Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Kariera Provident
Logo
meblolux

Miejskie Mikołajki 2016


slider2Nie słabnie wiara w świętego Mikołaja w Mławie. Podobnie jak w ubiegłym roku sala kina pękała w szwach od chętnych do spotkania ze świętym Mikołajem.

Słoneczne ogrody Mława

Tradycyjnym już elementem, od którego zawsze rozpoczynają się Mikołajki było zapalenie choinki przed miejskim ratuszem. Również podobnie jak w ubiegłych latach odbyło się to z udziałem dyrektora ds. korporacyjnych LG Daniela Kortlana, który złożył przy tej okazji wszystkim zebranym świąteczne życzenia. Razem z zapaleniem choinki, zapalona została świąteczna iluminacja rozwieszana na słupach oświetlenia ulicznego w centrum miasta i miejskim parku.

Druga część święta adresowana była przede wszystkim do najmłodszych uczestników i odbywała się w sali kina. W tym roku ta część była nieco skromniejsza, nie było bowiem jak w roku ubiegłym przedstawienia. Za to taneczny show poprowadził święty Mikołaj wraz z towarzyszącymi Śnieżynkami. Na scenie i przed nią najmłodsi mławianie radośnie tańczyli tak parami jak i pojedynczo. Nie zabrakło też śpiewu kolęd zarówno tego wspólnego, chóralnego jak i w wykonaniu ochotników wybranych przez św. Mikołaja.

Wiceburmistrz Janina Budzichowska wręczyła dyplomy i nagrody laureatom konkursu „Świąteczna kartka od burmistrza”. W tym roku komisja konkursowa wszystkie prace uznała za bardzo dobre i równorzędne, w związku z tym wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali takie same nagrody. Listę nagrodzonych znajdziecie państwo pod tym linkiem.

Zakończeniem tego wesołego spotkania były rozdawane przez św. Mikołaja czekolady i możliwość wspólnego zdjęcia z tym najpopularniejszym na świecie świętym.

JK

« 1 z 4 »

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

5
KOMENTARZE

1500
Piotr

Panie Przewodniczący, niedługo będzie pan chciał wyjść z mojej lodówki. Mówimy o Mikołajkach Miejskich, miłej imprezie dla wszystkich dzieci. Proszę zaniechać promocji swojej osoby

Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8

Panie Piotrze, dlaczego myśli Pan, że jestem kolejnym produktem na szkalnej półce w pana lodówce? Po pierwsze; Zauważy Pan, że nie promuję swojej osoby, nie mówię tu o jakiś swoich zasługach. Zwracam uwagę, na pozytywne przykłady, które są w jakiś sposób paralelne. Czy grzechem jest mówić o czymś źle, kiedy w rzeczywistości jest dobre ? Mam taką potrzebę o tym napisać. Idąc Pana tokiem myślenia, mógłbym się spodziewać, że powie mi Pan, że zajmuję sie krytyką i wyłącznie krytyką. Ja, nie mówię, że wszystko w mieście jest źle. W moim mniemaniu, dobre, szlachetne, godne naśladowania przykłady należy pokazywać, ilustrować i… Czytaj więcej »

Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8

Doskonale jest widzieć roześmiane twarze dzieci. Cieszy mnie to, że mamy tak wiele mławskich rodzin, i do tego młodych rodzin, które tworzą organizm społeczny. Pewna część rodzin zapewne skromnie spędzi święta. Dobrze, że chociaż istnieje Szlachetna Paczka. To dzięki ludziom zaangażowanym w tę szczytną akcję istnieje możliwość obdarowania paczką osób, którą jej potrzebują. Chylę czoło przed wolontariuszami oraz promotorami tego typu akcji. Oby takich działań było jeszcze wiecej. Pozdrawiam

Jarząbek

Gdzie podziewa się zawsze medialny włodarz? Co się z nim dzieje? W weekend na gali był , a na mikołajkach znów niema? Tyle zdjęć bez burmistrza

Adam

To super zabawa dla dzieci. Dobry pomysł panie burmistrzu