Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Złodzieje, oszuści i kieszonkowcy nie świętują


policja_auto-1024x679Policja ostrzega –  okres przedświąteczny to  idealny czas dla złodziei, oszustów i kieszonkowców. Pochłonięci przedświątecznymi przygotowaniami i zakupami , zapominamy niestety o swoim bezpieczeństwie i zachowaniu szczególnej ostrożności. Wyjątkowość zbliżających się świąt wykorzystują bowiem niestety złodzieje, oszuści i kieszonkowcy.


Uwaga kieszonkowcy

Okres przedświąteczny to dobry czas dla złodziei i kieszonkowców. Przepełnione klientami sklepy,  rozkojarzenie i pośpiech, to idealna okazja dla kieszonkowca – warto zatem zachować ostrożność by nie robić kieszonkowcowi prezentu pod choinkę. Wybierając się do sklepu zabierzmy ze sobą kogoś kto nie ulegnie szałowi zakupów i zwróci uwagę, na to co dzieje się dookoła a  przy okazji pomoże nam z ciężkimi torbami. Pilnujmy portfeli, kluczyków od samochodu i telefonów komórkowych. Nigdy, nawet na moment nie spuszczajmy z oczu portfela. Torby z zakupami schowajmy do bagażnika, tak by nie były widoczne dla przechodzącej obok auta osoby. Nie zostawiajmy w samochodzie radioodtwarzaczy i innych wartościowych przedmiotów, mogących skusić złodzieja.

Kwesty na rzecz potrzebujących               

Święta to czas kiedy chętniej otwieramy się na pomoc potrzebującym, wybierajmy jednak  sprawdzone kwesty, tak by nasz datek nie zasilił konta oszusta. Pamiętajmy również o tym, by nie wpuszczać do domu nikogo obcego.

Internetowi oszuści

Omijając świąteczne kolejki, coraz chętniej decydujemy się na zakupy przez Internet. Pamiętajmy jednak, że to również dogodne pole działania złodziei i oszustów. Zanim coś zamówimy, warto sprawdzić sprzedawcę i kierować się ograniczonym zaufaniem. Należy zachować również całą korespondencję ze sprzedającym. Kupując przez Internet, korzystajmy ze sprawdzonych stron, sprawdzajmy również opinię o sprzedawcy i jego rzetelność. Nie dajmy się zwieść super ofertom. Jeśli interesujący nas przedmiot jest super tani, może to świadczyć, że pochodzi z przestępstwa lub sprzedawca to zwykły oszust. Za zamówioną przesyłkę bezpieczniej jest płacić przy odbiorze. Jeśli jednak nie otrzymamy  zamówionego produktu, za który zapłaciliśmy, należy powiadomić policję.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x