Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Konrad Wojnarowski nr na liście PSL Koalicja Wybory 2019
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie
Marek Kiełbiński PiS wybory 2019

„Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”


Mławscy policjanci podsumowali prowadzone od 10 grudnia działania prewencyjno- kontrolne pod nazwą „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Akcja prowadzona była na terenie całego województwa mazowieckiego do 21 grudnia 2016 r. Podczas kontroli, policjanci zwracali szczególną uwagę na prawidłowe oświetlenie pojazdów.

Jolanta Karpińska pozycja 19 PiS Powiat Mławski zasługuje na posła wybory 2019


W ramach akcji policjanci przeprowadzili ponad 540  kontroli stanu oświetlenia pojazdów. W ponad 16 procentach takich kontroli ujawniono nieprawidłowości w zakresie oświetlenia. Policyjne kontrole zakończyła się dla 30 kierujących mandatami karnymi, natomiast w ponad 50 przypadkach policjanci zastosowali pouczenia. Podczas działań, z uwagi na zły stan techniczny pojazdu, policjanci zatrzymali 14 dowodów rejestracyjnych.

Policjanci przypominają, że w okresie jesienno – zimowym prawidłowe oświetlenie pojazdów ma szczególne znaczenia, z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne, szybko zapadający zmrok, oraz mgły utrzymujące się zarówno w dzień jak i w nocy.  Od świtu do zmierzchu światła pełnią jedynie rolę oznaczania pozycji pojazdu na drodze. Po zapadnięciu zmroku dodatkowym zadaniem przednich świateł pojazdu jest również oświetlanie drogi i co szczególnie istotne, wszelkich nieoświetlonych przeszkód. Prawidłowe działanie świateł w pojeździe ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, w tym pieszych i rowerzystów. Zasięg pola oświetlonego przez reflektory, zwłaszcza przy użyciu świateł mijania, jest determinowany poza ich ogólnym stanem technicznym, takimi czynnikami jak: właściwe ustawienie wysokości świateł, prawidłowy rozkład granicy światła i cienia oraz natężeniem emitowanego światła. Wszelkie niedomagania w tym zakresie mogą skutkować między innymi niedostatecznym oświetleniem drogi i jej poszczególnych części albo prowadzić do oślepiania innych uczestników ruchu drogowego, np. przy zastosowaniu niehomologowanych świateł samowyładowczych.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500