Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mława. Spotkanie z wiceminister rolnictwa Ewą Lech


Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane na spotkanie z Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi dr Ewą Lech i  przedstawicielami Ministerstwa Środowiska.


Spotkanie odbędzie się dnia 19 grudnia 2016 roku o godzinie 11.00 w Starostwie Powiatowym w Mławie przy ulicy Reymonta 6.

Organizatorem tego spotkania jest Poseł na Sejm RP Anna Ewa Cicholska.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
18 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Z daleka
Z daleka
4 lata temu

Panie Krzysztofie, nie przejmuje się Pan tymi ciętymi komentarzami. Pomaga Pan ludziom- to fakt. Myślę, że ludzie, którym Pan pomaga, mogą to potwierdzić. Zresztą, jestem tą jedną z tych osób, które Panu zawdzieczają wiele. Nawet najlepsi przyjaciele nie udzielili mi pomocy. Pan jako obcy wyciągnął do mnie pomocną dłoń, i stanął w mojej obronie. I Pana pomoc przyniosła zamierzony efekt.

Koniec Bruździaka
Koniec Bruździaka
4 lata temu

Przestań Pan bruździć i stawać w obornie przedsiębiorców ( z tego zawsze kaska) zacznij pomagać ludziom a nie swojemu portfelowi

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
4 lata temu

Proponuję żeby Pan ponownie przeczytał swój tekst i się nad nim trochę zastanowił i nie dokonywał zbyt pochopnych osądów mogących ośmieszać i dyskredytować. Jest akurat odwrotnie niż Pan to opisuje.Jeżeli ma Pan jakieś na to dowody to proszę złożyć donos do odpowiednich służb tak jak w przeszłości już kilka razy zrobili to inni łącznie z poważnymi
urzędami. Strzał kulą w płot z tą insynuacją obrony przedsiębiorców i braku pomocy ludziom gdyż jest akurat odwrotnie. Gdybym miał z tego kaskę na pewno bym dużo więcej i skuteczniej zrobił wiele rzeczy a obecnie staram się pomagać innym w miarę posiadanych skromnych możliwości. To nie jest koniec Bruździaka i jemu podobnych lecz dopiero początek walki by wyjść z beznadziejnej obecnej sytuacji będącej niejednokrotnie skutkiem układów i ułomnością prawa.Wbrew porzekadłu,że muru głową nie przebijesz to jednak mur berliński padł.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
4 lata temu

Każdy ma prawo by walczyć o swoje konstytucyjne i obywatelskie prawa podobnie jak to czynią społeczności mające inne uzasadnione obawy przed budową wielkoprzemysłowych ferm gdyż to jest przemysł a nie rolnictwo chronione konstytucyjnie czego od dawna nie mogą dostrzec inni łącznie z ustawodawcą.Ludzie są w większości pozostawieni samym sobie bez pomocy,zastraszani zaś działacze ze stowarzyszeń są przesłuchiwani na okoliczność kierowania gróźb karalnych pod adresem inwestorów łącznie z pobieraniem odcisków palców i DNA czyli traktowani jak przestępcy.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
4 lata temu

A swoją drogą to majstersztyk by w jednym słowie bruździć zawrzeć aż około 100 synonimów świadczących jednoznacznie negatywnie o mojej osobie.No ale trudno . Ktoś mógłby powiedzieć,że każdy sądzi według siebie. Ja tak nie powiem choć trochę przykro,że jak widać lubi Pan komuś zaglądać do czyjegoś portfela.Ja przynajmniej nie mam absolutnie takiego zamiaru wobec Pana osoby, Pana Kolegów i innych osób, a wręcz cieszą mnie sukcesy biznesowe i finansowego osiągane własną pracą i zdolnościami. Piszę to bez żadnej zawiści i podtekstów.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
4 lata temu

W uzupełnieniu informacji i do wiadomości osób dających ciągle minusa przy moich wpisach pragnę polecić zaproszenie Pani Poseł na Sejm RP Anny Ewy Cicholskiej jakie ukazało się na stronie Starostwa Powiatowego w Mławie w sprawie ferm drobiu i trzody chlewnej informujące,że na spotkaniu omawiane będą sprawy bieżące dotyczące ferm drobiu i trzody chlewnej.Odnotować także należy,że jeden z portali mławskich umieszczając krótką notkę informacyjną o spotkaniu już podał nie wiadomo z jakich źródeł,że swoją obecność zapowiadają także przeciwnicy ekspansji kurzych ferm co zbyt pochopnie może sugerować konfrontacyjny charakter spotkania mającego być jak należy sądzić okazją do zaprezentowania wzajemnych stanowisk w tych sprawach do czego każdy ma prawo.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
4 lata temu

Do kompetencji Pana Wiceministra Środowiska Środowiska należy wydawanie postanowień i decyzji administracyjnych w prowadzonych postępowaniach oraz uczestnictwo w posiedzeniach Sejmu i Senatu oraz ich komisji.Mamy więc okazję do zaprezentowania swoich stanowisk i spraw i należy z tego bezwzględnie skorzystać by to zasygnalizować oczekując na podjęcie działań w tym zakresie i doceniając sam fakt zorganizowania spotkania. Oczywiście ktoś może określić to co piszę wypocinami ale chyba nie wypada gdyż są to informacje w większości pozyskane i sporządzane na podstawie tekstów z oficjalnych stron Ministerstwa Środowiska i trochę nie wypada ich tak określać.Moją intencją było tylko przybliżenie tematyki spotkania i nie widzę w tym nic zdrożnego.Pozdrawiam licząc na liczne i aktywne uczestnictwo wszystkich zainteresowanych.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
4 lata temu

Wracając do tematu samego spotkania to raczej należy pomyśleć nad przygotowaniem spraw i pytań do zaprezentowania mającym przybyć na spotkanie ważnym gościom. Według ostatnich informacji obecny ma być Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska, Główny
Konserwator Przyrody Pan Andrzej Szweda-Lewandowski tworzący w przeszłości sieć obszarów Natura 2000 i planów ochrony przyrody,w tym lasów. Obecnie nadzoruje pracę Departamentu Ochrony Przyrody i Departamentu Prawnego wykonując jednocześnie kompetencje samego Ministra Środowiska wobec Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska,któremu podlegają Regionalni Dyrektorzy Ochrony Środowiska oceniający przedkładane przez inwestorów raporty środowiskowe i wydający wiążące wójtów i SKO uzgodnienia projektów decyzji środowiskowych będących najważniejszym dokumentem do budowy ferm hodowlanych.

Znający Bruździaka
Znający Bruździaka
4 lata temu

przeciwko probom złego usytuowania kurników.
Jeszcze jedno, ważne!
Bruździak nie jest przeciwny polskim przedsiebiorcom. On popiera polski potencjał gospodarczy i rozwojowy. Tylko każda odpowiedzialna osoba, musi brać pod uwagę, że należy pewne rzeczy przedyskutować z mieszkańcami, skonsultować. uzyskać ich aprobatę.
Bruździak szuka własciwego kompromisu, by firmy się rozwijały, a mieszkańcy żyli czystym powietrzem.

Znający Bruździaka
Znający Bruździaka
4 lata temu

Kto ma Bruździaka dość Panie Ziomal ? Pan i urzędnicy, którzy nie potrafią poprawnie załatwić prostej rzeczy ( wysłanie korespodencji we właściwe miejsce).
Bruździak pokazuje, prostuje to, co w okresie przygotowawczym zostało niedopatrzone. Cieszę się, że ten Pan działa. Gdyby Pan „Ziomal” znał osobiście Bruździaka, nie z opowiadań, a osobiście, to gwarantuję Panu, że wszystkie kalumnie na jego temat, które wyczytuję na foraqch mijają się z prawdą, i ile mijały prawdę.
Bruździak to specjalista od trudnych spraw. Zauważy Pan że gdyby zastosowana jego wskazówki w pismach do Urzędów, to wiele inwestycji byłoby poprawnie wykonanych, bez opóżnień. Tylko, że urzędnikom nie śni się przyznać do błędu, do porażki. Lepiej opluwać Bruździak niż po ludzku przyznać mu rację.
Panie Krtzysztofie pozdrawiam Pana gorąco ze swoją rodziną, wiemy jak wiele dobrego Pan robi w tej walce

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
4 lata temu

Dziękując Znajomemu za wpis z pewnym dystansem podchodzę do określenia „specjalista od trudnych spraw” z uwagi na skojarzenia z terminem „specjalista”.Przykładem może być film akcji Specjalista, w którym mściciele doznanych krzywd jednocząc się w skuteczny sposób przeciwstawiają się swoim potężnym antagonistom. Nawiasem mówiąc jaki ze mnie może być specjalista mający sam trudne,zaległe sprawy i problemy powstałe także na skutek „przychylnej” pomocy i działalności innych osób.Ale to już inny temat z małą nutką nadziei podobną do tej jaką mają osoby domagające się respektowania swoich praw w obliczu zachodzących ciągłych zmian.

ziomal
ziomal
4 lata temu

No i proszę Pan Krzysztof Bruzdziak fachowiec i znawca tematów pełną gębą—z drug i blokowaniu siódemki, znalazł zajęcie w rolnictwie, Panie Krzysztofie, wiekszość mieszkańców miasta do których i ja się zaliczam ma już serdecznie dość Pańskich komentarzy na wszystkich forach—najwyższy czas aby w Pańskim wieku, znalazł Pan wreszcie uczciwą pracę i zajęcie, i przestał bujać w obłokach. Napiszę wprost Panie Prezesie—- DO ROBOTY !!!!!!!!—bo Pańskie wypociny mało kogo juz w Mławie interesują, chyba że tak samo NAWIEDZONYCH jak Pan.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
4 lata temu
Reply to  ziomal

Serdecznie witam! Jak tylko pojawiły się minusy pod moimi wpisami/teraz już ktoś je zresetował plusami/ to od razu pomyślałem o moich zagorzałych Fanach i Wielbicielach dbających o dobrą pozycję w kategorii wpisów popularne/teraz jest 1 pozycja dla artykułu MŁAWA.SPOTKANIE Z WICEMINISTER ROLNICTWA EWĄ LECH/, co ktoś ma prawo odebrać jako poparcie dla Pani MINISTER I PANI POSEŁ z Pana strony,a ja taki mały żuczek jak to mawia Pan Milewski nic tu nie znaczy.Tylko niech Pan pomyśli jakie Pan daje świadectwo o Mławie osobom poważnym z zewnątrz to czytającym jak i innym Ziomalom mającym odmienne zdanie nie tylko o mojej skromnej osobie.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
4 lata temu
Reply to  ziomal

Przyjmując te dość specyficzne z Pana Strony życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia zapewniam,że już sobie je wziąłem dawno do serca i w miarę posiadanych możliwości i zdrowia staram się wiele życzy robić wcale się z tym nie afiszując. Nie wiem tylko na jakiej podstawie sugeruje Pan,że te zajęcia i działalność nie jest uczciwa?Ciekawe kogo jeszcze jest Pan uprzejmy zaliczyć do tych NAWIEDZONYCH prosząc jednocześnie o kontakt z nimi. Czekam z niecierpliwością na ten kontakt z tymi być może bratnimi duszami gdyż razem można więcej zdziałać.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
4 lata temu
Reply to  ziomal

Ciekawi mnie również metodyka ustalenia tej większości mieszkańców naszego miasta mającej już dość moich komentarzy/czyżby nostalgia za cenzurą?/.Mam nadzieję,że jest to równie demokratyczny sposób jak obecnie prezentowane na ulicach poglądy i żądania. I na koniec, niech mi Pan wybaczy,że też coś napiszę wprost,że hasło,wezwanie wyjęte z radosnej pieśni — DO ROBOTY!!!!!!!!! już na wszystkich tak nie działa,inne czasy.A może Pan pamięta te czasy i ten tekst? Hej, junacy – hej chłopcy.dziewczęta. DO ROBOTY!!!! DO ROBOTY!!!! Jedno hasło jak rozkaz pamiętaj: DO ROBOTY!!!!!! DO ROBOTY!!!!!!!-bo czas nam pracą wznosić wolność i ład. Ale przepraszam za tak dalekie odejście od tematu.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
4 lata temu

Można oczekiwać,że Pani Ewa Lech – nadzorująca i kontrolująca m.in. działalność Inspekcji Weterynaryjnej,Polskiego Klubu Wyścigów Konnych,Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa oraz Krajowej Stacji Chemiczno – Rolniczej mającej w swoim zakresie z jednostkami podległymi opiniowanie planów nawożenia jak i wykonywanie na zlecenie planów nawożenia dla ferm – udzieli wyjaśnień i odpowiedzi na zgłaszane pytania i problemy. Należy również oczekiwać, że zasygnalizowane sprawy sformułowane np. w formie postulatów będą przekazane w/g swojej właściwości do kompetentnych organów i kontynuowane na spotkaniach roboczych , licząc na przychylność i pomoc ze strony Pani Ewy Lech absolwentki Wydziału Weterynaryjnego Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie jak i Pani Poseł Anny Ewy Cicholskiej i pozostałych parlamentarzystów z naszego okręgu wyborczego.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
4 lata temu

Mieszkańcy naszego i okolicznych powiatów będą więc mieli okazję do zgłoszenia swoich problemów,wątpliwości i uzyskania informacji od Pani Wiceminister Lech określającej zadania i nadzorującej ich realizację w zakresie działania Departamentu Bezpieczeństwa Żywności i Weterynarii oraz Departamentu Hodowli i Ochrony Roślin dotyczących m.in. weterynaryjnej ochrony zdrowia publicznego;ochrony zdrowia zwierząt i ochrony zwierząt oraz hodowli zwierząt gospodarskich;jakości i higieny pasz;roślin zmodyfikowanych genetycznie;prawa wspólnotowego w zakresie bezpieczeństwa żywności i spraw fitosanitarnych; środków ochrony roślin,nawozów i nawożenia;koordynacji spraw związanych z zarządzaniem azotanami w środowisku rolniczym i rolnictwa ekologicznego.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
4 lata temu

Ciekawa i oczekiwana inicjatywa Pani Poseł zwłaszcza w kontekście ostatnich protestów przeciwko budowie ferm wielkoprzemysłowych,ich nadmiernej koncentracji,wpływu na stan środowiska jak i trwającymi postępowaniami administracyjnymi przy dużym społecznym i nie tylko zaangażowaniem.Te problemy pomimo braku określenia tematyki spotkania będą determinowały przebieg dyskusji.Miło będzie gościć na naszym terenie Panią Podsekretarz Stanu Ewę Lech znająca z autopsji naszą problematykę o czym może świadczyć prowadzona w okresie wcześniejszym jej działalność i praca w Zakładzie Lecznicy Zwierząt w Raciążu, prywatna praktyka weterynaryjna w Glinojecku,Jako Powiatowy Lekarz Weterynarii w Ciechanowie i Główny Lekarz Weterynarii w okresie występowania najgroźniejszego szczepu ptasiej grypy H5N1 na wyznaczonych okolicznych obszarach zapowietrzonych i zagrożonych.

18
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x