Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wigilia miejska w Mławie


Corocznym, mławskim zwyczajem stało się  spotkanie wigilijne organizowane przez ratusz dla mieszkańców miasta i gości. Tak również było 17 grudnia tego roku.


Co prawda spotkanie wigilijne nie cieszyło się aż taką popularnością jak spotkanie mikołajkowe, kiedy to w sali kina brakowało nawet miejsc stojących,  ale wigilijni goście też tylko gdzie nie-gdzie pozostawili na sali jakieś miejsca siedzące.

Bardzo ładna była oprawa artystyczna uroczystości. Świetnie zaprezentowała się Mławska Orkiestra Dęta pod batutą Mirosława Cieślaka, grając tradycyjne kolędy.

Program artystyczny w wykonaniu solistów mławskiej szkoły muzycznej oraz dziecięcego i młodzieżowego zespołu zbudował atmosferę tych najbardziej rodzinnych ze wszystkich świąt,  niosących pokrzepienie i nadzieję, a świąteczna radość przeplatała się z nostalgią i zadumą.

Kolejnym tradycyjnym elementem spotkania było dzielenie się opłatkiem, który poroznosiły w koszyczkach dzieci w anielskich strojach.

Przedtem jednak ks. Kazimierz Ziółkowski dziekan dekanatu mławskiego odczytał fragment Ewangelii, a potem mówiąc o tegorocznym patronie roku kościelnego św. Bracie Albercie, nawiązał do pięknego zwyczaju dzielenia się chlebem.

– My dzisiaj też bierzemy do ręki po raz kolejny w życiu biały chleb, który każdego dnia na ołtarzach całego świata staje się Tym, który się urodził w Betlejem. Życzę moi kochani, byśmy w tym czasie Bożego Narodzenia ale i całym Nowym Roku starali się być jak chleb dla każdego spotkanego człowieka – życzył zebranym ks. Ziółkowski.

Serdeczne życzenia złożyła mieszkańcom obecna na spotkaniu poseł Anna Cicholska. Mławianom życzenia złożyli też burmistrz, przewodniczący rady powiatu, wiceprzewodniczący rady miasta i komendant policji.

Ostatnim elementem spotkania był poczęstunek przygotowany przez mławskich restauratorów podawany w ustawionym przed Miejskim Domem Kultury namiocie.

JK

« 1 z 2 »

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
17 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
po co
po co
4 lata temu

komentarze od Jola, Smaczne, Mikolaj, Seniorka, Monika i Smakosz wszystkie takie same, napisane ciągiem po sobie i według tego samego klucza. Tylko nie wiem po co ktoś chce sprawiać wrażenie, że mieszkańcom się podobało.

Jola
Jola
4 lata temu

Było bardzo ładnie i nastrojowo !

Smaczne
Smaczne
4 lata temu

Bylo dobrze i bardzo smacznie. Nikt nie wyszedl z pustym zoladkiem

Mikolaj
Mikolaj
4 lata temu

Badzcie dobrzy dla siebie. Swieta powinny zblizac a nie dzielic.

Seniorka
Seniorka
4 lata temu

Zblizaja sie Swieta. Czas pogodzenia sie zwasnionych stron.

Seniorka
Seniorka
4 lata temu

Co roku jest lepiej i dostojniej.

Seniorka
Seniorka
4 lata temu

Dobrze ze mysla o starych schorowanych osobach potrzebujacych cieplej strawy i dobrego slowa

Observer
Observer
4 lata temu
Reply to  Seniorka

i cmoknięcia w rączkę w szczególności.
Tak na poważnie, droga śeniorko, to oni myślą tylko i wyłącznie o sobie.
Ta ciepła strawa, dobre słowo i niski ukłon z całowaniem rączek będą Wam się odbijać czkawką za 2 lata jak znów zagłosujecie wdzięczności na SK
Powodzenia

nieobecny
nieobecny
4 lata temu

Właśnie, przydałoby się oświadczenie burmistrza o tym jak się czuje w szeregach tak opluwanej przez siebie partii, czyli PIS.
Jakie zyski przyniosło to Jemu i Mławie?
Czy PIS uwierzył w przemianę i dał się nabrać?

JFK
JFK
4 lata temu
Reply to  nieobecny

Nieobecny PiSiaki . Nawet nie zauwazyli ze wlasnie przegrywaja kolejne wybory w miescie. He he burniszcz wlasnie rozpoczyna kampanie. I wzorcowo ich rozpracowal.

Monika
Monika
4 lata temu

Nie ma co ale w tym roku Wigilia byla udana. Oby za rok byla taka sama

nieobecny
nieobecny
4 lata temu
Reply to  Monika

Nie było chytrej baby, ani chytrego dziada?

Smakosz
Smakosz
4 lata temu

Dobre jedzonko i fajna atmosfera.

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu

SK jest w PIS, Krzysiu, a więc to burmistrz się łasi do mentorki, a nie ona do niego.
To tak samo wygląda jak z Koźlakiewiczem, też był na wszystkich uroczystościach i nic poza tym.
Więc drogi Krzysiu, jak się teraz czujesz po uświadomieniu?

Krzyś
Krzyś
4 lata temu
Reply to  Jarząbek

Jarzabek nasz burniszcz jest w pis no no to ci niespodzoianka a ja myslalem ze bardziej po nowoczesnemu co na to urzedasy no teraz to przyjdzie wyjechac chyba ze to taki j w3

Krzyś
Krzyś
4 lata temu
Reply to  Krzyś

J23. przepraszam

Krzyś
Krzyś
4 lata temu

Ciekawe jak czuja sie mlawskie PIS iaki he he burniszcz traktowal ich jak … Urzdasy ratusz mieli wyjezdzac na bitwe pod mlawa ich nie zapraszali a. Ich mentorka he he lasi sie do SK

17
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x