewska oraz Mławski Klub Fotograficzny i przyjaciele.

Nie zabrakło też od zawsze towarzyszących otwarciom wystaw w Galerii 13 słodkiego poczęstunku i pamiątkowej fotografii. Zapraszamy do oglądania wystawy w Galerii 13 (Centrum Medyczne ul. Żwirki 26).

RK

Istniejąca od 16 lat Galeria 13 jako cel nadrzędny stawia sobie wyszukiwanie i promowanie osób utalentowanych, które przeważnie tworzą „do szuflady”. Do tego roku prezentowanych było 130 wystaw czasowych, średnio co 6 tygodni organizatorzy proponowali nową wystawę z różnych dziedzin: malarstwa, rysunku, grafiki, hafciarstwa, rzeźby fotografii, a nawet spotkania poetyckie. Swoje prace prezentowało 85 twórców oraz około 700 osób brało udział w innych wystawach zbiorowych i pokonkursowych. Oprócz mławskich artystów swoje dzieła prezentowali twórcy z Iłowa, Narzymia, Gruduska, Płośnicy, działdowa, Bieżunia, Żuromina, Ciechanowa, Przasnysza, Chorzel, Lidzbarka Welskiego, Kiełpin, Grudziądza, Gdańska, Gdyni, Płocka, Warszawy, Krakowa a także USA, Włoch i Holandii.

« 1 z 2 »

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x