Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Konkurs „Niektórzy lubią poezję …”rozstrzygnięty


W czwartek 15 grudnia 2016 r. w Gimnazjum nr 2 w Mławie odbył się konkurs recytatorski  pt. „Niektórzy lubią poezję…”, dla uczniów klas I. Celem konkursu było ukazanie piękna poezji, rozwijanie zdolności i doskonalenie umiejętności recytatorskich, upowszechnianie kultury żywego słowa oraz budzenie ducha zdrowej rywalizacji wśród uczniów.


Uczestnicy recytowali wybrany wiersz o dowolnej tematyce. Jury w prezentacjach uczniowskich oceniało dobór tekstu, interpretację, ogólny wyraz artystyczny. Nie było to łatwe zadanie, bo wszystkie występy uczniów były na bardzo wysokim poziomie. Zwycięzcą konkursu został Mateusz Majran z klasy I d, który recytował utwór J.L. Kerna pt. „Dialog z pluskwą”. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe.

źródło: Gimnazjum nr 2

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x