Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Miejskie Mikołajki 2016


slider2Nie słabnie wiara w świętego Mikołaja w Mławie. Podobnie jak w ubiegłym roku sala kina pękała w szwach od chętnych do spotkania ze świętym Mikołajem.


Tradycyjnym już elementem, od którego zawsze rozpoczynają się Mikołajki było zapalenie choinki przed miejskim ratuszem. Również podobnie jak w ubiegłych latach odbyło się to z udziałem dyrektora ds. korporacyjnych LG Daniela Kortlana, który złożył przy tej okazji wszystkim zebranym świąteczne życzenia. Razem z zapaleniem choinki, zapalona została świąteczna iluminacja rozwieszana na słupach oświetlenia ulicznego w centrum miasta i miejskim parku.

Druga część święta adresowana była przede wszystkim do najmłodszych uczestników i odbywała się w sali kina. W tym roku ta część była nieco skromniejsza, nie było bowiem jak w roku ubiegłym przedstawienia. Za to taneczny show poprowadził święty Mikołaj wraz z towarzyszącymi Śnieżynkami. Na scenie i przed nią najmłodsi mławianie radośnie tańczyli tak parami jak i pojedynczo. Nie zabrakło też śpiewu kolęd zarówno tego wspólnego, chóralnego jak i w wykonaniu ochotników wybranych przez św. Mikołaja.

Wiceburmistrz Janina Budzichowska wręczyła dyplomy i nagrody laureatom konkursu „Świąteczna kartka od burmistrza”. W tym roku komisja konkursowa wszystkie prace uznała za bardzo dobre i równorzędne, w związku z tym wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali takie same nagrody. Listę nagrodzonych znajdziecie państwo pod tym linkiem.

Zakończeniem tego wesołego spotkania były rozdawane przez św. Mikołaja czekolady i możliwość wspólnego zdjęcia z tym najpopularniejszym na świecie świętym.

JK

« 1 z 4 »

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
4 lata temu

Panie Przewodniczący, niedługo będzie pan chciał wyjść z mojej lodówki. Mówimy o Mikołajkach Miejskich, miłej imprezie dla wszystkich dzieci. Proszę zaniechać promocji swojej osoby

Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
4 lata temu
Reply to  Piotr

Panie Piotrze, dlaczego myśli Pan, że jestem kolejnym produktem na szkalnej półce w pana lodówce?
Po pierwsze;
Zauważy Pan, że nie promuję swojej osoby, nie mówię tu o jakiś swoich zasługach. Zwracam uwagę, na pozytywne przykłady, które są w jakiś sposób paralelne. Czy grzechem jest mówić o czymś źle, kiedy w rzeczywistości jest dobre ?
Mam taką potrzebę o tym napisać. Idąc Pana tokiem myślenia, mógłbym się spodziewać, że powie mi Pan, że zajmuję sie krytyką i wyłącznie krytyką. Ja, nie mówię, że wszystko w mieście jest źle.
W moim mniemaniu, dobre, szlachetne, godne naśladowania przykłady należy pokazywać, ilustrować i o nich mówić.
Po drugie:
Nie jestem modelem, ani towarem, który się promuje w gazetkach promocyjnych, albo na łamach poczytnych gazet. Nie jestem też do kupienia, ani też nie jestem na sprzedaż.
Pozdrawiam

Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
4 lata temu

Doskonale jest widzieć roześmiane twarze dzieci. Cieszy mnie to, że mamy tak wiele mławskich rodzin, i do tego młodych rodzin, które tworzą organizm społeczny. Pewna część rodzin zapewne skromnie spędzi święta. Dobrze, że chociaż istnieje Szlachetna Paczka. To dzięki ludziom zaangażowanym w tę szczytną akcję istnieje możliwość obdarowania paczką osób, którą jej potrzebują. Chylę czoło przed wolontariuszami oraz promotorami tego typu akcji. Oby takich działań było jeszcze wiecej.
Pozdrawiam

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu

Gdzie podziewa się zawsze medialny włodarz? Co się z nim dzieje? W weekend na gali był , a na mikołajkach znów niema? Tyle zdjęć bez burmistrza

Adam
Adam
4 lata temu

To super zabawa dla dzieci. Dobry pomysł panie burmistrzu

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x