Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Można już zgłaszać kandydatów do Mławskiej Rady Seniorów


81abc162b0f831e051a2d33af4fc0eb8Serdecznie zapraszamy chętne aktywne osoby do zgłaszania swoich kandydatur na członków Mławskiej Rady Seniorów. Czekamy na Państwa zgłoszenia do końca grudnia 2016 roku.


Rada zrzeszać będzie przedstawicieli osób starszych oraz przedstawicieli podmiotów działających na rzecz osób starszych, w szczególności przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz podmioty prowadzące uniwersytety trzeciego wieku, osób fizycznych działających na rzecz poprawy jakości życia osób starszych i instytucji publicznych, które zajmują się problemami osób starszych. Rada będzie miała charakter konsultacyjny, doradczy i inicjatywny w sprawach ważnych dla osób starszych. Będzie liczyła do 15 osób.

Kto może zostać członkiem Rady?

1) przedstawiciele podmiotów działających na rzecz osób starszych wyznaczonych przez te podmioty oraz

2) przedstawiciele osób starszych posiadający poparcie co najmniej 8 osób.

Jak zgłosić kandydatów do Rady?

Zgłoszenia kandydata dokonuje się przez formularze zgłoszeniowe na kandydata do Rady. Przygotowane zostały dwa rodzaje zgłoszeń, do pobrania poniżej.

Kto może dokonać zgłoszenia kandydata?

Zgłoszenia mogą dokonać przedstawiciele podmiotu działającego na rzecz osób starszych (np. stowarzyszenie, organizacja kombatancka, Uniwersytet III Wieku), za pomocą formularza – Załącznik nr 1.

Przedstawiciele osób starszych, mogą również zgłosić się sami za pomocą formularza – Załącznik nr 2. W tym wypadku muszą posiadać potwierdzenie minimum 8 osób popierających kandydaturę. Poparcia może udzielić każda osoba dorosła mieszkająca na terenie naszego miasta, ale nie więcej niż jednemu kandydatowi do Rady.

Do zgłoszenia kandydata należy dołączyć również oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na kandydowanie oraz na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb niezbędnych dla realizacji i dokumentacji powołania i funkcjonowania Rady (zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych zgodnie z wzorem – załącznik Nr 3.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy, wraz oświadczeniami, należy złożyć w kancelarii Urzędu Miasta Mława, Stary Rynek 19, w terminie do dnia 30 grudnia 2016 r. (piątek).

Zgodnie ze Statutem Mławskiej Rady Seniorów, spośród zgłoszonych kandydatów wybrani zostaną członkowie Rady w głosowaniu bezpośrednim, tajnym, na spotkaniu otwartym zwołanym przez Burmistrza Miasta Mława, w terminie nie dłuższym niż 30 dni od daty zakończenia przyjmowania zgłoszeń.

W wyniku przeprowadzonych wyborów, członkowie Rady Miasta Mława powołani zostaną w drodze zarządzenia.

Zachęcamy aktywne osoby do zgłoszenia swojej kandydatury na członka Mławskiej Rady Seniorów. Czekamy na tych, którzy są czynni i chcą dzielić się swoim doświadczeniem i pomysłami.

Osoba do kontaktu: Agnieszka Puzio Dębska, Urząd Miasta Mława, pok. 36, tel. 236546433 wew. 701, tel. kom. 604417109, e-mail: [email protected]

Statut rady seniorów i druki zgłoszenia znajdziecie państwo pod tym linkiem.

źródło:UMM

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
ZR
ZR
4 lata temu

Dla mnie sprawa jest jasna bo to nie nowy pomysł burniszcza chodzi o pozyskanie grup zorganizowanych a później Pan burniszcz i urzedniko-radni sie przykreca przykreca i głosujcie ludeczkowie. To sie socjotechniką zwie bo jak później żyć nie bedac radnym ?

karolek
karolek
4 lata temu

To się będzie dziać w Mławie gdy seniorzy przejmą dowodzenie!

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x