Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W Przemyślu Inga Piwowarska w czołówce najlepszych akordeonistów


Inga Piwowarska, mławska akordeonistka, a obecnie studentka Akademii Muzycznej w Łodzi świetnie zaprezentowała się na 24. Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu.


Wśród solistów w swojej kategorii zajęła trzecie miejsce, zaś w konkursie zespołów kameralnych, duet Accofluo  Akademii Muzycznej z Łodzi, w którym występuje Inga zdobył miejsce drugie. W historii występów Ingi w Przemyślu jako uczennicy PSM I i II st. w Mławie i studentki AM w Łodzi jest to najbardziej udany festiwal.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Akordeonowej w Przemyślu, uważany jest za najważniejszą i najbardziej prestiżową imprezę związana z akordeonem w Polsce  i jedną z czołowych w Europie. Tegoroczny rozpoczął się w środę, 7 grudnia i zakończył finałowym koncertem laureatów w sobotę 10 grudnia. Soliści rywalizowali w pięciu, a zespoły kameralne w trzech  kategoriach wiekowych.

W ostatnim czasie mławska akordeonistka była również uczestnikiem IX Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w Popradzie na Słowacji. Jej występ na tym festiwalu  zasłużył na  wyróżnienie, zajęła bowiem czwarte miejsce w kategorii studentów.

W okresie przedświątecznym w dniach 12-16 grudnia Inga weźmie jeszcze udział w Międzynarodowej Sesji Naukowo-Artystycznej poświęconej muzyce akordeonowej na przełomie XX i XXI wieku.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu

Gratulacje dla Ingi i gratulacje dla pedagogów Mławskiej Szkoły Muzycznej za wysoki poziom tej szkoły

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x