Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Konrad Wojnarowski kandydat do sejmiku PSL Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Wigilia miejska w Mławie


Corocznym, mławskim zwyczajem stało się  spotkanie wigilijne organizowane przez ratusz dla mieszkańców miasta i gości. Tak również było 17 grudnia tego roku.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Co prawda spotkanie wigilijne nie cieszyło się aż taką popularnością jak spotkanie mikołajkowe, kiedy to w sali kina brakowało nawet miejsc stojących,  ale wigilijni goście też tylko gdzie nie-gdzie pozostawili na sali jakieś miejsca siedzące.

Bardzo ładna była oprawa artystyczna uroczystości. Świetnie zaprezentowała się Mławska Orkiestra Dęta pod batutą Mirosława Cieślaka, grając tradycyjne kolędy.

Program artystyczny w wykonaniu solistów mławskiej szkoły muzycznej oraz dziecięcego i młodzieżowego zespołu zbudował atmosferę tych najbardziej rodzinnych ze wszystkich świąt,  niosących pokrzepienie i nadzieję, a świąteczna radość przeplatała się z nostalgią i zadumą.

Kolejnym tradycyjnym elementem spotkania było dzielenie się opłatkiem, który poroznosiły w koszyczkach dzieci w anielskich strojach.

Przedtem jednak ks. Kazimierz Ziółkowski dziekan dekanatu mławskiego odczytał fragment Ewangelii, a potem mówiąc o tegorocznym patronie roku kościelnego św. Bracie Albercie, nawiązał do pięknego zwyczaju dzielenia się chlebem.

– My dzisiaj też bierzemy do ręki po raz kolejny w życiu biały chleb, który każdego dnia na ołtarzach całego świata staje się Tym, który się urodził w Betlejem. Życzę moi kochani, byśmy w tym czasie Bożego Narodzenia ale i całym Nowym Roku starali się być jak chleb dla każdego spotkanego człowieka – życzył zebranym ks. Ziółkowski.

Serdeczne życzenia złożyła mieszkańcom obecna na spotkaniu poseł Anna Cicholska. Mławianom życzenia złożyli też burmistrz, przewodniczący rady powiatu, wiceprzewodniczący rady miasta i komendant policji.

Ostatnim elementem spotkania był poczęstunek przygotowany przez mławskich restauratorów podawany w ustawionym przed Miejskim Domem Kultury namiocie.

JK

« 1 z 2 »

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

17
KOMENTARZE

1500
po co

komentarze od Jola, Smaczne, Mikolaj, Seniorka, Monika i Smakosz wszystkie takie same, napisane ciągiem po sobie i według tego samego klucza. Tylko nie wiem po co ktoś chce sprawiać wrażenie, że mieszkańcom się podobało.

Jola

Było bardzo ładnie i nastrojowo !

Smaczne

Bylo dobrze i bardzo smacznie. Nikt nie wyszedl z pustym zoladkiem

Mikolaj

Badzcie dobrzy dla siebie. Swieta powinny zblizac a nie dzielic.

Seniorka

Zblizaja sie Swieta. Czas pogodzenia sie zwasnionych stron.

Seniorka

Co roku jest lepiej i dostojniej.

Seniorka

Dobrze ze mysla o starych schorowanych osobach potrzebujacych cieplej strawy i dobrego slowa

Observer

i cmoknięcia w rączkę w szczególności.
Tak na poważnie, droga śeniorko, to oni myślą tylko i wyłącznie o sobie.
Ta ciepła strawa, dobre słowo i niski ukłon z całowaniem rączek będą Wam się odbijać czkawką za 2 lata jak znów zagłosujecie wdzięczności na SK
Powodzenia

nieobecny

Właśnie, przydałoby się oświadczenie burmistrza o tym jak się czuje w szeregach tak opluwanej przez siebie partii, czyli PIS.
Jakie zyski przyniosło to Jemu i Mławie?
Czy PIS uwierzył w przemianę i dał się nabrać?

JFK

Nieobecny PiSiaki . Nawet nie zauwazyli ze wlasnie przegrywaja kolejne wybory w miescie. He he burniszcz wlasnie rozpoczyna kampanie. I wzorcowo ich rozpracowal.

Monika

Nie ma co ale w tym roku Wigilia byla udana. Oby za rok byla taka sama

nieobecny

Nie było chytrej baby, ani chytrego dziada?

Smakosz

Dobre jedzonko i fajna atmosfera.

Jarząbek

SK jest w PIS, Krzysiu, a więc to burmistrz się łasi do mentorki, a nie ona do niego.
To tak samo wygląda jak z Koźlakiewiczem, też był na wszystkich uroczystościach i nic poza tym.
Więc drogi Krzysiu, jak się teraz czujesz po uświadomieniu?

Krzyś

Jarzabek nasz burniszcz jest w pis no no to ci niespodzoianka a ja myslalem ze bardziej po nowoczesnemu co na to urzedasy no teraz to przyjdzie wyjechac chyba ze to taki j w3

Krzyś

J23. przepraszam

Krzyś

Ciekawe jak czuja sie mlawskie PIS iaki he he burniszcz traktowal ich jak … Urzdasy ratusz mieli wyjezdzac na bitwe pod mlawa ich nie zapraszali a. Ich mentorka he he lasi sie do SK