Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Wszystko dla Polonii. Pieniądze dla Borysa


KSP Mława nabór

Reprezentanci Polonii Iłowo zdominowali przebieg mikołajkowego turnieju charytatywnego rozegranego na obiekcie Mławskiej Hali Sportowej. Nie tylko zgarnęli główne trofeum, ale Hubert Stryjek i Mariusz Walczak odebrali statuetki odpowiednio dla najlepszego bramkarza i strzelca imprezy.

Podopieczni Macieja Grabińskiego jako jedyni w całej stawce nie ponieśli ani jednej porażki. W swojej grupie eliminacyjnej okazali się najlepsi, ale swoją formą nie zachwycili. Pokonali jedynie gwiazdy Dan-Bud Amatorskiej Ligi Amatorów Futsalu, w pozostałych dwóch konfrontacjach zanotowali bezbramkowe remisy.

W eliminacjach lepsze wrażenie pozostawili mławscy Oldboye. Nawet pozbawieni występującego  na co dzień w ich szeregach Walczaka, byli groźni dla każdego. Okazali się najlepsi w swojej grupie, a potem w półfinale poradzili sobie z Mławianką. Przesadziło o tym trafienie Jarosława Szmyta na minutę przed końcem.

W tym samym czasie iłowianie potrzebowali dopiero serii rzutów karnych, żeby pokonać Koronę Szydłowo. Bohaterem „jedenastek” okazał się Stryjek. Najpierw obronił jedno z uderzeń rywali, a potem sam popisał się celnym uderzeniem.

W finale bramkarz Polonii zdołał zachować czyste konto. Oldboye szybko stracili gola, a przy próbie odrobienie strat, przeciwnicy wyprowadzili trzy kolejne ciosy. Hattricka skompletował Walczak, dzięki czemu sięgnął po koronę króla strzelców. Wyprzedził w tej klasyfikacji Kamila Głowackiego z Szydłowa i Dominika Stopczyńskiego z Żuromina.

Na trzecim miejscu zakończyła zmagania Mławianka. Mimo, że dwukrotnie przegrywała z Koroną, zdołała przeważyć szalę na swoją korzyść. Dla szydłowian trafił dwa razy Kamil Głowacki, dla ekipy Zbigniewa Kaczmarka strzelali Paweł Drzewiecki, Patryk Lubański oraz Krystian Gosik.

Podczas imprezy zbierane były środki na leczenie chorującego na mukowiscydozę Borysa Folgi. Organizatorem turnieju był Miejski Klub Sportowy “Mławianka” Mława oraz Mławska Hala Sportowa.

Grupa I: Mławianka – Orzeł 1:0, Reprezentacja – Polonia 2:3, Mławianka – Polonia 0:0, Reprezentacja – Orzeł 1:1, Reprezentacja– Mławianka 1:1, Polonia – Orzeł 0:0

Grupa II: Hufiec – Korona 1:1, Oldboy – Wkra 1:0, Wkra – Hufiec 4:1, Korona – Wkra 1:1, Oldboy – Hufiec 3:0, Korona – Oldboy 2:1

Półfinały: Polonia – Korona 1:1 karne 3:2, Oldboy – Mławianka 1:0

Mecz o VII miejsce: Orzeł Janowiec Kościelny – Hufiec ZHP Mława 3:1

Mecz o V miejsce: Reprezentacja Dan-Bud – Wkra Żuromin 3:3

Mecz o III miejsce: Mławianka Mława – Korona Szydłowo 3:2

Finał: Polonia Iłowo – Oldboy Mława 4:0

RS

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz