Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

24 panie z certyfikatem Bezpiecznej Mławianki


20 grudnia w Komendzie Powiatowej Policji w Mławie 24 uczestniczki programu „Bezpieczna Mławianka” odebrały z rąk Cezarego Kądrzyckiego Sekretarza Powiatu Mławskiego, nadkom. Krzysztofa Hincmana I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Mławie oraz Joanny Tańskiej Dyrektor Zespołu Ośrodków Wsparcia w Mławie certyfikaty ukończenia kursu.


Tylko dwie panie spośród 26 zgłoszonych musiały zrezygnować w trakcie szkolenia. Zanim jednak Panie otrzymały gratulacje i certyfikaty, chwile spędzone na zajęciach wspominały oglądając prezentację zdjęć z przebiegu szkolenia. Uczestniczki mają za sobą 13 godzin treningów na matach i ponad 11 godzin warsztatów.

– Kursantki, pod okiem instruktora, trenowały  proste i skuteczne techniki samoobrony.  V edycja połączona była także z kampanią przeciwko przemocy wobec kobiet oraz dzieci. Panie wzięły udział w  warsztatach, prowadzonych przez terapeutę pt. „Bez klapsa – jak z miłością i szacunkiem stawiać dziecku granice. W planie kursu już tradycyjnie znalazły się  także zajęcia  z dziedziny prewencji kryminalnej oraz spotkanie z funkcjonariuszami straży pożarnej. Strażacy uczyli panie działania w miejscu wypadku drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy. Udział w kursie pozwala na przełamanie psychicznych barier przed obroną oraz wyćwiczenie prostych techniki samoobrony – mówi Anna Pawłowska z KPP Mława, koordynująca program.

Organizatorem  V edycji lokalnego programu, skierowanego do wszystkich mieszkanek powiatu był  Starosta Mławski, Komendant Powiatowy Policji w Mławie oraz Zespół Ośrodków Wsparcia w Mławie.

Współorganizatorem był Burmistrz Miasta Mława, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie, Mławska Hala Sportowa, Komenda Powiatowa PSP w Mławie oraz Akademia Sztuk Walki Senshi.  Zajęcia z technik samoobrony poprowadził doświadczony trener oraz funkcjonariusz  mławskiej policji,  Artur Możdżonek – 2 Dan Taekwondo ITF.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x