Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nasze wiersze skierowane są do pasjonatów


sliderMława nas pozna – wiersze wybrane – to pierwszy tomik poezji wydany dosłownie kilkanaście dni temu przez poetów skupionych w grupie „Mława nas pozna”. Książka została wydana własnym sumptem, opatrzona jest wstępem napisanym przez Helenę Grącką, założycielkę grupy i inicjatorkę wydania wierszy w formie książkowej.


Autorami wierszy są: Helena Grącka, Cezary Sala, Barbara Strzałkowska, Magdalena Szymaniak, Ewa Przybysz i Danuta Han. Wraz z książką czytelnicy dostaną do ręki ponad dwieście wierszy, o Mławie, miłości, przyjaźni, tęsknocie, pięknie, o ludziach i Bogu. Wierszy pisanych sercem, a dotychczas tylko skąpo publikowanych na portalach społecznościowych. Wierszy dotąd spoczywających w szufladach ich autorów.

„Nasze wiersze skierowane są do pasjonatów, ludzi lubiących czytać wiersze w naszym odważnym wykonaniu. Grupa nasza powstała z myślą o artystach naszego regionu, którzy pragną zaprezentować swoje skromne dzieła. Pisaniem chcemy zbliżyć się do czytelnika, by dzięki naszemu przekazowi w formie wierszy zmienić nastawienie do życia, często negatywne, by stać się lepszym”  – pisze we wstępie do wydanych wierszy Helena Grącka.

Założycielką i pomysłodawczynią grupy jest, działaczka społeczna i miłośniczka Mławy –  Helena Grącka. Jej przygoda z poezją zaczęła się w wieku 12 lat i trwa do dziś. Napisała 543 wiersze, a chcąc się nimi dzielić, opanowała obsługę sprezentowanego jej laptopa i zaczęła publikować na Facebooku. Obecnie administruje grupą nazwaną „Mława nas pozna”. Należą do niej nie tylko poeci. Są osoby, które malują, fotografują, haftują lub zajmują się florystyką. Grupa nie jest jedynie wirtualna, regularnie spotyka się na gruncie prywatnym. W dziewięć miesięcy od jej założenia rodzi się pierwsza wydana przez tę grupę książka.

Barbara Strzałkowska pisze od 18-tego roku życia. Jej napisane sercem wiersze są na ogół smutne. Do pisania zwykle inspirują ją bardzo silne emocje, jak choroba czy śmierć.

Ewa Przybysz – malarka, swoje prace wystawiała dwukrotnie w Galerii 13. Pisze wiersze  dopiero od niespełna roku, ale może pochwalić się już ponad 170 utworami.

Bożena Sala to lektorka grupy, sama – przynajmniej na razie – wierszy nie pisze. Wraz z mężem Cezarym zajmują się fotografią i filmowaniem. Większą skłonność do poezji wykazał Cezary Sala, którego jeden wiersz znalazł się w publikacji.

Danuta Han – pisze o miłości, nie tylko o tej między dwojgiem ludzi, ale też o tej do człowieka.  Ponadprzeciętne zdolności polonistyczne przejawiała już w szkole średniej. Do dziś zachowuje wdzięczność dla prof. Edwarda Piotrkowskiego z mławskiego ekonomika, któremu zawdzięcza zaszczepienie miłości do języka polskiego. Wiersze pisała już dawniej, ale dopiero w wydanej książce zobaczyła je na nowo w innym świetle, dopiero wtedy zaczęły się jej podobać.

W książce znalazły się też wiersze napisane przez Magdalenę Szymaniak, mieszkającą obecnie w Anglii.

Zainteresowanych przeczytaniem tego zbioru wierszy informujemy, że wkrótce odbędzie się jej promocja i spotkanie autorskie, o którym poinformujemy. Tym, którzy nie chcą na to zaczekać,  pozostaje napisać na Facebooku do grupy „Mława nas pozna”.

JK

Zapisz

Zapisz

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Analizator mławski
Analizator mławski
4 lata temu

Ja widzę w tej grupie tylko jedną osobę która ma pojęcie o poezji, pozostałe Panie to mi się wydaje tak tylko na przyczepkę i trudno je posądzić o jakiekolwiek klecenie wierszy.

Helena
Helena
4 lata temu

Serdecznie Zapraszam Analizatora Mławy do posłuchania wierszy, a może zmieni zdanie 🙂
//www.youtube.com/watch? v=FnGJoYdm8FI&feature=share&list=PLDCWOGR_aoCqq7hCUBeJ2zWf0EfWsHBDr
Każdy ma jakiś TALENT 🙂

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x