Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Kariera Provident
Logo
MediaExpert Mława Praca Doradca Klienta

Wigilia miejska w Mławie


Corocznym, mławskim zwyczajem stało się  spotkanie wigilijne organizowane przez ratusz dla mieszkańców miasta i gości. Tak również było 17 grudnia tego roku.

Słoneczne ogrody Mława

Co prawda spotkanie wigilijne nie cieszyło się aż taką popularnością jak spotkanie mikołajkowe, kiedy to w sali kina brakowało nawet miejsc stojących,  ale wigilijni goście też tylko gdzie nie-gdzie pozostawili na sali jakieś miejsca siedzące.

Bardzo ładna była oprawa artystyczna uroczystości. Świetnie zaprezentowała się Mławska Orkiestra Dęta pod batutą Mirosława Cieślaka, grając tradycyjne kolędy.

Program artystyczny w wykonaniu solistów mławskiej szkoły muzycznej oraz dziecięcego i młodzieżowego zespołu zbudował atmosferę tych najbardziej rodzinnych ze wszystkich świąt,  niosących pokrzepienie i nadzieję, a świąteczna radość przeplatała się z nostalgią i zadumą.

Kolejnym tradycyjnym elementem spotkania było dzielenie się opłatkiem, który poroznosiły w koszyczkach dzieci w anielskich strojach.

Przedtem jednak ks. Kazimierz Ziółkowski dziekan dekanatu mławskiego odczytał fragment Ewangelii, a potem mówiąc o tegorocznym patronie roku kościelnego św. Bracie Albercie, nawiązał do pięknego zwyczaju dzielenia się chlebem.

– My dzisiaj też bierzemy do ręki po raz kolejny w życiu biały chleb, który każdego dnia na ołtarzach całego świata staje się Tym, który się urodził w Betlejem. Życzę moi kochani, byśmy w tym czasie Bożego Narodzenia ale i całym Nowym Roku starali się być jak chleb dla każdego spotkanego człowieka – życzył zebranym ks. Ziółkowski.

Serdeczne życzenia złożyła mieszkańcom obecna na spotkaniu poseł Anna Cicholska. Mławianom życzenia złożyli też burmistrz, przewodniczący rady powiatu, wiceprzewodniczący rady miasta i komendant policji.

Ostatnim elementem spotkania był poczęstunek przygotowany przez mławskich restauratorów podawany w ustawionym przed Miejskim Domem Kultury namiocie.

JK

« 1 z 2 »

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

17
KOMENTARZE

1500
po co

komentarze od Jola, Smaczne, Mikolaj, Seniorka, Monika i Smakosz wszystkie takie same, napisane ciągiem po sobie i według tego samego klucza. Tylko nie wiem po co ktoś chce sprawiać wrażenie, że mieszkańcom się podobało.

Jola

Było bardzo ładnie i nastrojowo !

Smaczne

Bylo dobrze i bardzo smacznie. Nikt nie wyszedl z pustym zoladkiem

Mikolaj

Badzcie dobrzy dla siebie. Swieta powinny zblizac a nie dzielic.

Seniorka

Zblizaja sie Swieta. Czas pogodzenia sie zwasnionych stron.

Seniorka

Co roku jest lepiej i dostojniej.

Seniorka

Dobrze ze mysla o starych schorowanych osobach potrzebujacych cieplej strawy i dobrego slowa

Observer

i cmoknięcia w rączkę w szczególności.
Tak na poważnie, droga śeniorko, to oni myślą tylko i wyłącznie o sobie.
Ta ciepła strawa, dobre słowo i niski ukłon z całowaniem rączek będą Wam się odbijać czkawką za 2 lata jak znów zagłosujecie wdzięczności na SK
Powodzenia

nieobecny

Właśnie, przydałoby się oświadczenie burmistrza o tym jak się czuje w szeregach tak opluwanej przez siebie partii, czyli PIS.
Jakie zyski przyniosło to Jemu i Mławie?
Czy PIS uwierzył w przemianę i dał się nabrać?

JFK

Nieobecny PiSiaki . Nawet nie zauwazyli ze wlasnie przegrywaja kolejne wybory w miescie. He he burniszcz wlasnie rozpoczyna kampanie. I wzorcowo ich rozpracowal.

Monika

Nie ma co ale w tym roku Wigilia byla udana. Oby za rok byla taka sama

nieobecny

Nie było chytrej baby, ani chytrego dziada?

Smakosz

Dobre jedzonko i fajna atmosfera.

Jarząbek

SK jest w PIS, Krzysiu, a więc to burmistrz się łasi do mentorki, a nie ona do niego.
To tak samo wygląda jak z Koźlakiewiczem, też był na wszystkich uroczystościach i nic poza tym.
Więc drogi Krzysiu, jak się teraz czujesz po uświadomieniu?

Krzyś

Jarzabek nasz burniszcz jest w pis no no to ci niespodzoianka a ja myslalem ze bardziej po nowoczesnemu co na to urzedasy no teraz to przyjdzie wyjechac chyba ze to taki j w3

Krzyś

J23. przepraszam

Krzyś

Ciekawe jak czuja sie mlawskie PIS iaki he he burniszcz traktowal ich jak … Urzdasy ratusz mieli wyjezdzac na bitwe pod mlawa ich nie zapraszali a. Ich mentorka he he lasi sie do SK