Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Jak udzielić pierwszej pomocy – czyli Bezpieczne Mławianki w PSP


Trwająca od połowy listopada V edycja kursu Bezpieczna Mławianka dobiega końca. Ostatnie zajęcia odbyły się 19 grudnia w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie. Panie przeszły szkolenie dotyczące działania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia oraz na miejscu wypadku drogowego. Szkolenie poprowadzili funkcjonariusze mławskiej straży pożarnej.


Panie dowiedziały się m.in. jak uchronić siebie i bliskich przed zatruciem czadem, jak działać gdy mamy do czynienia z zatruciem tlenkiem węgla, co zrobić gdy wybuchnie pożar. Dowiedziały się także jak działać, gdy będą świadkiem wypadku drogowego. Bezpieczne Mławianki uczyły się także udzielania pierwszej pomocy, w tym czynności resuscytacyjnych. Prowadzący zajęcia strażacy musieli odpowiedzieć na wiele, zadawanych przez panie, pytań.  Zajęcia w PSP zakończyły się pokazem sprzętu ratowniczego oraz bojowego, używanego m.in. podczas wypadków drogowych. Nie zabrakło także spektakularnego zjazdu po strażackiej rurze – panie jednak poprzestały na roli obserwatorek.

Szkolenie w straży pożarnej obejmowało wiele zagadnień, dotyczących m.in. udzielania pomocy przy zawale serca, padaczce, ataku astmy, przy zadławieniach czy wykonaniu resuscytacji niemowlęcia. Panie zyskały zatem ceną wiedzę, która może okazać się przydatna w codziennym życiu i w trudnych, wymagających natychmiastowej  interwencji,  sytuacjach.

Źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x