Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Szlachetna Paczka. W domach uśmiech i radość


39 rodzin w Mławie i okolicy będzie miało radośniejsze święta dzięki Szlachetnej Paczce. Dziś zakończy się wręczanie świątecznych paczek ufundowanych przez darczyńców dla rodzin potrzebujących wsparcia.  


W tym roku baza i magazyn Szlachetnej Paczki mieścił się w sali gimnastycznej Szkół Katolickich Mławie. Tam właśnie trafiają przygotowane przez osoby prywatne, firmy czy instytucje paczki. Z tej bazy rozwożone są następnie do powiadomionych wcześniej rodzin przez darczyńców i wolontariuszy, w niektórych przypadkach dostarczają je tylko wolontariusze. Sobota dla wolontariuszy Szlachetnej Paczki była dniem bardzo intensywnej pracy, rozwieziono bowiem aż 30 paczek.

– W tym roku około 20 rodzin otrzymało paczki od warszawskich firm i instytucji, pozostałym rodzinom paczki ufundowali darczyńcy z naszego powiatu. Warto podkreślić, że wszyscy bardzo starali się, aby spełnić marzenia tych rodzin, wielokrotnie dopytywali, prosili  jeszcze o dodatkowe informacje o potrzebach rodzin. Ciekawym przypadkiem w tym roku jest ufundowanie paczki przez Afrykankę mieszkającą w Polsce, która co prawda nie mogła przyjechać osobiście, ale zadzwoniła z życzeniami. W jej imieniu paczkę przekazał narzeczony pochodzący z Mławy. Mamy w tym roku również wielu nowych darczyńców z naszego terenu. Paczki ufundowali między innymi mławski szpital, Zespół Szkół w Radzanowie, czy członkowie partii Prawo i Sprawiedliwość wraz z poseł Anną Cicholską – opowiada  Anna Jaroszewska lider rejonu Mława Projektu Szlachetna Paczka.

Zadowolenie z udziału w akcji wyrażali też darczyńcy po raz pierwszy biorący w niej udział.

– Do akcji przystąpiliśmy po raz pierwszy. To inicjatywa samorządów uczniowskich wszystkich trzech szkół. Młodzież przygotowała ulotki, plakaty propagowały akcję, włączając też miejscowe sklepy, rodziców, pracowników szkół. Cieszy nas popularność tej akcji i a hojność przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania.Z bazy rodzin wybraliśmy rodzinę z chorym, niepełnosprawnym dzieckiem. Myślę że zaspokoiliśmy wszystkie potrzeby zgłoszone przez tę rodzinę, a przekazaliśmy wiele więcej niż ta rodzina prosiła – mówił Witold Okumski dyrektor Zespołu Szkół w Radzanowie.

Tegoroczną edycja Szlachetnej Paczki już można zaliczyć do bardzo udanej. Udało się sprawić radość dziesięciu rodzinom więcej niż w roku ubiegłym.

– Pomaganie jest dobre. Ważne że mamy wrażliwe społeczeństwo, a pomagać naprawdę warto, bo sami też nigdy nie wiemy, czy jakiejś pomocy potrzebować nie będziemy. Do tej akcji nie można podchodzić bez wzruszenia. Sama uczestniczę w niej po raz szósty, ale do tych sytuacji nie da rady się przyzwyczaić. Dziękuję wolontariuszom i darczyńcom za zaangażowanie się w akcję. Już myślimy o przyszłym roku i mam nadzieję, że zarówno jedni jak i drudzy znajdą się w roku następnym. A tegoroczną akcję kończymy spotkaniem opłatkowym – podsumowuje Anna Jaroszewska.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
10 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mlawianin
mlawianin
5 lata temu

ci w tych czerwonych koszulkach to naprawde pracowali i im sie naleza duze brawa i podziekowania wielki szcun. Ale pan K. K. Ł. P. i reszta to tylko umieli włozyć garnitur i sie prezyc przed fotografem tak jak to w zwyczaju ma PIS

Z R ..
Z R ..
5 lata temu
Reply to  mlawianin

Umieli też wyłożyć własne pieniądze poswiecic wlasny czas na zakupy przewieźć znalezc chetnych no i przedewszystkim im sie chciało a maluczkim zal d… Ściska ze imsie nie chcialo i coteczki nie maja poplacz sie. ..

Z R ..
Z R ..
5 lata temu
Reply to  Z R ..

Foteczki przepraszam

mel
mel
5 lata temu
Reply to  mlawianin

jak nie wiesz to nie pi……

JFK
JFK
5 lata temu
Reply to  mlawianin

Wam w urzedzie pis zawsze wadził Wasz burniszcz otwierajacy gale za moje pieniadze jest ok ale pisiory rozdajacy własne a fuj mierzi to Was.oswieconych radno-urzednikow bywałych w swiecie za pieniadze urzedu patrz nasze. Jakos nikt ze starostwa czy uum sie na wydanie własnej kasy nie zdecydował
a ze ktos ma z tego gestu zdjecie o bardzo miłe nie ma sie czego wstydzić

JFK
JFK
5 lata temu

Zainteresowany. Ale kto konkretnie ja nie widzae nic zdroznego w tym ze darczynca sie ujawnia w dzisiejszych czasach to raczej powszechne i nie wykracza po za normy przyjete za etyczne dlaczego pomoc czy wsparcie ma byc anonimowe? Czy to anonimowe dla obdarowanego bedzie lepsze?
Zwaz też że organizatorzy przygotowali specjalną aranżację zdjęć wiec należy to traktowac jako skromna forme podziekowania i tyle

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  JFK

Masz rację JFK. Wiadomo darczyńcy jakimi są firmy odpisują sobie wszelkie darowizny od podatku, ale mimo wszystko uważam, że to bardzo miły gest, który zasługuje na pochwałę. Co innego szkoła, której nauczyciele i uczniowie zaangażowali się w akcję, tu naprawdę wielkie wyrazy uznania.
Dla samych wolontariuszy, którzy przygotowywali paczki i je rozwozili także wielki szacun.
Jest dobrze, że jest tak dużo ludzi o dobrym sercu, którzy potrafią zadbać o uśmiech i radość w rodzinach potrzebujących.

Rodzic
Rodzic
5 lata temu
Reply to  Jarząbek

Nauczyciele i uczniowie zaangażowali się w akcję?! Pierwsze słyszę. Ani wcześniej, ani w sobotę.

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  Rodzic

Zespoł Szkół w Radzanowie, przeczytaj Rodzicu artykuł, dyrektor chyba nie kłamie?

Zainteresowany
Zainteresowany
5 lata temu

A gdzie pozostali darczyńcy? Nie chcieli wypromować się przy okazji Szlachetnej Paczki? Może ich intencją była pomoc a nie promocja własnej osoby.

10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x