Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dębsk. Kradzież w biały dzień


56b9cdbcfd9c2b31cc5e709a35093e52Trwają czynności mławskiej policji w sprawie kradzieży, do której doszło w miejscowości Dębsk, gm. Szydłowo. Dwie kobiety, prawdopodobnie narodowości romskiej, weszły do niezamkniętego domu i ukradły przechowywane tam oszczędności. W tym czasie, w domu przebywała 84- letnia właścicielka.


Do zdarzenia doszło 6 grudnia o godz. 15:00. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, do niezamkniętego budynku mieszkalnego weszły  dwie kobiety, prawdopodobnie narodowości romskiej. W tym czasie przebywająca w domu seniorka oglądała telewizję. Zauważyła nieznane kobiety w swojej kuchni, te zajęły ją rozmową, pytając o używaną odzież do oddania. Seniorka wyprosiła obce kobiety z domu. Po ich wyjściu okazało się, że z domu zniknęły przechowywane oszczędności. Policję powiadomiła kilka godzin później rodzina seniorki. Postępowanie prowadzi policja i prokuratura.

Policja ostrzega – Sprawcy kradzieży posługują się wieloma metodami, by dostać się do czyjegoś mieszkania czy domu. Podają się za akwizytorów, listonoszy, pracowników administracji budynku. Bywają jednak sytuacje, kiedy to sam właściciel domu ułatwia przestępcom zadanie – nie zamykając drzwi.

Pamiętaj:        
 – Będąc w domu, lub wychodząc na chwilę na podwórko – zamykaj drzwi.
–  Nigdy nie wpuszczaj do domu nikogo obcego – szczególnie gdy jesteś sam.
–  Nie przechowujmy w domu swoich oszczędności. Należy ulokować je w banku.
–  Nie opowiadajmy innym o swoich zasobach czy oszczędnościach – nie wiadomo do kogo ta informacja dotrze.
–  Kiedy na Twojej ulicy lub wiosce pojawia się ktoś obcy, kto zachowuje się podejrzanie – powiadom dzielnicowego lub zadzwoń pod numer alarmowy 997 i przekaż informację.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x