Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Jest refundacja kosztów remontu MDK


dsc026224 października br. burmistrz Sławomir Kowalewski podpisał umowę na dofinansowanie zrealizowanego już projektu związanego z przebudową, nadbudową i rozbudową MDK w Mławie. Blisko 3 miliony zł wpłynęły na rachunek bankowy miasta.


W październiku 2015 r. Miasto Mława złożyło wniosek o umieszczenie na liście rezerwowej Indykatywnego Wykazu Indywidualnych Projektów Kluczowych RPO WM 2007-2013 projektu o nazwie: „Przebudowa, nadbudowa i rozbudowa MDK przy ul. Stary Rynek w Mławie – etap I”.  Był on realizowany od 1 stycznia 2013 r. do 30 kwietnia 2015 r. Całkowita wartość projektu wyniosła  3 383 886,68 zł. Miasto złożyło wniosek w ramach Priorytetu VI. „Wykorzystanie walorów naturalnych i kulturowych dla rozwoju turystyki i  rekreacji”, z działania 6.1. Kultura.

Po kilku etapach oceny wniosek został zakwalifikowany do dofinansowania, uzyskując najwyższą liczbę punktów ze wszystkich projektów złożonych w ramach naboru.

Głównym przedmiotem projektu „Przebudowa, nadbudowa i rozbudowa MDK przy ul. Stary Rynek w Mławie – etap I” było zmodernizowanie budynku Miejskiego Domu Kultury w Mławie i dostosowanie go do obowiązujących przepisów. Dzięki temu powstał obiekt bez barier architektonicznych, w którym w zorganizowany i interesujący sposób mogą spędzać wolny czas mieszkańcy miasta i osoby je odwiedzające.

 Umowę o dofinansowanie projektu Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski podpisał 4 października 2016 r. Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych reprezentował Mariusz Frankowski, p.o. dyrektora tej jednostki.

Miastu przyznano dofinansowanie w wysokości 2 876 303,68 zł, czyli 85 % wartości przedsięwzięcia.

Z uwagi na fakt, że przedmiot projektu był zrealizowany już w momencie składania wniosku o dofinansowanie, wydatki, jakie zostały poniesione na jego realizację zostały zrefundowane ze środków UE.

Z uzyskanej kwoty dofinansowania, 553 700 zł zostało wprowadzonych na ostatniej sesji Rady Miasta Mława do budżetu 2016 roku.

350 000 zł pokryje wydatki związane z zakupem wyposażenia sali fitness na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. 55 000 zł pokryje wydatki Miejskiego Domu Kultury w Mławie związane z zakupem przestrzennych form świetlnych, które pojawią się w przestrzeni miejskiej w okresie świątecznym. 60 000 zł przeznaczone zostało na przegląd prawny i finansowy spółki WOD-KAN. Taka sama kwota została przekazana na prace związane z adaptacją lokalu przy ul. 18 Stycznia na potrzeby biurowe. Pozostała kwota – 28 700 zł pokryje odpis na zakładowy fundusz socjalny jednostek oświatowych.

Reszta środków znajduje się na rachunku Miasta Mława i w przyszłym roku wejdzie do budżetu jako wolne środki z lat ubiegłych.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
10 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Observer
Observer
4 lata temu

Dnia 17.11.2015 roku Miasto Mława zaprasza do złożenia oferty na:
Opracowanie studium wykonalności dla projektu pn.: „Przebudowa, nadbudowa
i rozbudowa MDK przy ul. Stary Rynek w Mławie – etap I”. a termin złożenia ofert wg tego pisma upływa 19.11.2015r.
Ciekawe ile było ofert? – jedna?
Termin wykonania opracowania to z kolei 07 grudnia 2015r.
Błyskawiczne składanie ofert, błyskawiczne ich rozpatrywanie oraz równie błyskawiczne wykonanie.
Zadziwiające

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  Observer

W tak błyskawicznym tempie to tylko dobrze zorientowani zdążą się zgłosić i wykonać projekt.
Czy w UM wszystkie ogłoszenia przetargów i przetargi się tak odbywają????
Ktoś coś wie na ten temat?

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu

Zorientowany, co Ty na to?????????????
Piszesz, że w UM pracownicy już pracują „nad aplikowaniem, aby pozyskać środki na II etap/kino”.
Urzędnicy – ha, ha, ha, dobre sobie.
Oj. coś zamilkłeś „zorientowany”, ale jak widać mało zorientowany.

Ktoś...
Ktoś...
4 lata temu

Wszystko w sumie jest ok, tylko czemu miasto nabrało na ten temat wody w usta?
Ważne i w sumie najważniejsze, że wniosek był dobrze przygotowany i został zaakceptowany, ale jeśli miasto wysyła referencje spółce komandytowej za wykonanie wniosku to chyba powinno się tym również pochwalić w mediach. 🙂

Ktoś...
Ktoś...
4 lata temu

Czy wniosek o tę refundację poniesionych kosztów na remont MDK sporządzała dla UM:
Centrum Funduszy UE Sp. z o. o. Sp. komandytowa w Toruniu, ul. Batorego 46/52, lok. 14
? – koszt 3 tys. zł z hakiem
czy Pani dyrektor MDK czy jeszcze ktoś inny?
Czy w ten sam sposób pani dyrektor zdobywała fundusze zewnętrzne podczas swojej kariery zawodowej?

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu

Jakie wolne środki? srodki przeznaczone na konsumpcję?
TO POWINNY BYĆ CHYBA ŚRODKI NA SFINANSOWANIE II ETAPU REMONTU MDK.
Czy szanowny burmistrz stara się o środki zewnętrzne na sfinansowanie II etapu remontu MDK, dla którego przecież JUŻ ZOSTAŁ OPRACOWANY PROJEKT?

zorientowany
zorientowany
4 lata temu
Reply to  Jarząbek

W urzędzie już pracują urzędnicy nad aplikowaniem, aby pozyskać środki na II etap/kino. Już wkrótce wybudują kino z kasy unijnej

Z R ..
Z R ..
4 lata temu
Reply to  zorientowany

I co mam bic brawa a co robili do yej pory. A przepraszam klepali sie po plecach na gali. Panstwo znajomi -urzednicy sa wynajęcie przez nas mieszkańców zeby to robili wiec pytam dlaczego dopiero teraz czy to post Jarzabka ich zmobilizowal co robili do tej pory niekompetencja czy zwykle lenistwo Ci panstwo nie robia nam łaski pracuja za nasze pieniadze a ja mam pretensje ze robia to opieszale wiec do roboty nie propagande sukcesu rozsiewac

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  zorientowany

Znów firma konsultingowa opracowuje wniosek, bo zatrudnieni urzędnicy nie potrafię? to po co tacy ludzie biorą wynagrodzenie, jeśli do wszystkiego zatrudnia się konsultantów, ekspertów itp? – może wystarczył by sam burmistrz i kilka osób do zawarstwiania spraw mieszkańców i obsługi petentów
Zatrudnienie można by zmniejszyć do 30 – 50 osób, a resztę przecież i tak opracowują firmy zewnętrzne

Z R ..
Z R ..
4 lata temu
Reply to  zorientowany

I. Przestacie urzedniko-radni bic piane 136 miejsce na 280 miast czyli pozim miasteczek z 3 ligi to raczej powod do zarzenowania nie dumy no i oczywiscie calosc przypada na obecna ekipe w zasadzie to pozyskaliscie to co rozdawano daleko wam do miasteczek typu strzegowo

10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x