Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kombatancki opłatek w Szydłowie


Od wielu lat w tym szczególnym okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia, koło Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Szydłowie kierowane przez panią Barbarę Jatczak pielęgnuje tradycję spotkań opłatkowych. Takie spotkanie odbyło się również 12 grudnia tego roku, w sali konferencyjnej urzędu gminy.


Kombatanci nie ograniczają się do spotkań jedynie w swoim gronie. Zawsze zapraszają honorowych gości. Wśród nich obecni byli między innymi: władze gminy na czele z wójtem Wiesławem Boczkowskim, miejscowy proboszcz –  ks. Cezary Maruszewski, przedstawiciele policji, obecni i emerytowani dyrektorzy szkół z terenu gminy. Szczególnym gościem tego spotkania był płk. Wacław Szewczyk prezes Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych okręgu ciechanowskiego.

W świąteczną atmosferę zebranych kombatantów i gości wprowadził program słowno – muzyczny  przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Wojciecha Piechowskiego w Nosarzewie Borowym. Przy tej okazji właśnie ta szkoła została uhonorowana medalem za zasługi i opiekę nad grobami wojennymi. Medal wręczyli pani dyrektor Marzenie Kołeckiej płk Wacław Szewczyk i Barbara Jatczak.

Potem przyszedł czas na życzenia i uściski, łamanie się opłatkiem. Bardzo wzruszającym momentem była chwila gdy młodzież wręczyła kombatantom kartki z życzeniami świątecznymi i świąteczne serduszka. Wspólny śpiew kolęd poprowadził ks. Cezary Maruszewski akompaniując na keyboardzie. Był też czas na wspomnienia, wiersze i przygotowany na świątecznym stole posiłek.

JK

« 1 z 3 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Marian
Marian
4 lata temu

Zawsze jak czytam relacje ze spotkań z kombatantami to zadaję sobie pytanie – w jakiej wojnie, w jakich walkach uczestniczyli ci starsi, sympatyczni ludzie ? Kombatant to towarzysz broni, uczestnik walk. Od zakończenia wojny upłynęło już jednak 71 lat. Może to „Żołnierze Wyklęci” ? Na sali jednak przeważają kobiety, które nie wyglądają na Panie po 90-tce. Kombatantami w myśl ustawy nie mogą być „utrwalacze władzy ludowej”. Ktoś może zna odpowiedź na postawione pytanie ?

Joanna
Joanna
4 lata temu
Reply to  Marian

Stałam w kolejce do rejestracji w przychodni, a potem do lekarza, do rejestracji podszedł elegancki pan bez jakiejkolwiek kolejki, tak z marszu i natychmiast został zarejestrowany (2 numerki), potem przyszedł do lekarza wraz z żoną i sytuacja się powtórzyła, bo się okazało, że oboje to kombatanci, a z wyglądu zadbani ludzie koło 70-tki, ale za to bardzo aroganccy, czytaj chamscy. Zastanawialiśmy się z innymi oczekującymi w kolejce w jakiej wojnie oni brali udział, jedna z pań (znająca tych państwa osobiście) w kolejce tylko machnęła ręką i stwierdziła, że lepiej się nie odzywać

Z R ..
Z R ..
4 lata temu
Reply to  Marian

Znam jednego kombatanta z Mławy był w KBW ale tak go poleciało ze twierzi ze był w AK. Nawet rodzina z nim nie wytrzymuje tak bredzi

JFK
JFK
4 lata temu

Polecam PULS CIECHANOWA 14 10 2015 bardzo ciekawa lektura
CZĘŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM 1944-1956

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x