Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Piszą o nas w tureckiej prasie


W dniach  3- 8 października w ramach projektu Erasmus+ gościliśmy w naszym gimnazjum nauczycieli z gimnazjum 17 Subat Anadolu Lisesi, z Trabzon (Turcja).


Nauczyciele dwójki wraz ze swoimi uczniami oraz gośćmi z Turcji pracowali nad wspólnym projektem Digital Literacy, dzieląc się doświadczeniem i wiedzą na temat cyfrowych metod nauczania, wykorzystania TIK na zajęciach lekcyjnych oraz pracy z interaktywnymi i multimedialnymi środkami dydaktycznymi.

Nadrzędne cele projektu to: „wymiana dobrych praktyk”, promowanie nauki języków obcych, wzajemna nauka otwartości i tolerancji  wobec innych kultur, religii, tradycji i obyczajów.

Projekt Erasmus+ Digital Literacy był dla nas cennym doświadczeniem. Poznaliśmy serdecznych, wrażliwych i otwartych na świat ludzi, ich szkołę, w której na co dzień pracują i miasto rodzinne – Trabzon.

Dzięki nim przekonaliśmy się, że różnice kulturowe i obyczajowe nie stanowią żadnych barier. Cztery języki, w których się porozumiewaliśmy, czyli polski, turecki, niemiecki i angielski są dla nas dowodem na to, że możliwości komunikowania się są praktycznie nieograniczone, a zdobyte doświadczenie i korzyści z tego wynikające, bezcenne.

Naszym wspaniałym gościom bardzo podobała się wizyta w  Gimnazjum nr 2. Podziwiali oraz byli zafascynowani metodami aktywizującymi jakimi pracujemy z młodzieżą. W rozmowach, chętnie wymieniali się poglądami oraz metodami z naszymi nauczycielami. Byli pod wrażeniem, że w tak młodym wieku nasza młodzież jest wszechstronnie nauczana, czego przykładem jest to, iż umie rozwiązać dany problem, poradzić sobie w wyjątkowych sytuacjach, zarówno w naukach humanistycznych jak i matematyczno – przyrodniczych. Zaś język angielski i niemiecki nie stanowił dla uczniów żadnej bariery w porozumiewaniu się z zaproszonymi gośćmi.

Na dowód, że wizyta w  Gimnazjum nr 2 im. dra Józefa Ostaszewskiego w Mławie była owocna niech posłuży fakt, iż zostaliśmy zaprezentowani w Turcji w jednej z gazet.

źródło: Gimnazjum nr 2

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Wiedzon
Wiedzon
4 lata temu

Głos z Przasnysza
Polano Ruso FOBIA https://youtu.be/iev_jCJCQOg

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x