Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Łyczek z pięcioma medalami. Piąta w rankingu krajowymKapitalny występ na zawodach Grand Prix Warmii i Mazur zanotowała pływaczka z Mławy Andżelika Łyczek. Na basenie w Olsztynie sięgnęła po pięć medali, zostając przy okazji najlepszą zawodniczką imprezy w roczniku 2000.

Każdy z występów podopiecznej Michała Chlastosza przyniósł określony sukces. Na 50 metrów stylem dowolnym cieszyła się ze srebra (28.17). Brąz wywalczyła na 50 metrów stylem motylkowym (30.83) i 100 metrów stylem zmiennym. Jednak to nie wszystko na co stać było reprezentantkę Płetwala. W kolejnych dwóch startach w swoim koronnym stylu grzbietowym okazała się już  najlepsza. Triumfował zarówno na 50 i 100 metrów, na drugi z wymienionych dystansów poprawiła rekord życiowy. Wynik 1.04.75 pozwolił jej awansować na piąte miejsce w krajowym rankingu pływaczek w swoim roczniku. Zanotował awans z dziesiątego miejsca.

W stolicy Warmii i Mazur rywalizowało w sumie 17 zawodników naszego klubu. Andżelika okazała się jedyną medalistką. Blisko podium uplasowali się Anna Powązka i Bartosz Szczepański. W swoich występach na 50 metrów stylem grzbietowym i 200 metrów stylem dowolnym zajęli czwarte miejsca. Ponadto „życiówki” pobili Maria Gumowska, Jakub Czupryn, Witold Grzybowski, Adrian Kaliszewski, Tomasz Murawski, Dominik Osik, Mateusz Pawłowski, Jan Śledziński, Jan Sowiński oraz Sylwia Rząp.

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x