Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Sławomir Kowalewski kandydat na burmistrza Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

W Przemyślu Inga Piwowarska w czołówce najlepszych akordeonistów


Inga Piwowarska, mławska akordeonistka, a obecnie studentka Akademii Muzycznej w Łodzi świetnie zaprezentowała się na 24. Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Wśród solistów w swojej kategorii zajęła trzecie miejsce, zaś w konkursie zespołów kameralnych, duet Accofluo  Akademii Muzycznej z Łodzi, w którym występuje Inga zdobył miejsce drugie. W historii występów Ingi w Przemyślu jako uczennicy PSM I i II st. w Mławie i studentki AM w Łodzi jest to najbardziej udany festiwal.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Akordeonowej w Przemyślu, uważany jest za najważniejszą i najbardziej prestiżową imprezę związana z akordeonem w Polsce  i jedną z czołowych w Europie. Tegoroczny rozpoczął się w środę, 7 grudnia i zakończył finałowym koncertem laureatów w sobotę 10 grudnia. Soliści rywalizowali w pięciu, a zespoły kameralne w trzech  kategoriach wiekowych.

W ostatnim czasie mławska akordeonistka była również uczestnikiem IX Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w Popradzie na Słowacji. Jej występ na tym festiwalu  zasłużył na  wyróżnienie, zajęła bowiem czwarte miejsce w kategorii studentów.

W okresie przedświątecznym w dniach 12-16 grudnia Inga weźmie jeszcze udział w Międzynarodowej Sesji Naukowo-Artystycznej poświęconej muzyce akordeonowej na przełomie XX i XXI wieku.

JK

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
Jarząbek

Gratulacje dla Ingi i gratulacje dla pedagogów Mławskiej Szkoły Muzycznej za wysoki poziom tej szkoły