Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Pierwsza taka Wigilia w gminie Stupsk


Prawie dwieście osób spotkało się 18 grudnia na spotkaniu wigilijnym dla seniorów z terenu całej gminy Stupsk. To pierwsza taka wspólna Wigilia organizowana w tej gminie.


Sala Ochotniczych Straży Pożarnych w Stupsku, w której miało miejsce świąteczne spotkanie była pełna po brzegi. Spotkanie rozpoczęły życzenia skierowane do zebranych przez wójta Jacka Świderskiego. Po czym jak nakazują zwyczaj i  tradycja odczytany został fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa, po którym ks. Sławomir Obrębski proboszcz parafii Stupsku również złożył obecnym świąteczne życzenia. Bożonarodzeniowy nastrój stworzył śpiewem kolęd zespół Dabkowiacy. Po wspólnym dzieleniu się opłatkiem seniorzy zasiedli do świątecznych stołów, na których staraniem kół gospodyń z Dąbku, Konopek i Wyszyn Kościelnych pojawiły się świąteczne potrawy. Program świątecznego spotkania na tym jednak się nie zakończył. Przed seniorami wystąpiła grupa  mławskich fotografików i poetek. O wystawie fotograficznej towarzyszącej uroczystości, a wyeksponowanej na ściana sali opowiadali Janusz Dębski i Dariusz Tadrzyński. Wystawa prezentuje prace osiemnastu fotografików, w tym dwójki fotografików z terenu gminy Stupsk. Swoje wiersze o tematyce bożonarodzeniowej czytały też Irena Chylinska, Halina Gamdzyk – Kalińska i Krystyna Małachowska. Przed zebranymi koncertował w świątecznym repertuarze mławski zespół „Powołani”. O seniorach nie zapomniał też święty Mikołaj, który rozdawał wszystkim bombki, wykonane własnoręcznie przez uczniów szkół z terenu gminy.

Organizatorami uroczystości byli Wójt Gminy Stupsk, Gminna Biblioteka w Stupsku, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Konopki oraz współpracujący Janusz Dębski.

JK

« 1 z 4 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x