Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

„Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”


Mławscy policjanci podsumowali prowadzone od 10 grudnia działania prewencyjno- kontrolne pod nazwą „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Akcja prowadzona była na terenie całego województwa mazowieckiego do 21 grudnia 2016 r. Podczas kontroli, policjanci zwracali szczególną uwagę na prawidłowe oświetlenie pojazdów.


W ramach akcji policjanci przeprowadzili ponad 540  kontroli stanu oświetlenia pojazdów. W ponad 16 procentach takich kontroli ujawniono nieprawidłowości w zakresie oświetlenia. Policyjne kontrole zakończyła się dla 30 kierujących mandatami karnymi, natomiast w ponad 50 przypadkach policjanci zastosowali pouczenia. Podczas działań, z uwagi na zły stan techniczny pojazdu, policjanci zatrzymali 14 dowodów rejestracyjnych.

Policjanci przypominają, że w okresie jesienno – zimowym prawidłowe oświetlenie pojazdów ma szczególne znaczenia, z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne, szybko zapadający zmrok, oraz mgły utrzymujące się zarówno w dzień jak i w nocy.  Od świtu do zmierzchu światła pełnią jedynie rolę oznaczania pozycji pojazdu na drodze. Po zapadnięciu zmroku dodatkowym zadaniem przednich świateł pojazdu jest również oświetlanie drogi i co szczególnie istotne, wszelkich nieoświetlonych przeszkód. Prawidłowe działanie świateł w pojeździe ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, w tym pieszych i rowerzystów. Zasięg pola oświetlonego przez reflektory, zwłaszcza przy użyciu świateł mijania, jest determinowany poza ich ogólnym stanem technicznym, takimi czynnikami jak: właściwe ustawienie wysokości świateł, prawidłowy rozkład granicy światła i cienia oraz natężeniem emitowanego światła. Wszelkie niedomagania w tym zakresie mogą skutkować między innymi niedostatecznym oświetleniem drogi i jej poszczególnych części albo prowadzić do oślepiania innych uczestników ruchu drogowego, np. przy zastosowaniu niehomologowanych świateł samowyładowczych.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x