Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Cztery komitety mogą wystawić kandydatów na wójta w Dzierzgowie


Minął termin rejestracji u Komisarza Wyborczego w Ciechanowie komitetów wyborczych, z których każdy będzie uprawniony do wystawienia kandydata na wójta w przedterminowych wyborach zarządzonych na dzień 29 stycznia 2017 r.


W ustawowym terminie rejestracji dokonały cztery komitety (w kolejności ich rejestracji):

Komitet Wyborczy Wyborców Mariusza Zakrzewskiego  pełnomocnik Mariusz Zakrzewski), Komitet Wyborczy Wyborców Rafała Kucińskiego (pełnomocnik Edyta Kucińska), Komitet Wyborczy Wyborców Gmina Dzierzgowo Stolicą Prezydenckiej Krówki (pełnomocnik Jarosław Valentino Krupiński), Komitet Wyborczy Wyborców Witolda Bagińskiego (pełnomocnik Jan Krzysztof Komosa).

Już tylko pięć tygodni dzieli mieszkańców gminy od terminu wyborów. To będzie bardzo krótka, ale – domyślać się można – intensywna kampania. Kandydaci zapewne już pracują i układają plany działania, ale kampania właściwego rozpędu nabierze z momentem formalnego ogłoszenia nazwisk kandydatów, których należy zarejestrować do 5 stycznia do północy. W przypadku trzech zarejestrowanych komitetów sprawy wydają się oczywiste. Mariusz Zakrzewski z Dzierzgówka, Rafał Kuciński z Szumska  i Witold Bagiński z Mławy to dla mieszkańców gminy znane nazwiska.

Mariusz Zakrzewski kandydował  już na wójta Dzierzgowa podczas ostatnich wyborów, uzyskując drugi wynik. Rafał Kuciński i Witold Bagiński to radni powiatowi z listy PSL w obecnej kadencji rady. Pierwszy z nich jest radnym powiatowym z okręgu Dzierzgowo – Szydłowo – Wieczfnia Kościelna i kierownikiem USC w urzędzie gminy Dzierzgowo, drugi do niedawna był szefem ARiMR w Mławie. Co do czwartego komitetu – Gmina Dzierzgowo Stolicą Prezydenckiej Krówki, przypuszczać można, że jeżeli oczywiście komitet zgłosi kandydata na wójta, będzie to sam jego pełnomocnik, czyli Jarosław Valentino Krupiński z Mławy. W ostatnich wyborach samorządowych bezskutecznie walczył o mandat radnego Rady Miasta Mława, a w poprzednich o mandat radnego powiatowego.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
16 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Olo
Olo
6 lata temu

Witam wszystkich serdecznie, moim skromnym zdaniem czas na nowego człowieka!!!
Pan Rafał Kuciński to poplecznik byłego PSL-owskiego wójta, choć zdaje sobie sprawę, że
u nas w Gminie panuje rolnictwo, to głosowane na tego Pana nic nie zmieni!!!
Ludzie którzy nie maja gospodarstwa, tj: większość naszej cudownej młodzieży będzie musiała nadal emigrować za chlebem! Głos oddany na PSL-owca a raczej na ZSL-owca! nic w naszej Gminie na leprze nie zmieni i taka jest prawda, stary układ zostanie!! Młody człowieku weź dowód i idź oddaj mądrze swój głos, gdy tego nie zrobisz, to czeka cie emigracja, natomiast PSL-owcy nadal będą żyć z twoich podatków.
Odnośnie Pana Witolda Bagińskiego mianowicie uważam, że skoro nie pracuje już w ARiMR to był ku temu jakiś konkretny powód !!! na pewno nie zrezygnował z pracy by u nas zostać wójtem 😉 Ludzie otrząśnijcie się PSL to jedyna opcja?

zenon
zenon
6 lata temu

moim zdaniem najlepiej bedzie jak wygra ktoś wybory z poza gminy Dzierzgowo…

Gosc
Gosc
6 lata temu

A kto to CZEREPACH?

serial
serial
6 lata temu
Reply to  Gosc

Obejrzyj serial Ranczo tam znajdziesz odpowiedź. Pozdrawiam świątecznie

dzierzgowo
dzierzgowo
6 lata temu

DZIERZGOWIAK ?nowy wójt powinien zrobić porządek z paroma osobami w gminie m/i pani S????ka wiązała krawaty sekretarzom partyjnym ,naczelnikom komunistycznym ,wójtom zawsze witała na schodach gminnych z wiąchą kwiatów , pierwsza do ołtarza z wiąchą zawsze jest na fali niezależnie kto jest u władzy, rozdaje publiczną kasą dla swoich nawet 500+ gmina dokłada ewenement w skali całego kraju za łeb do domu na emeryturę ,druga osoba pani M.N.trzecia pani skarbnik i czwarta nasz kochany ”CZEREPACH ;;

Życzliwy
Życzliwy
6 lata temu

Z całym szacunkiem, ale kolega Zakrzewski już dał „popis” swoich możliwości w jednym z lokali wyborczych w czasie poprzednich wyborów, więc lepiej niech sobie odpuści.

wm
wm
6 lata temu

Muuuu 😀

ktoś
ktoś
6 lata temu

Niech wygra najmądrzejszy, taki co poprowadzi nasza stolice na wyżyny, bez wstydu i obciachu, smerfy i gargamele i inne stwory, z poważaniem hrabia

ktoś
ktoś
6 lata temu

Niech wygra najmądrzejszy

afid
afid
6 lata temu

Jedna interesujaca nazwa komitetu

xoxo
xoxo
6 lata temu

O co chodzi z krówka? Nazwa wchodzi w ucho

xoxo
xoxo
6 lata temu

Jakiej krówki, o co z tym chodzi?

Hmm
Hmm
6 lata temu

A kto tam taki ładny w gminie pracuje?

Wiejski
Wiejski
6 lata temu

Dzierzgowo to istny tygiel wydarzen. Wybory to potwierdzaja. W mysl zasady Pan na stolku, rolnik w polu.

Wybory
Wybory
6 lata temu

Ciekawe jak zadecyduja Dzierzgowianie. Wybory tuz tuz

Niech wygra najlepszy
Niech wygra najlepszy
6 lata temu

Niech wygra najlepszy. Niech wygra najmicniejszy

16
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x