Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Konkurs „Niektórzy lubią poezję …”rozstrzygnięty


W czwartek 15 grudnia 2016 r. w Gimnazjum nr 2 w Mławie odbył się konkurs recytatorski  pt. „Niektórzy lubią poezję…”, dla uczniów klas I. Celem konkursu było ukazanie piękna poezji, rozwijanie zdolności i doskonalenie umiejętności recytatorskich, upowszechnianie kultury żywego słowa oraz budzenie ducha zdrowej rywalizacji wśród uczniów.

KSP Mława nabór

Uczestnicy recytowali wybrany wiersz o dowolnej tematyce. Jury w prezentacjach uczniowskich oceniało dobór tekstu, interpretację, ogólny wyraz artystyczny. Nie było to łatwe zadanie, bo wszystkie występy uczniów były na bardzo wysokim poziomie. Zwycięzcą konkursu został Mateusz Majran z klasy I d, który recytował utwór J.L. Kerna pt. „Dialog z pluskwą”. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe.

źródło: Gimnazjum nr 2

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz